Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też dołączam się do pytania o okna.. co prawda to jeszcze przede mną ale warto już warto się rozejrzeć. Kiedyś przewertowałam to nieszczęsne pod względem wyszukiania forum i wypisałam sobie firmy które polecali forumowicze: 1) Oknoplast Karków słynna Pani Michalina z Gniezna (wszyscy prawie do niej jeżdża), 2) DAko (Daliowa 2), 3) Variant, 4) AMB (Obodrzycka 66/68), 5) Drewexim Thermofasada (Górecka obok Panoramy) - widzę że ania_74 też korzystała z thermofasady wiec z pewnoscia do nich zajrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym betonie i się zastanawiam czy ktoś z Was brał lub próbował z DORA w Buku?

Na jesień będę zalewał więc wątek dla mnie istotny :)

 

własnie DORA "uratowała" cała sytuacje :) bo inni juz niestety mocno zajeci i w tym samym dniu nie dali rady...

a do Dory zadzwoniłam i zgodzili sie w tym samym dniu po poludniu przywiezc betonik :) szkoda ze wczesniej o nich nie wiedzialam bo cena praktycznie taka sama po malym rabaciku a przynajmniej slowni bo spoznili sie tylko 15 min :)

teraz bede korzystac z ich usług bo obsługa bardzo mila :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie okien to zebralam trzy oferty:

- ASG Góra k/ Tarnowa Podgórnego - okna drutex

- Oknoplast Kraków z Szamotuł

- Oknoplast Kraków z Gniezna (polecana p. michalina)

z drutexu nie skorzystam bo oknoplast - co prawda drozszy - ale jest w stanie wykonać wyższe okna balkonowe bez poprzecznej ramy

wyceny oknoplastów z tych ww. nie różnia sie za bardzo (dwa procent rabatu2) ale sprobuje jeszcze w oknoplascie na góreckiej

ponoc montaz najwazniejszy i niewiem jaki mają w Szamotulach a Gniezno tak strasznie daleko i nie jestem pewna czy tak od razu by przyjechali jakby cos bylo do poprawki...

a może ktos by polecił sprzedawce z dobrym montazem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

Jeśli Gniezno to okolice Poznania to przyszłam się przywitać :wink:

Etap budowy:" w groszku", jak to mówiła Wioletta Kubasińska ;) 3 m-ce minęły a my nadal czekamy na warunki zabudowy...masakra... tzn warunki Pan z UG mi juz wydrukował tak "na sucho" ale brakuje1 pieczątki i trza czekać :( za to wczoraj pozwoliłam sobie zakupić upatrzony od dawien dawna(wybrany bez najmniejszych problemów) projekt :)

nasz wielki wymarzony dom: http://projekty.dom.pl/kr_delicja.htm będzie w odbiciu lustrzanym

pozdrawiam budujących wielkopolan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Podajcie jak mozecie namiary na osoby mogace zrobic projekt przylacza wody do domku jednorodzinnego w rozsadnej cenie

mapki do celow projektowych posiadam oraz warunki przylacza z gminy

dzieki

 

Podaj rejon wielkopolski/ Poznania bo w tym temacie liczy się przede wszystkim rejon - taką to sobie wodną regionalizację wprowadzili i porozmawiaj z p. Piotrem któy ogłasza sie na forum (trochę wyżej) z pewnościa szybko ci odpowie, mi niestety nie pomogl ale mam troche skomplikowana sytuacje, ale szybko odpowiedzial i zaaangazowal sie w wyjasnienie sprawy. Ja buduje w Kamionkach, mogę podać namiary na firmy w tej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, właśnie zaczęliśmy budowę, to znaczy w ziemii pojawiły się wykopy. Cieszę się, bo trwało to wszystko niemiłosiernie długo, działkę kupiliśmy prawie 2 lata temu, w międzyczasie gmina doszła do wniosku, że stworzy MPZP co dało nam półtorarczony poślizg. Tak czy siak, plan się w maju uprawomocnił, z pozwoleniem nie było problemu i budowa rozpoczęła się formalnie 09.07.2010 a plan jest taki, żeby przeprowadzić się w czerwcu 2011, więc mamy przed sobą 11 miesięcy.

Mam jednocześnie pytanie do forumowiczów o doświadczenia z firmą GEN GAZ. W planie zagospodarowania jest wyrysowanych kilkadziesiąt działek ale na chwilę obecną jest tylko kilku właścicieli (to znaczy jeden właściciel terenu, plus kilku w tym ja właścicieli poszczególnych działek) i w gazowni usłyszałem, że inwestycję zrealizują (właśnie zrealizowali 300 metrów dalej) jak będzie minimum 10 odbiorców, a na zdrowy rozsądek będzie ich kilkudziesięciu. Czy mieliście podobne sytuacje? Wolałbym mieć ten gaz wcześniej niż później i zastanawiam się czy są jakieś metody wpłynięcia na decyzje inwestycyjne gazowni. Lokalizacja to Ceradz Dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębal, ja miałem/mam doświadczenia z Gen'em. Wystąpiem tylko o możliwość zapewnienia dostaw bo jeśli tylko do mnie miałoby być przyłącze to ok. 7 tys. Poczekam na sąsiadów. Gazu do budowy nie potrzebujesz bo i po co płacić. Teoretycznie mogę zrobić to drogie przyłącze i jak sąsiedzi będą chcieli gaz to muszą mnie spłacić. W moim przypadku dla GEN'u opłacalna inwestycja jak zgłosi się jeszcze jeden zainteresowany. Jak się uprzesz to zrobią do jednej działki przyłącze - wnioskuję po sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu a konkretnie to jaki masz delemat z tą ceramiczną dużą dachówką? może coś podpowiem, rozważamy creatona premion - to jest stosunkowo duża dachówka, widziałam jak się dachy prezentują na żywo.

 

A ja z tego co pamiętam, to w Dach-budzie wypowiadali się o niej bardzo niepochlebnie. Mało tego, na faceta nazwa tego modelu dachówki działała jak czerwona płachta na byka. Aż się pluć zaczynał gdy o niej mówił... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z tego co pamiętam, to w Dach-budzie wypowiadali się o niej bardzo niepochlebnie. Mało tego, na faceta nazwa tego modelu dachówki działała jak czerwona płachta na byka. Aż się pluć zaczynał gdy o niej mówił... :)

Też słyszałam o niej niepochlebne opinie, ale tak naprawe to tylko jeden z na razie rozważanych wariantów, raczej mniej prawdopodobny do zrealizowania. Cały czas liczę, że może jakoś wyskrobię kasy na meyer - holsena...

Moi może przyszli dachowcy raczej nie mieli do niej (creatona premion) większych zastrzeżeń, widziałam położony przez nich z tej dachówki dach i wyglądał ok:)

Może w dach - budzie tak ją wyklęli z uwagi na złą sławę jej poprzedniczki kera pfanne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w dach - budzie tak ją wyklęli z uwagi na złą sławę jej poprzedniczki kera pfanne?

 

Klęli właśnie na Premiona i na Creatona zresztą też, ale to już nie za jakość, tylko za ich mało przyjazne podejście do klientów i hurtownii... Ale mimo wszystko postawiliśmy na Creatona, tylko, że na ich pierwszorzędny model "Futura". I my z żoną jesteśmy zadowoleni, a i nasz dekarz, który nie jest nowicjuszem w swoim fachu, nie raz kładł już na dachach Creatona - a nasz dach we Futurze był dla niego nowością i dziewiczym przeżyciem - bardzo ją chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...