Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie my ruszyliśmy z "wiosna " 2010 ;) ale przy tej aurze to trzeba brać poprawkę na każdy dzień .Dzię jest ok nie prazy słońce nawet jest fajnie !

Ja w pracy mąż na budowie .Ale najlepsze to że każdemu na ręce patrzcie i odrazu pytajcie ILE za CO :bash: bo póżniej jest płacz ... no cóz Większość cwaniaków Fachowców budowali się i powinni wiedzieć jak to jest a tu tylko patrza jak człowieka złupić ::jawdrop:

Pozdrawiam Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam, wszystkich juz się zaczeło :)

pozdrawiam wszystkich budujących, ja też w tym roku zaczynam, mam ndziejeze już niebawem.

 

mam do Was pytanko czy ktoś zna z Was firmy Mirobud, Red-bud lub Magbud, szukam wykonawcy. Na białej liść narazie znalazłam tylko Red-BUda w romowie też dość konkretny właścicel, może wiecie coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś tu cisza...

To ja się pochwalę - mam już pozwolenie na budowę - od lipca ruszamy:wave:

i mała prośba...

ania_74, bmz lub ktokolwiek widział ktokolwiek wie

poproszę tu albo na priv namiary na kierownika p. Zbyszka Koniecznego lub ewentualnie innego dobrego, polecanego kierownika..

Ja swojego mam, ale kolega małżonka kogoś dobrego na gwałt poszukuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome: A u nas piekna pogoda i praca wre nareszczie dziś komin wyczekany przyjedzie:wave: ja z dziecmi nadz morze do Rowów :lol: a męzulek na budowie... zgodził sie na nasz rodzinny zlot czarownic :stirthepot:: zauważyłam że dużo ludzi buduje GRANAT ładny domek a dlaczego ja go nieznalazłam :cool: ale za to znalazłam w domowychklimatach SKARBKA i tez jest cudny no jak dla mnie :D i nie widziałam nigdzie tego projektu na zywo a szkoda bo zawsze coś podgapić mozna prawda :yes:

Pozdrawiam Wiola :)

Edytowane przez skarbulek wioli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rodaków z Pyrlandii.

Czy ktoś z Was kupował styropian Kroltherm z Obornik Wlkp. Chwalą go w składach budowlanych na północy Poznania, a przy ciągłych sinusoidach cenowych jest w miarę rozsądną alternatywą dla reklamowych gigantów w rodzaju Swisspor'a czy Termoorganiki. Obawiam się tylko, czy to nie jest jakaś chałupnicza robota, choć oglądałem na placu i wygląda całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

piwnica zasypana :( bo duzo wody ...

ale ławy juz wylane :)

beton z ceradza dolnego bo najtaniej (udalo sie z ponegocjowac) a z waabem niestety nie...i beton calkiem ok (bloku przeciez nie budujemy :)

a do tego dostalismy oferte z ceradza na bloczki betonowe duzo taniej

tylko troche nas wkurzyli bo pompa nie dojechala i wszystko bylo lane prosto z gruszki ale przynajmniej oszczedzilismy

 

moze ktos ma namiary na cegle eder ? w mad maxie mamy oferte za 4,16 netto i niewiem czy gdzie taniej nie daloby rady

 

pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z WAAB'em wynegocjowałem upusty :)

Mad-Max, ten z Rokietnicy?

Byłem tam wczoraj. Jak pani podała mi ceny na Ytong i Silkę, musiałem ściskać usta, żeby nie wybuchnąć śmiechem. To co w Suchym Lesie mam za 3,20 zł/szt. proponowała mi za 5 zł, minus rabat 5%. Śmiech na sali!

Edytowane przez Egon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

 

a ktorą hurtownie dokladnie masz na mysli bo dzwonilam do Begier i dom-bud i niestety nie maja w sprzedazy cegły EDER (bo z tego bedziemy budowac ...)

jak na razie to wlasnie w rokietnicy (juz chyba zmyslowo) mamy najlepsza oferte ale chetnie poszukam gdzies indziej jak mam przeplacic...

 

a tak wogole to ile placiles za beton w waabie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to ile placiles za beton w waabie?

 

W WAAB'ie mam ustalone takie ceny brutto:

- za podkładowy B10 - 189,10 zł/m3 + 122 zł za dojazd;

- za konstrukcyjny B25 z dodatkiem hydrotechnicznym - 286 zł/m3 + pompa 414,80 zł/h, następna godzina (jeśli będzie to konieczne) 317,20 zł.

 

To może nie rewelacja, ale betoniarnia z dobrą opinią, by nie rzec z renomą, a w pozostałych (Górażdże, Lafarge) proponowali znacznie wyższe ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już początki mamy wprawdzie za sobą , ale to chyba idealne miejsce aby polecić doskonałych wykonawców :

- Kierownik Budowy - Pan Zbyszko Konieczny tel. 604-175-485 ( zawdzięczamy mu spokój i ogromną pomoc):)

- od fundamentu aż po murłatę polecam wykonawcę - P. Karola tel.793-385-067( jemu zawdzięczamy proste ściany , które teraz podziwiają tynkarze - oczywiście daje to nie tylko ładny wygląd ale też mniejsze zużycie materiału czyli oszczędność pieniążków, a dodatkowy atut tego wykonawcy to słowność i terminowość co bardzo cenimy)

- Cieśla i dekarz w jednym to p. Krzysztof tel 603-444-434 ( kolejny wspaniały fachowiec, bardzo słowny i kontaktowy , dach wykonany perfekcyjnie)

POLECAM TYCH FACHOWCÓW:)

Może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmz- dziękujemy za namiary- pewnie większości się przydadza ;-)\

My na razie mamy wylane fundamenty z nemiłymi przygodami, niestety.

Tak chłopaki zageszczli nam fundamenty, ze zapomnieli ich zasypac z zewnatrz i sciana fundamentowa pekla. Klopot byl, ale rozwiazany- musieli wszystko poprawiac tzn rozwalic i wymurowac na nowo. Teraz sciany juz stoja, szykuja sie do kladzemia stropu. Ekipa niestety trafila nam sie srednio dokladna, liczylam na to, ze bedzie lepiej. Moja intuicja przy wyborze wykonawcy jakos tak zawiodla. Ale trudno, nie ma co narzekac, inni maja gorzej.

amyF

z cegla której poszukujesz- proponuje zadzwonic do hurtowni Nadstagi, moze tam pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania_74 - dzieki za namiar hurtowni ale cegła juz przyjechala na budowe :)

kupowalismy w hurtowni Trops za 4 zł netto za sztuke a transport jechal prosto z Niemiec wiec tylko koparke musielismy zalatwic do rozladunku

 

bloczki betonowe juz prawie stoja wiec jakis obraz domku juz jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...