Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykończeniówka czyli totalny chaos...


Recommended Posts

Tak, jak powiedziałam wcześniej - cudo !

 

Mam taki sam zlew - ciekawe jak nam się sprawdzi bo słyszałam opinie, że jest bardzo delikatny itp. (ale to mówili sprzedawcy z innych sklepów więc spojrzałam na ich słowa przez palce ...). Jeżeli nawet po jakimś czasie coś się stanie to na szczęście nie kosztował majątku ...

 

Kiedy planujecie przeprowadzkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 991
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam:)

Teraz wiem na pewno ....urządze mój domek do końca i ...go sprzedam. Twoja historia najlepiej dowodzi, że "domków" musi !! być kilka ....nagrodą jest tak wysmakowane i wypracowane wnętrze jak ...twoja kuchnia. Idealna ...piękna, elegancka :)

 

chapeau!

 

i pisze to osoba, która przez ostatnie kilkanaście lat uważała, że nie lubi białej kuchni .....lubi, juz lubi i chce ale ...ma oględnie mówiąc inną.

 

Cegiełki ...powyłam sobie troche, ale nie z zazdrości tylko z zachwytu. Inna rzecz to sufity ...tu ze wstydem przyznaje się ...skręciło mnie:), mój organizm zareagował zespołem jelita drażliwego, moja świadomość i podświadomość zaczeła szybko kombinować i liczyć czy nie dało by rady i u nas ..małż załamany..... cudne masz te sufity i bardzo duże gratulacje za siłe, za to że nikogo nie posłuchałaś i zrobiłaś to ...pomalałowałaś drewno ....to nie często spotykane a jak widać warto !!!!!

 

Nie mogę się powstrzymać tylko przy kolorze w kuchni ....:) pół roku temu malowałam pokój i hol ...na szaro ...kupiłam jak sądziłam Tikurillę w kolorze szarym ...pomalowałam ....iiiiiiiiiiiii.....co ...oślepiający niebieski ......bił po oczach, co ja mówie zabijał. Akcja reanimacyjna ..czarny barwnik, 2 galony białej tikurilli ....4 malowania i w sztucznym świetle szary ...w dzień ...noooo bardziej niebieski niż szary ( niebieski z tyci tyci szarego:) ) więc ....to nie jest łatwy kolor :)

 

Pozdrawiam i przepraszam za przydługie przywitanie ale musiałam nadrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Teraz wiem na pewno ....urządze mój domek do końca i ...go sprzedam. Twoja historia najlepiej dowodzi, że "domków" musi !! być kilka ....nagrodą jest tak wysmakowane i wypracowane wnętrze jak ...twoja kuchnia. Idealna ...piękna, elegancka :)

 

chapeau!

 

i pisze to osoba, która przez ostatnie kilkanaście lat uważała, że nie lubi białej kuchni .....lubi, juz lubi i chce ale ...ma oględnie mówiąc inną.

 

Cegiełki ...powyłam sobie troche, ale nie z zazdrości tylko z zachwytu. Inna rzecz to sufity ...tu ze wstydem przyznaje się ...skręciło mnie:), mój organizm zareagował zespołem jelita drażliwego, moja świadomość i podświadomość zaczeła szybko kombinować i liczyć czy nie dało by rady i u nas ..małż załamany..... cudne masz te sufity i bardzo duże gratulacje za siłe, za to że nikogo nie posłuchałaś i zrobiłaś to ...pomalałowałaś drewno ....to nie często spotykane a jak widać warto !!!!!

 

Nie mogę się powstrzymać tylko przy kolorze w kuchni ....:) pół roku temu malowałam pokój i hol ...na szaro ...kupiłam jak sądziłam Tikurillę w kolorze szarym ...pomalowałam ....iiiiiiiiiiiii.....co ...oślepiający niebieski ......bił po oczach, co ja mówie zabijał. Akcja reanimacyjna ..czarny barwnik, 2 galony białej tikurilli ....4 malowania i w sztucznym świetle szary ...w dzień ...noooo bardziej niebieski niż szary ( niebieski z tyci tyci szarego:) ) więc ....to nie jest łatwy kolor :)

 

Pozdrawiam i przepraszam za przydługie przywitanie ale musiałam nadrobić:)

 

Nie ma za co przepraszać, zawsze miło usłyszeć takie fajne słowa, szczególnie jak się jest na wychowawczym i w kółko tylko: mamuś to, mamuś tamto, kupa, siku i w ogóle, i to wszystko razy 3 :p . Moje Dzieciaczki kocham Was - Mamusia :D

 

Kostancja, jak czytam Twoje słowa to tak, jakbym widziała siebie jak mi się coś podoba i trybiki mi się włączają ;P, małża doprowadza to do furii, ciężko chłopak ze mną ma , ale daje radę.

Kolorek w kuchni na zdjęciach wychodzi niebieski, a w rzeczywistości jest fioletowo-szary, ehhh... dobrze tylko, że nie jest jaskrawy tylko delikatny... to prawda, szarość to ciężki kolor i na każdej ścianie inaczej wygląda, ale jest taka piękna ...

 

Zapraszam serdecznie na pogaduszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Karola! Podglądam od dłuższego już czasu twoje piękne wnętrza i napatrzeć się nie mogę. Kuchnia bomba, ale ja w szczególności zachwycona jestem twoimi drewnianymi sufitami. Powiedz mi czy u Ciebie jest cały strop drewniany czy deski masz położone na zwykłym lanym stropie. Bardzo chciałabym taki sufit u siebie, ale będę miała wylewany strop i zastanawiam się czy idzie wtedy sobie taki zafundować i czy technicznie jest to możliwe do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Basiu.:)Dzięki za miłe słowa

Cały strop jest drewniany, mimo, że w projekcie miał być prefabrykowany. Jak cieśle, układali strop to mówili,że u nich w "kościole" takich bali nie ma..., no i oczywiście, jak usłyszeli, że będę malowała je na biało, to stwierdzili, że nie będą dalej nam układać więźby. Ale ułożyli i jeszcze wyszlifowali beleczki pod moją farbę :p. Na pewno do lanego stropu od spodu możesz przymocować belki i boazerię pomiędzy nimi, ale to dużo roboty i podwójny koszt . Zajrzyj do betib, jak dobrze pamiętam, to Ona ma coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola :) twoje smerfy to wspaniała tróka, sa słodziutkie i urocze ale w pełni rozumiem słowa "urlop wychowawczy" i z całą odpowiedzialnościa tego co pisze oprotestowuje użycie w tym wyrażeniu słowa "URLOP" :)

 

Mogłoby być monotonnie ale przecież budujesz dom .....:) gdzieś pomiędzy marchewką i pitkiem śledzisz najnowsze tendy designu, patrząc na plamę po soczku na czymś kiedyś białym dostrzegasz orginalną barwe i już wiesz jakie będą dodatki i wiele , wiele takich -dla małżów- dupereli pozwala zachować w matce ciekawą świata koneserkę piękna :),

 

Wiem jak teraz padasz na .......to trudno pewnie ci uwierzyć że to ratuje cię od wpadnięcia w odchłań odizolowanego macierzyństwa. A co najważniejsze ...co była by warta kuchnia gdyby ta wspaniała trójka z małżem na czele dzień w dzień nie doprowadzała jej do stanu chaosu:). Masz racje kochamy te nasze "kłopoty":)

 

Ja mam 13 letnią córkę i małża z defektem :) ...facet nerwowo reaguje na słowa "Adasiu widziałam ....i mam pomysł " :) to jak odruch Pawłowa ....:)

 

Żeby nie było, że mijam sie z charakterem wątku to zapytowywuje co zamierzasz zrobić z oknem a raczej w oknie ? Maz już jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola :) twoje smerfy to wspaniała tróka, sa słodziutkie i urocze ale w pełni rozumiem słowa "urlop wychowawczy" i z całą odpowiedzialnościa tego co pisze oprotestowuje użycie w tym wyrażeniu słowa "URLOP" :)

 

 

(...)

 

Ja mam 13 letnią córkę i małża z defektem :) ...facet nerwowo reaguje na słowa "Adasiu widziałam ....i mam pomysł " :) to jak odruch Pawłowa ....:)

 

Żeby nie było, że mijam sie z charakterem wątku to zapytowywuje co zamierzasz zrobić z oknem a raczej w oknie ? Maz już jakieś pomysły?

 

hejka coni ;)

 

jeju, fajnie tak pogadać z Kimś kto cię rozumie..., chyba nadajemy na tych samych falach..., choć ja na razie, nie mam w sobie tyle optymizmu co Ty, z resztą dla mnie szklanka zawsze jest w połowie pusta, ale to prawda, że to co robimy ma sens, bo jesteśmy razem i są dzieciaczki :D. Chciałabym zwolnić trochę i mieć więcej czasu dla nich, bo jak na razie to ciągle coś jest nie tak i dużo zdrowia mnie to kosztuje. Byle do przeprowadzki...

nie mam jeszcze pomysłu na okna, (może mi coś podpowiesz), ale za to jutro PRZEMALOWUJEMY wszystko. Skoro szarość tikkurili mnie nie chce, to ja jej TEŻ. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)hejka

 

Synchronizacja na falach niezaprzeczalna:), optymizm nabyty z wiekiem i to w lwiej części w formie przekazu dla innych, sama perfekcyjnie panikuje, leje łzy i popadam w irytacje ...na chwile ...zawsze pamiętam o dewizie mojej ukochanej Scarlet Ohara ..."pomyśle o tym jutro":)

 

To okno ma możliwości ..oj Karola ogromne i jest tą kropką nad dla wnętrza, boczne szafki tworzą spójną ramę ....ja widze tam tylko roletę rzymską :) (tanio nie będzie ale warto, twój małż już mnie nie lubi:) ) jako że wnętrze jest chłodne w kolorystyce, eleganckie materiałem z wyboru wydaje mi sie być tafta ...tak na szybko pare inspiracji:

 

blue roleta..jpg

 

roleta marszczon&#97.jpgroleta marszczon&#97.jpg

 

niestety tego właściwego zdjęcia nie moge znaleść ale jak zlokalizuje dośle, osobiście jestem za tą marszczoną (tu nie z tafty dlatego nie ma tego efektu który chciałam ci pokazać) ...jednym słowiem bufiasta roleta z tafty jak ta blue....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo, fajne te rolety, przyznaję, :yes: też myślałam o takowych. Jeszcze nie wiem co do koloru bo ściany będą beżowe (nie mam siły walczyć z szarością, która nijak mi wychodzi). Te rzymskie nie kosztują (chyba) majątku :-?, gorzej jest z tymi bufiastymi - weneckie się chyba nazywają, jeśli dobrze kojarzę i wiem, że mają niebotyczne ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) namieszałam rzymskie z weneckimi (chyba też nie jestem pewna:) ) utoższamiając w jedno

 

pokoleji ...rzymskie na foto 1 zaistniały tylko po to aby pokazać moją fascynacje taftą i ślicznym tam kolorkiem (który przed przemalowanie ci nie bardzo pasował ale do beżu uważam rewelacja ....ochłodzi go i odświeży!!:) )

 

nastepne fotki to mój idol zasłonowy ale akurat materiały do kitu, tak sobie pomyślałam że w takiej eleganckiej, stateczniej kuchni taki akcent balowej damy byłby na miejscu:); zresztą białe meble, beż podłogi i ścian, ciemny blat ....tu pasuje każdy kolor ...zależy co chcesz osiągnąć:

niebiesko- fioletowa gama utrzyma chłodna, elegancką i spokojną tonacje,

kapka w strone turkusu nada świeżości morskiej bryzy (ale tej w przeciwieństwie do mnie ci nie brakuje:),

złoto w strone pomarańczu pokieruje w strone pałacowego szyku,

zieleń ......zieleń zastosowałabym naturalną w postaci roślinności na parapecie:)

 

yhm ...jak chcesz zobaczyć jak wygląda firanka pomyłka obejrzyj moją kuchnię na Wnętrzarskie opowieści i inspiracje ....tylko usiądź bo jest fatalna ale musi powisieć pare miesięcy bo małż jak napisałam źle znosi moje "pomysły" (zwłaszcza w obliczu ostatnio rewelacyjnie kolosalnego kursu franka szwajcarskiego-mamy kredycik )

 

a to na parapecik :)

kompozycja2..jpg

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) namieszałam rzymskie z weneckimi (chyba też nie jestem pewna:) ) utoższamiając w jedno

 

(...)

 

yhm ...jak chcesz zobaczyć jak wygląda firanka pomyłka obejrzyj moją kuchnię na Wnętrzarskie opowieści i inspiracje ....tylko usiądź bo jest fatalna ale musi powisieć pare miesięcy bo małż jak napisałam źle znosi (zwłaszcza w obliczu ostatnoi rewelacyjnie kolosalnego kursu franka szwajcarskiego)-mamy kredycik moje "pomysły"

 

cześć,

weneckie czy rzymskie, co za różnica, wszak to i to Włoskie ...:D. Zaraz do Ciebie zajrzę, wkleję tylko parę zdjątek... Kurs franka ... znam ten ból:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek zafugowanej ścianki.

Na 6 z 11 jej mkw poszło 30 kg fugi, na której dostawę czekałam prawie 3 tyg! Dzisiaj pojechałam do składu, aby kupić kolejny worek, którego nie wzięłam, bo miało starczyć i facet powiedział, że nie ma :-x. Jak znowu będę miała tyle czekać to zwariuję! Jest jeszcze naturalna z Webera, ale boję się, że wyjdzie dużo inny odcień niż ten quick mix

 

http://images46.fotosik.pl/293/06b11253d351bedf.jpg

 

pojawiła się bateria, ale ustawię ją en face, bo tak nie widzi mi się za bardzo

 

http://images48.fotosik.pl/294/5a7ad811cb3e7008med.jpg

 

troszkę wnętrz szafek

 

http://images35.fotosik.pl/148/acd080d08aee41d1med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/294/d25300184a03995bmed.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/294/1dfb09a54ea18b9cmed.jpg

 

zdjęcie bardzo przekłamuje kolor podłogi

Edytowane przez karola&artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no piknie Karola :-) Z fugą współczuję... A bateria bardzo miła oku, też się nad nią zastanawiam, ale ona nie ma wyciąganej wylewki niestetyż :-( Tak się dopytywałam o Twoją zmywarkę, bo myślałam, że mamy tą samą - naszą zamontowali w końcu wczoraj i widzę różnicę, u nas jest Miele, ale panel wygląda prawie identycznie tylko rączka jest wyżej. Drażni mnie ta regulowana żaluzja pod panelem, ale skoro u Ciebie też jest, to chyba znaczy, że musi być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ,

 

ta żaluzja też mi się nie bardzo podoba, ale niestety, tak jak wspomniałaś, musi być... Nie jestem przekonana do baterii z wyciąganymi wylewkami, bo słyszałam o różnych problemach z ich użytkowaniem albo paskudztwach trudnych do wyczyszczenia przy wyciąganym wężyku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Agulka, za miłe słowa pod adresem naszego domku. Fajnie, że mówisz o swojskości, bo bardzo chcieliśmy, tę właśnie swojskość osiągnąć :)

 

Nasza najmłodsza latorośl, 15 czerwca będzie miała roczek, mam nadzieję (ja ostatnio, cały czas, mam na coś nadzieję :) ), że uda nam się zrobić , jej urodzinki w nowym domku.

 

Malarze powiedzieli, że mogę ( ;) ) przyjechać na budowę dopiero we wtorek. Wtedy wszystko już będzie przemalowane na mój nowy kolorek:yes:. Tym razem postawiłam na flugger'a. Do sypialni wybraliśmy kolor Volcanic's ashes. Ciemno wyszło 8), będzie się dobrze... spało:cool:

zobaczcie sami

 

http://images46.fotosik.pl/294/8a5831fa98abd575med.jpg

 

narożnik w sypialni powstały z komina chcę obłożyć taką tapetą, tylko niestety nikt z artofwall nie odpowiedział na moje zapytanie dotyczące wymiarów:no:

 

http://images38.fotosik.pl/291/d1f97b5b750e1a7a.jpg

 

i jeszcze taka lampa

 

http://images40.fotosik.pl/290/b5ca36b723f88df8.jpg

Edytowane przez karola&artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...