Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wanna i jej zabudowa stała - przed czy po wylewkach??


edde

Zabudowę wanny lepiej jest zrobić:  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabudowę wanny lepiej jest zrobić:

    • - na stropie
    • - na wylewce


Recommended Posts

- jak nie bedzie za nia polek , to plytki musza oprzec sie na jej krawedzi

 

czyli jeśli maja się oprzeć to płytki po wannie a nie przed?

 

za to obawiam się tego ze wylewka pracuje, ma prawo siąść choćby te 4mm dla 4cm styro akustycznego, woda w niej też nieco waży, czy nie stabilniej jest oprzeć to wszystko na stropie a wylewkę zrobić do obudowy wanny z zachowaniem dylatacji jak od ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiłem miejsce na wanne nie wylane, tak mniej więcej , żeby wlazła wanna i zabudowa z BK

ale zostawiłem miejsce nie z powodu ruchu wylewki z wanną , tylko mam ją tym samym niżej o jakieś 10cm ,łatwiej sie wchodzi i lepiej to wygląda , a to co zostało do wylania po zabudowie to zalałem gotową wylewką z worka

 

tak samo mam zostawione miejsce na brodzik , tak brodzik 5cm gruby licuje mi sie idealnie równo z płytkami podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiłem miejsce na wanne nie wylane, tak mniej więcej , żeby wlazła wanna i zabudowa z BK

ale zostawiłem miejsce nie z powodu ruchu wylewki z wanną , tylko mam ją tym samym niżej o jakieś 10cm ,łatwiej sie wchodzi i lepiej to wygląda , a to co zostało do wylania po zabudowie to zalałem gotową wylewką z worka

 

tak samo mam zostawione miejsce na brodzik , tak brodzik 5cm gruby licuje mi sie idealnie równo z płytkami podłogi

 

a mógłbyś zapuścić jakieś fotki takiego opuszczenia niżej wanny? może to i dobry pomysł, ale nie spotkałem się z tym na żywo jeszcze, nie wiem jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tylko pytanie brzmi: stawiać na stropie czy na wylewce i dlaczego?

 

zrób tak jak Ci będzie łatwiej i taniej.

 

jeżeli jesteś pewien gdzie bedzie wanna stała, jaka bedzie wysokość od wanny do baterii,

czy np. bedzie wygodnie użytkować wanne pod skosem poddasza to zrób przed wylewkami.

Jeden pikuś czy zrobisz przed czy po, no chyba że masz tańczący dom :D:D:D

 

dlaczego niby stawianie obudowy wanny na wylewce miałoby być niestabilne ?

czy jak stawiam ściankę działową po wylewkach to bedzię ona niestabilna ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? no właśnie nie wiem i myślałem ze ktoś mi podpowie :wink:

ziarno wątpliwości jest: tyle się tu mówi o dylatacjach pracujących wylewek z podłogówką wodną, podnoszeniu się i opadaniu przy wygrzewaniu czy na początku i końcu sezonu, czy też w zależności od wilgotności, niektórzy boja się że styropian siada (akurat będę miał akustyczny 44/40 czyli te 4mm do kontrolowanego ściśnięcia), tudzież zastanawiam się co z hydroiolacją takiego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...