Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ILE OLEJU OPAŁOWEGO ZUŻYLIŚCIE W TYM SEZONIE ?


popiz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale to chyba za gazowca :D

 

olejaki obdzwoniłem i w mazowieckim niewielkie różnice około 100 zł ale jak kupować kociołek to tylko od lutego do kwietnia dają największe upusty :D

 

 

Nie nie, na olej :). Viesmann i Dietrich drogie jak.... Nie wiem co robić. Pozostaje Ulrich i jakies tam inne w niższych stawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlich - niemiecka nazwa, japońska technologia, producent koreański......... :D

użytkuję kie i do zachodnich marek jej daleko!

ale są użytkownicy co je sobie chwalą i pewnie jest tak że jak trafisz dobry egzemplarz będziesz zadowolony, są też polscy producenci z tańszych urządzeń olejaki z domgazu z podwarszawskich marek, mi za całą kotłownię z pompami zaworami piecem i zbiornikiem na olej wyliczyli na 10000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulrich ma podobno słaby serwis. To, że to obok Niemca nie stało to ja wiem dobrze, ale mam też podane przykłady zadowolonych klientów mojego hydraulika. Cena jest wręcz zaje...sta, więć sam nie wiem. Wolfa żałuję, wyszło odkładanie wizyty w hurtowni "na potem". Promo siem skończyło i lipa panie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 faworytów

 

buderus 125 be + RC lub 4121

de dietrich gtu 120 lub 1203 z diematic

 

jurg użytkuje lodówkę detricha 6 lat i chwali, na jego korzyść przemawia też cena

a z tym wolfem to musiała być mega promo!

 

Bo była :). z ósemki zejść na piątkę... Podaj jak możesz ceny swoich faworytów. Może się oswoję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popiz a jaki kociołek eksploatujesz?

 

Zastanawiam się nad podłogówką na całości budynku z nastawieniem na ewentualną zmianę w przyszłości urządzenia z olejaka na pompę ciepła bo będą musiały potanieć! Patrząc na zmiany na świecie wszystko pcha się w prąd paliwa kopalne coraz droższe widać to na przykładzie naszego węgla więc przesiadka będzie łatwa a wiadomo pompa ciepła= podłogówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołek to viesman 22kw, od 6 lat pracuje i jak narazie nic sie z nim nie działo, przejrzyj cały temat to poczytasz też jakie kotły maja inni. To piec w domu moich rodziców a sobie buduje w tym roku domek i tez myśle o olejaku, ale cena oleju mnie odstrasza- wczoraj pytałem to u nas w Białymstoku 2,60za litr :(. I bądz tu mądry i wybierz optymalne ogrzewanie-czym? skoro w 2012 ma wejśc akcyza na węgiel to i ekogroszki podrożeją. Mam nadzieje, że ta akcyza nie wejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego łączę kociołek olejowy z kominkiem z płaszczem wodnym aby grzanie wychodziło taniej nie decyduję się na gaz płynny bo tam dochodzą koszty dzierżawy zbiornika 160 zł na kwartał no i uwiązanie u jednego dostawcy a zakup zbiornika z papierologią to 9000zł :evil:

choć ostatnio znajomy polecił mi kociołek wielopaliwowy kostrzewy : zboża, pellety, groszek, drewno ale sam piec to 10000zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Nie podam dokładnego spalania, ale od sierpnia do początku stycznia spaliliśmy około 800l oleju, (podłogówka była włączona tylko kilka razy) kaloryfery + ciepła woda, temperarura około 21-19,5( te 19,5 w nocy, czasem nawet 19), dom około 230 m2, dokładnie wszystko opisałem w pierwszym poście na pierwszej stronie. Jakoś dużo wam spala tego oleju, albo macie dużą temperaturę. U nas piec viesmana, dom ocieplony styropianem 12 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

a czy przy cenach nowych kotłów renomowanych producentów nie warto popatrzeć na alternatywny zakup kotła używanego?? na allegro jest tego dużo w dobrych cenach za 3 tyś to można mieć całą kotłowine viessmana czy buderusa z boilerem ze wszystkim.

Podobno technologia w piecach olejowych (nie mówię o kondensatach) nie zmieniła sie od 30 lat...

Może kupić używany piec i wszystko wyczyścić podłaczyć do tego nowy palnik (palniki sie zuzywają) i za cenę mniejszą od produktów najtańszych mamy produkt z wysokiej półki.

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie oleju opałowego nie wiem czy w ogóle jest sens zakupu takiego pieca- ponad 3 zł za 1 litr ( koniec grudnia chyba po 3,18 tankowalismy), a jak jest teraz nie wiem, bo jeszcze olej jest. Przez te 2 miesiące zużyłem około 600l-700l. Dokładne dane mogę podać pod koniec marca, bo pewnie wtedy będzie drugie tankowanie. Dwa razy roku tankujemy po około 850l +/-.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...