Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Dzis majster poinformowal mnie, ze musze zaplacic za wynajem stepli budowlanych- 500 zl. To chyba przegiecie- mam 140 stepli, rozlozyli je juz pod stropem, strop zalany, a teraz okazuje sie, ze mam zaplacic za wynajem! Wczescniej chyba zapomnieli mnie o tym poinformowac! Czy ktos z Was planuje wynajecie stepli czy kupujecie je? Dla mnie to czyste wyciaganie kasy, robota zrobiona, my zadowoleni, ze sie udalo, a tu niespodzianka- prosze placic za wynajem stepli. Najbardziej wkurza mnie u budowlancow ich brak slownosci i nie informowanie o takich dodatkowych zakupach materiałow czy kosztach.

Wiem, ze pogoda piekna to domki sie buduja ;- ) Na jakim jestescie etapie? Ja planuje zamawiac wiezbe w przyszym tygodniu. Polecicie jakis konkretny tartak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiam serdecznie grupę wielkopolską .

 

Czy macie już wybranego instalatora?

 

pozdrawiam

 

Piotr

 

ja w sumie planuję wykonać samodzielnie instalacje wodna i grzewczą poza oczywiście podlączeniem pieca i kominka bo to będzie robił instalator. Natomiast chciałbym się zapytać o materiał kolega namawia mnie żeby robić na złaczkach takich wciskanych firmy Brenze czy jakoś tak podobno 25 lat gwarancji i bardzo dobrze i szybko się robi. Po docięciu wciska się tylko rurkę w kształtkę i gotowe podobnie jak w systemie Wavin Tigris. Warto się w to bawić czy zrobić zgrzewane? (wygląda na to że będzie taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cena za przyłącze wodociągowe - dl. 18 m o śr. 90mm PVC - 3 tys. zł w tym material, robocizna, geodeta, odbior - to rozsadna cena? jeden minus wykonawca gania mnie po urzedach zeby zalatwic zezwolenei na prowadzenie robot na pasie drogowym - czy takie sa praktyki? bo ja chetnie bym to zlecila.. czy tez musieliscie to zalatwic i czy mozna to zalatwic szybko? (o ile mozna cos w urzedach zalatwic szybko..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie urzędu jest informacja że powinno się wystąpić z wnioskiem do urzędu na conajmniej 30 dni przed planowanym zajęciem pasa ruchu drogowego.. a ja zamierzam to jutro załatwić..:), najbardziej przeraza mnie zbieranie dokumentacji, konieczność zwalniania sie z pracy i to ze czlowiek w tych urzedach czuje sie jak jakas zyciowa niedołęga.. ale co tam jakos trzeba przez to przejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj robię to za inwestora

Formalności zależą od gniny, ale przedewszystkim od drogi (inaczej na drodze ziemnej prowadzacej do 5 domów a inaczej na drodze wojewódzkiej czy powiatowej), i ile tej drogi trzeba zająć czy trzeba organizować objazdy itp

 

Kiedyś w jednej z gmin podpoznańskich pani wymagała odemnie badania zagęszczenia gruntu po robocie. Poszedłem na pewniaka:

cytat "Niech pani się nie wygłupia przeciez to polna droga, jakie zagęszczenie" Pani tak mnie przeczołgała przy odbiorach że NA PEWNIAKA bokiem mi wyszło wolę na uniżonego nieświadomego obywatela - bardziej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie planuję wykonać samodzielnie instalacje wodna i grzewczą poza oczywiście podlączeniem pieca i kominka bo to będzie robił instalator. Natomiast chciałbym się zapytać o materiał kolega namawia mnie żeby robić na złaczkach takich wciskanych firmy Brenze czy jakoś tak podobno 25 lat gwarancji i bardzo dobrze i szybko się robi. Po docięciu wciska się tylko rurkę w kształtkę i gotowe podobnie jak w systemie Wavin Tigris. Warto się w to bawić czy zrobić zgrzewane? (wygląda na to że będzie taniej)

 

Brenze ? nie znam takiego systemu

 

Wavin Tigris po wciśnięciu trzeba jeszcze zacisnąć zaciskarką

 

tylko wciskane to wavin Hep2O tu tylko ucinasz i wciskasz

 

wszystkie te systemy są dobre materiałowo nataniej wychodzi PP zgrzewane

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budowniczych:)

 

po porownaniu ofert z trzech betoniarni wzielismy beton z Ceradza Dolnego bo najtanszy....ale okazalo sie ze nie najlepszy z niego dostawca :(

(a bylismy ostrzegani :(

przy zalewaniu fundamentow pierwsza gruszka spoznila sie 1,5 godziny !!! umowiona byla pompa ale gosciu zadzwonil i stwierdzil ze sie zepsula i przyjedzie tasmociag. wypadki chodza po ludziach wiec bylismy wyrozumiali dla roznych okolicznosci i nie robilismy problemów. niestety kolejne gruszki przyjezdzaly bardzo pozno wiec zalewanie fundamentow trwało od 17 do 22 :(:(:(

ale dzisiaj zostalismy po prostu wystawieni !!! gosciu przedzwonił i stwierdził ze maja inna, lepsza robote i dla 17 kubikow nie przyjedzie....>:( po prostu masakra jakas...

 

moze waab drozszy ale podejrzewam ze takich numerow nie wali....

 

wiec jak ktos ma czas i duuuuzo cierpliwosci to moze skorzystac z usług Smirnowa bo sam beton jest ok ale co do obsługi to jakas zenada....

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...