Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wykończeniówka czyli totalny chaos...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 991
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wzrok gdy padnie na tajemnicza droge do .....no czegoś co tam sobie zamarzysz ...w chwili strategicznej :):):) przeniesie cie moja droga w świat Alicji z krainy czarów ....

 

Karola ...jestem pod wrażeniem ..logistyka perfekcyjna ..odnalesc chwile dla siebie .....pielegnowac je .nawet w tak strategicznym miejscu ;)

 

a tak serio ..drzewa kocham je ...w każdej postaci, rozmarzam sie w takich tajemniczych, mrocznych tunelach ...

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nowych gości a "starym" kłaniam się nisko :D

Anetko, pomysł na taras miałam, ale poległ w gruzach tzn w trocinach...chciałam mieć drewno, a będę miała kostkę. Kasiorki brak na porządne drewno tarasowe, a małż nie chce słyszeć o zwykłych dechach i chociaż Go przekonuje, że dobrze zaimpregnujemy itp to niestety - veto...Kiedyś był taki serial - " W kamiennym kręgu" - jego kontynuacja u mnie :cry: ... Mówcie mi Isaura ... niewolnica betonu.

Konstancjo - ja też uwielbiam drzewa i cieszę się, że za moją działką jest las, który "ciągnie" się ok 15 km w głąb... nic to, ze ma być tam obwodnica. Kuźwa na mojej wiosce psy dupami szczekają, a tu zaczęli mówić o jakiejś wielkiej drodze, której budowa zniszczy tyle drzew , no, nie mogę tego przeżyć, po prostu...mam nadzieję, że nie starczy im kasy po Euro...

Iwek - kominek zrobiony wg podpatrznego gdzieś pomysłu, dostosowaliśmy go tylko do naszych potrzeb i wymiarów naszego wkładu kominkowego. Obudowa to marmur, typ crema marfil, witam i dziękuję za komplementy :)

Mycha73, no to już, kupuj psiaka... A tak serio to Borysek jest kochany... Wczoraj go ważyliśmy, ma 4,5 m-ca i waży prawie 30 kg, już się boję, co będzie dalej...:roll:

Ania - dzięki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola no cóż nie można mieć wszystkiego.byłoby zbyt nudnio;)..A Wiesz u nas miało być egzotyczne bo taras i balkon oczywiście drewniany ale swiadomie rezygnujemy z nich i położymy zwykłą sosnową i na to szary imregnat. Teraz mam taką najzwyklejszą, leży 3 rok, imregnowana była raz i wygląda super, nie zadaszona, w oslo leje często więc deski często mokre i nic się z nią nie dzieje:yes: a byłam pewna, jak ją kładli że wkrótce bedzie w kiepskiej kondycji a tu taka niespodzianka...:jawdrop: Okazuke się, że zarówno zwykłą jak i tą egzotyczna należy raz w roku zaimpregnować, to będziemy imregnować sosnową. :DMój Łukaszek uwielbia się wylegiwaćna tarasie - kładzie się gdzie popadnie;)co utwierdziło mnie w przekonaniu, że będzie dobrze:)

Tarasy z kostki i kamienia też są git, dopóki nie miałam dziecka myślałam tylko o kamiennym:yes:.Na zdjęciu widzę, że macie spory uskok - Będziecie jeszcze coś robić z terenem czy też bedzie jakaś barierka?

Nawiasem mówiąc Twoja kostka jest bardzo ładna - taras będzie super;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko ściągnę małża przed komp (jak wróci z pracy )to pokażę mu Twój post. Może jak powie mu to osoba bezstronna to ulegnie ;) Szary impregnat - brzmi zajefajnie i intrygująco. Masz jakieś zdjątka tego ? Chętnie bym zobaczyła. Tak, z jednej strony tarasu będzie barierka postaram się dzisiaj zrobić kilka zdjęć bo wczoraj robili schodki. Zagospodarowanie terenu zostawiłam mężowi jako bonus za fakt iż zdominowałam wnętrze...zaczynam powoli załować i boję się, że będzie strasznie smutno i betonowo

 

a nawiązując do Skandynawii, trochę Ci zazdroszczę tej Norwegii, zawsze chciałam ja zwiedzić a

swojego czasu bardzo pochłonęła mnie lektura trylogii szwedzkiego, co prawda, pisarza -dziennikarza Stiega Larssona , no poprostu wciągnęła mnie bardziej niż Zaćmienie i Harry Potter :D

Edytowane przez karola&artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola ta kostka jest świetna ... kamień jest tak samo częścia natury jak drewno ....:) nie martwiłabym sie ...szary kamienny taras ..moze to nawet więcej mozliwości

 

kamień daje poczucie bezpieczeństwa ...i naturalność ...głowa do góry :)

 

widziałam też wiele projektów gdzie połączono kamień i deski ...może tak .......:)

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola Skandynawia jest piękna, naprawdę cieszę się, że tu pomieszkujemy:yes:. zdjęć szarego nie mam, widziałam w sklepie próbkę no i nie chcę niczego innego;) i pewnie impregnat przytaszczymy stąd do Pl. U mnie też musi być jakieś zabezpieczenie tarasu, niedługo lecimy do Pl i mamy rozmawiać o szczegółach a ja wciąż nie mam koncepcji, ostatnio zaczełam kombinować z cegła, którą mamy na elewacji i szkłem ale nie wiem czy to da się zrobić:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola pogrzebałam w necie, znalazłam jedno zdjęcie tego szarego impregnatu http://www.jotun.no/www/no/20020050.nsf!OpenDatabase&mt=&l=no kurcze dopiero po napisaniu widzę , że nie otwiera się to zdjęcie. Jak wejdziesz na stronę to kliknij w zakładkę male ute i od razu wyświetli się to zdjęcie.piszą że wystarczy go uzyć raz na 3 lata choć ja w to nie wierzę i według mnie żeby taras wyglądał fajnie musi być malowany przynajmniej raz na 2 lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolka sorki że sie wcinam ale jak zobaczyłam ten szary impregnat to musze ...no musze po prostu bo jest swietny ....ciekawe tylko czy do dostania w PL ... u mnie taras (teraz mam prawie taras a jak wiemy prawie czyni różnice :) ) to plany na przyszły rok ale dzięki twoim wątpliwościa ..ja zwolenniczka kamienia na tarasie ...teraz wiem że muszą tam zaistniec deski ( przy swiadomosci że sosnowe dają rade to świadomość całkiem realna ze względu na koszt :) ) oj jak dobrze was mieć dziewczyny :hug:

 

to tak dla smaczka na deski ...

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=13408&d=1276343074

 

 

a jak już mówie o .."kamiennym kręgu " to czy tam był Bruno Mezenga ..i to ..."zjedzmy w spokoju" ...bo mi sie tak tłucze w korytarzach między zwojami ?

 

i tak pod temacik żeby obrazem spiąc rozważania :) i ocieplic nieco wizje kamienia ...tez jest plastyczny ....hm albo majster miał pomroczność ...hmmm?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=13409&d=1276343198

 

Karolka jedno słowo a usune nadmiar moich myśli ..pozdrawiam :)

kamienne patio..jpg

kamienny tras po&#10.jpg

deski i kamień..jpg

pijany kamień..jpg

taras3..jpg

Edytowane przez konstancja30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobitki :D

 

Piszę do Was na małym rauszu :D, więc traktujcie mojego posta z przymrużeniem oka hihihi, najwyżej jutro będę edytować jak będzie mi wstyd. zaznaczam dzieci już śpią... umyte, najedzone i szczęśliwe ... zero patologii ;)

 

Alunek, dzięki za milutkie słowa. I chociaż do niesamowitości mi daleko to i tak miło mi usłyszeć taki komplement. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izka, niezłe nam świństwo Aneta zrobiła, co nie?! Pokazała taki świetny impregnat, którego i tak pewnie nie dostaniemy w PL, a poza tym ja i tak nie będę miała tarasu drewnianego bo kostka kupiona i Bruno Mezenga i zjedzmy w spokoju :D:D:D

pewnie dam sporo drewnianych elementów na tarasik, żeby chociaż w ten sposób uciec od zbetonowania się ...

 

A abstrahując od tematów tarasowych ...

otworzyli nam basen na wiosce Hurrrrra!!! Dosłownie 1 km od naszego domku (przy jeziorku

) i będzie i spa i fitness (może zgubię schabiki :D) a wyprawa z dziećmi na basen , nie będzie musiała być planowana z miesięcznym wyprzedzeniem... Kocham życie ( a winko rewelacja...)

 

:hug:

 

tego posta pisałam pół godziny , ciężko było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...