Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marian-ek - Witam, prawie sąsiada...ja stoję już w blokach w Kamionkach od marca - niestety wysoki poziom wód gruntowych i w dodatku te deszcze uniemożliwiają prace. humus zdjęty i czekamy na słońce.

 

Też budujemy z silikatów:)

Jutro odbieram projekt przyłącza wodoc. ale studnie też planujemy, mam dwie firmy. A Ty już kogoś wybrałeś do studni?

 

Kredyt - mam już ofertę Nordei, ale trochę mnie rozczarowali, sprawdzam jeszcze Kredyt Bank.

 

Chyba jesteśmy na tym samym etapie:)

 

Życzę dużo cierpliwości.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja właśnie uparłam się, że spróbuję kupić okna po zimowych cenach i teraz szukam fimy, która podpisze ze mną umowę, weźmie zaliczkę, ale okien nie wyprodukuje dopóki nie zrobi pomiarów, czyli ok. późnej wiosny. No i zadanie okazało się karkołomne, mało kto chce na coś takiego pójść.

j

 

Jakie postępy w sprawie tych okien.

Ja nie mam pojęcia co wybrać, tyle tego na rynku:-?:-?:-?, a jeszcze brama garażowa, drzwi :eek::rotfl::rotfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza działka ma duży spad: dom wy żej niż ogród. Chcemy trochę ogród podnieść, ale obok jest pusta działka, która nagle będzie miała z naszej stony ok. 1m podmurówki. stąd moje pytanie: czy istnieją przepisy, które regulują np. wys. murka. bo tak myślę, że sąsiad może się wkurzyć, a nie wiem czy tym samym nie oprze się na jakichś przepisach. proszę o info.

 

Mój sąsiad miał podobny problem, wynajął firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów. Zniwelowali mu różnicę, nie robili żadnej podmurówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikiada możesz napisać jakie masz oferty na studnię?

 

Dwie firmy biorę pod uwagę: jedną polecaną mi na forum przez Esiak - p.Kaczmarek tel. 0501 058 225 i ta byla najtańsza z tego co pamietam ok. 100zł z materiałem za metr i druga firma polecana mi przez znajomego 609 087 169 ok. 135zł - ale najlepiej zadzwonic i sprawdzić bo ja rozmawiałam z nimi pół roku temu.. póki co mam problem z nadmiarem wody na działce i nic nie mogę robić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Znalazlam to forum przez przypadek i z mila checia sie przylacze :) My z mezem rowniez budujemy nasz domek w okolicach Poznania w miejscowosci Gluchowo gmina Czempin. Obecnie jestesmy na etapie "zero" i czekamy az sie poprawi pogoda aby ekipa mogla wejsc i zaczac ciagnac mury...

Mam pytanie do Was zna moze ktos z was hurtownie materialow budowlanych MATEX BIS z Wolsztyna? Jesli macie jakies informacje na ten temat to podzielcie sie, pytam gdyz dostalismy od nich oferte na cegle gdzie cena wydaje nam sie troche podejrzana "zbyt niska" w porownaniu z innymi hurtowniami...

My budujemy domek GRANAT http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/granat/161 oczywiscie z malymi zmianami aby dostowac go do naszych potrzeb...

Na pewno bede czestym gosciem na tym forum aby moc zaciagnac porad oraz poradzic sie w niektorych kwestiach...

 

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian-ek - Witam, prawie sąsiada...ja stoję już w blokach w Kamionkach od marca - niestety wysoki poziom wód gruntowych i w dodatku te deszcze uniemożliwiają prace. humus zdjęty i czekamy na słońce.

 

Też budujemy z silikatów:)

Jutro odbieram projekt przyłącza wodoc. ale studnie też planujemy, mam dwie firmy. A Ty już kogoś wybrałeś do studni?

 

Kredyt - mam już ofertę Nordei, ale trochę mnie rozczarowali, sprawdzam jeszcze Kredyt Bank.

 

Chyba jesteśmy na tym samym etapie:)

 

Życzę dużo cierpliwości.

Powodzenia!

Witam serdecznie Sąsiadkę czy raczej Sąsiadów :), przeglądałem Wasz Dziennik i rzeczywiście jesteśmy na tym samym etapie. Co więcej, widzę kolejne podobieństwa... my też rozpędzamy się bardzo powoli trochę jak Lokomotywa Tuwima, ale mam nadzieję że wkrótce robota ruszy z kopyta:) Co do studni to przegląd wykonawców trwa, ale do tej pory nie znalazłem oferty tańszej niż 150 zł/m wraz z osprzętem. Wodę ze studni zamierzamy wykorzystywać jedynie do celów gospodarczych (podlewanie), choć najbliżsi sąsiedzi zrezygnowali z usług Aquqnetu i korzystują tylko ze studni (!). Sen zpowiek spędza mi to, że nie wiemy jak głęboko trzeba będzie wiercić i w trakcie prac może się okazać, że budżet planowany na tę inwestycję będzie trzeba podwoić :(, ah i jeszcze jedno nadal czekamy na kasę też mamy propozycję z Nordei (podobnie jak z WBK) i w naszym przypadku jest to prozycja najlepsza, jeśli chcesz znać szczegóły pisz na prive.

pozdrawiam, cierpliwości i słońca życząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie postępy w sprawie tych okien.

Ja nie mam pojęcia co wybrać, tyle tego na rynku, a jeszcze brama garażowa, drzwi :rotfl

 

W lutym podpisałam umowę na okna schucco z okuciami winkhausa. W czerwcu pomiar, w lipcu wstawią wszystko pójdzie ok, to podam tu namiary.

Druga sprawa, o której chciałam powiedzieć - wylewanie fundamentów i zalewanie stropów - otóż robili to nam niestndardowo - z masyzny do posadzek - taniej i lepsza kontrola nad towarem.

W ponoiedziałek ruszamy ze ścianami pierwszego piętra. już się nie mogę doczekać. ostatnio byłam na stropie i widziałam widok z naszego sypialnianego balkonu - obłęd! Centralnie na Górę Dziewiczą i puszczę. Poza tym balkon wyszedł 5,4x2,1 - czyli niemal kolejny pokój:) Ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszonik bedziemy sasiadami bo my budujemy sie jakies kilka km od szamotul :)

czy ktos z was brał beton z waab'u w mrowinie? musimy jeszcze tam jechac obgadac temat , ale zastanawiam sie czy mozna z nimi o jakis upustach pogadac jak sie wezmie ponad 30 m3???

pozdrawiam

amyF

witam sąsiadkę:)

Co do betonu niestety nie pomogę, bo budowa rusza w lipcu i jeszcze nie robiłam rekonesansu, pewnie wezmę tam gdzie poleci mój budowlaniec muszę go zapytać.

A w ogóle to widzę, że grupa się rozrasta, tydzień mnie nie było, a tu tyle nowych osób:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipka a sami kompletowaliscie dokumenty na pnb?

Czy ktoś Wam to robił?

W naszym Starostwie jest tak, ze babka wzięła nasz numer telefonu w razie potrzeby i jak sie okazało, że brakuje jednego swistka to zadzwoniła bez wezwań żadnych pisemnych, doniosłam dokument i było OK.

Trzymam kciuki za jak najszybsze załatwienie sprawy &&&&&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas budowa rusza w czerwcu wiec bedziemy na podobnym etapie :) chociaz strasznie niepoki nas pogoda deszczowa:( chcemy robic piwnice i beda dosc glebokie wykopy .... zobaczymy

w tym tygodniu chcemy zebrac troche ziemi z wierzchu i wytyczyc budynek, a w przyszla sobote moze juz zaczac wykopy!!! jejku nie moge sie doczekac :D

u nas buduje taki kumpel meza ze szwagrem wiec niestety materialy musimy zalatwiac we wlasnym zakresie ale z tego co czytam na forum to ludzie ktorzy brali z waaba sa zadowoleni no i od nas sa najblizej, a poza tym sa tansi od kazmierza...musze tam pojechac i uzgodnic jakas odpowiednia cene :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Z radością dołączamy do grona

 

Planujemy zaczac budowę w lipcu, w Gruszczynie.

Na chwilę obecną mamy złożone dokumentu do pozwolenia na budowę, podpisaliśmy umowę z wykonawcą (p. Bartek) i kierownikiem (p. Zbyszek).

Na działce mamy media, a projekt to CYPRYDA z pracowni Domena.

 

Wszystkim życzymy powodzenia przed naszymi życiowymi wyzwaniami

 

Pozdrawiamy

 

Witam sąsiadkę :-) My rowniez zaczeliśmy w gruszczynie, jestesmy na etapie wylewania fundamentów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...