Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ILE OLEJU OPAŁOWEGO ZUŻYLIŚCIE W TYM SEZONIE ?


popiz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Za miesiąc listopad zużycie oleju wyniosło ok. 220 l razem z CWU (na CWU jak wynika z obserwcji letnich idzie około 40 litrów miesięcznie). Olej kupowałem we wrześniu po 3,80 zł.

Domek w Bieszczadach pow. użytkowa ogrzewana 160 mkw, ocieplony dość dobrze.

 

Pozdro

 

O w mordę, jednak lpg jak sie nie ma swojego zbiornika to kosztuje kosmicznie. Ja mam troszke większą powierzchnie jak ty, ale mi gazu ziemnego spaliło ok 220 m3 po 1,75pln/m3 + 70 pln abonamenty razem ok 450 pln za listopad. U ciebie ok 850pln za listopad, to spora róznica jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to nie lpg tylko olej opałowy - ponoć lpg bez własnego zbiornika wychodzi jeszcze drożej.

Gazu niestety u nas nie ma i nie będzie.

 

Przy własnym zbiorniku propan wychodzi dużo taniej. Nie ma nawet co porównywać. Pomimo, że jest mniejsza wartość opałowa z litra propanu, to po uwzględnieniu tego i tak wychodzi dużo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Ja tam rezygnuję z oleju i zakładam piec na groszek. Obecna cena opału 4,20 zł to rozbój w biały dzień.

Moi znajomi przy takiej samej wielkości domu wydali na ogrzewanie na eko groch, niewiele ponad 1/3 tego co ja.

Też dorosłem do tej decyzji. Już kilka lat temu na tym forum pisałem, że jestem temu bardzo bliski. A teraz już jest postanowione, tylko jeszcze nie jestem zdecydowany na konkretny kocioł.

Mam swoich faworytów. OE+, RBR (tyle, że ma wylot spalin na 1350 mm a u mnie wejście w komin obecnie na wysokości ok. 1000 mm).

No i jeszcze to, ze producenci tych kotłów na południu a ja z północy… a w pomorskim są tylko 2 serwisy OE+. Muszę poszukać dobrej oferty na w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w pomorskim są tylko 2 serwisy OE+.

W pomorskim przyjrzałbym się tanim, powietrznym pc - jest to region gdzie taki system osiąga bardzo dobrą sprawność, można się przekonać wykorzystując tani klimatyzator split - wg mnie warto. Wilgotne powietrze jest cięższe od suchego dlatego takie pc osiągają na pn lepsze sprawności niż na pd, zwłaszcza że klimat (zwykle do -15*) pozwala na długi okres ich eksploatacji. Na ciężkie mrozy zostawiłbym kocioł olejowy, w ten sposób ograniczyłbym zużycie oleju do 5-15% obecnego. W tych rejonach eksploatacja pc pw może być tańsza od kotła na ekogroch.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Czy ktoś z piszących tutaj ogrzewa jeszcze dom olejem opałowym??

Ja już po zmianie kotła z olejowego na ekogroszek. Zapewne będę śledził ten wątek. Olej u mnie w okolicy w tej chwili po ok 4.20.

Sam jestem ciekawy ile w realu zaoszczędzę po zmianie nośnika energii. Liczę na ponad 50% dotychczasowych kosztów. (średnia za 12 miesięcy to było ok. 2200 l. ) Dom o powierzchni ogrzewanej ok 190 m2 CO + CWU. Przez pierwsze lata ogrzewałem ok 140 m2 i spalałem ok 1600 l/ rok.

Edytowane przez sakus
dopiski o powierzchni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po zmianie kotła z olejowego na ekogroszek. Zapewne będę śledził ten wątek. Olej u mnie w okolicy w tej chwili po ok 4.20.

Sam jestem ciekawy ile w realu zaoszczędzę po zmianie nośnika energii. Liczę na ponad 50% dotychczasowych kosztów. (średnia za 12 miesięcy to było ok. 2200 l. ) Dom o powierzchni ogrzewanej ok 190 m2 CO + CWU. Przez pierwsze lata ogrzewałem ok 140 m2 i spalałem ok 1600 l/ rok.

 

zależy po ile kupisz groszek... ale 3-4T to max co powinieneś spalić na sezon +lato na cwu, zależy równiez od instalacji i kotła jaki zakupiłeś.. Mozesz sobie policzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy po ile kupisz groszek... ale 3-4T to max co powinieneś spalić na sezon +lato na cwu, zależy równiez od instalacji i kotła jaki zakupiłeś.. Mozesz sobie policzyć :)

Piotrek

Ja mam to wstępnie policzone (też liczę że 4 tony na rok wystarczy) tylko jestem ciekawy czy to się potwierdzi :) Niestety u mnie dobry groch po ponad 900 PLN. A kupiony RBR 17 KW dzięki lekturze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...