Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Widzię, że jesteście parę etapów przede mną więc mam pytanko: ile za więźbę? pierwsza wycena roboty: więźba 22zł/m, dachówka 30zł/m, deskowanie + papa15zł/m. Dużo / mało, jak to u Was wygląda?

Czy ktoś robił deskowanie?

Ja wstępnie oglądam dachówkę M-H.....chyba piano ale decyzja nie zapadła.

 

Jak dla mnie, to tanio. Tylko nie wiadomo co to za ekipa. Mi ekipa polecana na tym forum ściągnęła z konta 19 PLN/m2 za więźbę i 39 PLN/m2 za dachówkę (z folią i orynnowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak na marginesie, porównywanie czegoś do Mercedesa nie jest zbyt fortunne. Jeszcze do niedawna Mercedes w rodzinnych Niemczech był jedną z najgorszych marek. Mercedes jeszcze parę lat temu dawał 1 rok gwarancji na swoje samochody, a zadowolenie niemieckich posiadaczy Mercedesa to było dno. Na ok. 25 marek samochodów, Mercedes był na 2 pozycji od końca. Tak że czasami myślę, że jedynimi krajami, w których Mercedes ma dobrę markę to Polska, USA i Chiny Ludowe... ;-)

 

Nie zgodzę się! Może Niemcy narzekają na Merca (w dobrobycie narzeka się na wszystko ;-)), ale w Polsce wystarczy spojrzeć na ulicę i popytać mechaników. Kiedy z różnej maści Fiatów, Oplów, Renault'ów, Citroenów i innych jeszcze marek "robaki" na śmietnikach i złomowiskach dogryzają ostatnie szczątki, Mercedesy nadal śmigają po drogach, mając częstokroć po 1 mln przebiegu i ponad 15 lat na karku. Jest li druga taka marka? Skoro takie awaryjne, to czemu tak długo się trzymają?

 

Przy okazji zapodam listę firm w których robiłem wyceny:

- Kolmax

- Budmar

- Dach-Plus

- Dek-pol

- Budrom

- Dekodach

- Dachbud (po lewej stronie Obornickiej)

- Dachbud (po prawej stronie Obornickiej)

 

Może podasz, gdzie dostałeś najlepszą ceną, bo porównywałeś przecież jakąś skończoną liczbę modeli. No i gdzie spotkałeś się z najbardziej kompetentnymi sprzedawcami. Zaliczyłem już wycenę w Dach-Bud (po prawej), Budmarze, WA.SZ. DACH, WENA. Do Budrom nie składałem, bo nie odpowiadają mi jego dachówki, poza tym po wstępnej wizycie wywnioskowałem, że facet oferuje kosmiczne ceny, tak na dachówkę, jak i na klinkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się! Może Niemcy narzekają na Merca (w dobrobycie narzeka się na wszystko ;-)), ale w Polsce wystarczy spojrzeć na ulicę i popytać mechaników. Kiedy z różnej maści Fiatów, Oplów, Renault'ów, Citroenów i innych jeszcze marek "robaki" na śmietnikach i złomowiskach dogryzają ostatnie szczątki, Mercedesy nadal śmigają po drogach, mając częstokroć po 1 mln przebiegu i ponad 15 lat na karku. Jest li druga taka marka? Skoro takie awaryjne, to czemu tak długo się trzymają?

 

Pociągnę trochę ten temat nie na temat... Ja tylko przytoczyłem wyniki corocznie organizowanej przez ADAC ankiety. Sam nie mam Merca, tylko Volvo S80 więc dla mnie temat jest neutralny.

Tak więc jeśli mówimy o samochodach, które W Polsce gryzą już robaki, to Niemcy nie na ich temat się wypowiadali (bo one są w Polsce), a na temat nowszych modeli. Pewnie jak popytasz taksówkarzy, to ci powiedzą, że Mercedes to nie to co kiedyś... Globalizacja, kryzysy finansowe, redukcja kosztów, to wszystko ma wpływ na jakość produkcji - w Mercu również. I skoro Niemcy, którzy uwielbiają swój przemysł motoryzacyjny i swoje niemieckie marki samochodów, byli totalnie niezadowoleni z Merca, to zapewniam cię - nie bez powodu. Najbardziej cenione marki w Niemczech to:

1: Porsche,

2...: wszelkiej maści japończyki

X...: Audi

Y... reszta

...

...

Z: Renault

 

W międzyczasie Mercedes się poprawił i jest gdzieś w środku stawki, za to totalne dno reprezentuje Renault. Von mir aus: EOT.

 

 

Może podasz, gdzie dostałeś najlepszą ceną, bo porównywałeś przecież jakąś skończoną liczbę modeli. No i gdzie spotkałeś się z najbardziej kompetentnymi sprzedawcami. Zaliczyłem już wycenę w Dach-Bud (po prawej), Budmarze, WA.SZ. DACH, WENA. Do Budrom nie składałem, bo nie odpowiadają mi jego dachówki, poza tym po wstępnej wizycie wywnioskowałem, że facet oferuje kosmiczne ceny, tak na dachówkę, jak i na klinkier.

 

Żeby było na temat:

Celowałbym w Dachbud (Politański) i Dek-pol (Krawczyński). Oni cechowali się całkiem niezłą elastycznością cenową. Przynajmniej w moim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Merców - zgoda! Stare modele, a nowe w jakości to przepaść. Mówił mi o tym inżynier z działu serwisu dawnego poznańskiego dealera MB - Iltransu. Może rozwód Chryslerem wyjdzie Daimlerowi na dobre. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem MB W201, czyli tzw. 190-tki, rocznik 1991 i nie dam złego słowa powiedzieć na to auto.

 

Żeby było na temat:

Celowałbym w Dachbud (Politański) i Dek-pol (Krawczyński). Oni cechowali się całkiem niezłą elastycznością cenową. Przynajmniej w moim przypadku...

 

Z Politańskim miałem już przyjemność konferować. Rzeczywiście robi wrażenie kompetentnego gościa i na tle kilku pozostałych ofert dał niezłą cenę. Niepokoi mnie tylko, że nie uwzględnił dachówek wentylacyjnych (przypadek?) i życzy sobie aż 439 zł za palety bezzwrotne (co to kurna jest?) i rozładunek. W Dek-polu rozmawiałem z Kawecką. Miła kobietka, zobaczymy jak cenowo to wyjdzie.

Powiem szczerze, że robię sobie nadzieje na lepszą wycenę w Gnieźnie (Boll-Ann) i Śremie (Dach-Plus), ale może się mylę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Politańskim miałem już przyjemność konferować. Rzeczywiście robi wrażenie kompetentnego gościa i na tle kilku pozostałych ofert dał niezłą cenę. Niepokoi mnie tylko, że nie uwzględnił dachówek wentylacyjnych (przypadek?)

 

Możliwe, ale u takiego profesjonalisty raczej niespotykane. Ja je we wycenie miałem.

 

i życzy sobie aż 439 zł za palety bezzwrotne (co to kurna jest?) i rozładunek.

 

Mnie tak nie chcieli naciągnąć... :eek:

 

Powiem szczerze, że robię sobie nadzieje na lepszą wycenę w Gnieźnie (Boll-Ann) i Śremie (Dach-Plus), ale może się mylę :-)

 

Dlatego zawsze będę powtarzać, że każdy musi sam porównywać, bo potrzeby "dachowe" każdego inwestora i oferty przesyłane przez hurtownie są zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie chciałam pisać dopóki nie będzie nikt zainteresowany, ale skoro mówisz to masz :)

Kierbud Jerzy Stróżyk tel. 609848204 Polecają Rogalscy

 

Monmark daj znać jakie wrażenie robi Pan Jerzy Stróżyk. U mnie kierbudem jest p.Zbyszek ale zaczynam wątpić w niego, chyba przesadził z ilością przyjętych zleceń czego się obawiałam. Dzisiaj kiedy do niego dzwoniliśmy długo trzeba bylo mu przypominać o jaką budowę chodzi i pytał nas na jakim jesteśmy etapie!!!!!! Zaczynam rozważać zmianę kierownika i ciekawa jestem Twoich wrażeń po rozmowie z p. Jurkiem. Daj proszę znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,właśnie dlatego, jak juz kiedys pisałem, też zrezygnowałem z jego usług.Znajomi u których prowadził budowę byli początkowo zadowoleni niestety teraz mają problem z wewnętrznym ociepleniem dachu wykonanym pod jego nadzorem.(prawdopodobnie nie zastosowano dyletacji przy pełnym deskowaniu).Niestety poprawka będzie się wiazać z dewastacją juz zabudowanych sufitów.A wszystko niestety wyszlo najaw po zakończeniu budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos dachówek

 

osobiście wybrałem Creatona (karpiówka). nie miałem żadnych braków, przebarwień, była tylko jedna pęknięta podczas transportu ale machnąłem ręką.

A propos zwrotów - brałem w Dek-polu i mogłem zwracać (np. trójniki zwracałem). a dachówki można zwracać jeśli są w paczkach. Zresztą ważne jest aby wszystkiego nie zwracać - a nuż za kilka lat odpukać coś sie stanie i trzeba wymienić (Creaton wypala dachówki chyba 2 razy w roku i co każdy cykl odcienie mogą być różne). Chyba, że przesadnie ktoś policzył ilość dachówek.

 

Opinia na temat Dek-pol:

- ogólnie na 4 (skala ocen jak w szkole),

- zostało mi pół palety dachówek (ale może położe na altankę),

- zabrakło 10 gąsiorów (to mnie zastanawia najbardziej),

- źle policzyli rynny (np brak rur spustowych?),

- transport ok,

- nie zapytali w ogóle o kominki wentylacyjne (dachówki wentylacyjne były),

- dali sztywty do rur spustowych nie pytając o grubość ocieplenia.

- mołem trzymać towar u nich na magazynie przez 4 miesiące bez opłat.

 

A propos też innej korespondencji powyżej i firm. Jest też jeszcze firma Jacobi - ale to cholerstwo drogie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiało grozą. Jestem na razie na etapie stanu zerowego, może rzeczywiście warto się nad tym zastanowić żeby uniknąć takich sytuacji. Nie wątpię w kompetencję p.Zbyszka ale chyba ma za dużo klientów i nie panuje nad przyjętymi zleceniami.

 

niestety ostatnio mam te same odczucia. Trudno go dorwać. Chociaż dzisiaj sam zadzwonił abym sprawdził kominy po ulewie czy czasem nie przecieka (ostatnio u mnie uszczelniali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze, ze wszyscy mamy tego samego kierownika budowy!

 

Co do dachowek-procz Mejer Holsena zastanawiamy sie nad dachówka ceramiczna Nelskamp. Ogladalismy taka wielka dachowe DS 5. (6 dachowek wchodzi na m2!) Jutro bedziemy mieli wycene. Wyglada naprawde ciekawie. Przy naszym bardzo prostym dwuspadowym dachu bez lukarn i okien dachowych wyobrazam sobie, ze bedzie to wygladalo calkiem niezle. Zobaczymy jak wyjdzie cenowo.

Co do robocizny za dach- ja place za ciesle 28 zl/m a za dekarza 33zl/m. Cena normalna- ciesla specjalista. Dachowa ceramiczna. dach okolo 220m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja mam tego samego KierBuda. Faktycznie ma mało czasu, ale u mnie posprawdzał co trzeba, więc narzekać nie mogę.

Co do dachówek wybrałem Siriusa RuppCeramika i targuję się już tylko z dwiema hurtowniami, które przedstawiły najlepsze oferty, nie są na Czarnej liście i wykazują zainteresowanie klientem:

- Kolmax Swarzędz

- Dach-Bud, ul. Obornicka 324/326 (Centrum Pokryć Dachowych); druga firma o tej samej nazwie, z główną siedzibą na ul. Samotnej, nie wykazała większej uwagi obsługą inwestora domku jednorodzinnego.

Czekam na wycenę z gnieźnieńskiego Boll-Annu, który także zareagował na mojego mail'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat z oknami. Dostalam fajna oferte z firmy budvar z łodzi. okna 6 komorowe, energooszczedne, super.takie jak chce. 5 lat gwarancji. Cenowo ok.

Maja takie fajne okna tarasowe, przesuwne- dzielone na 2 a nie na 3- to mi sie spodobalo najbardziej.

 

Ale poszperalam troche w sieci i ludzie strasznie pluja na Budvar, ze slabe te okna, slabo wykonanne, montaz nieciekawy, obsuwy w dostawie.

no i sama nie wiem...

spotkaliscie sie moze z ta firma?

Mam kilka ofert na okna, ale ciagle cos jest nie tak- a to cena, a to parametry techniczne.... Ktos kupil ostatnio okna? i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egonbyłam w Dach Budzie 324 mieli na wystawce M-H, ale to po za moim zainteresowaniem. Dostaliśmy dziś w końcu wycenę z Nadstagi. Podam ceny dachówki, bo cały dach to nic nie powie nikomu czy dużo czy mało.

Creaton Futura Noblese brąz glazurowany - 4.28 netto

Koramic E32 holenderka orzech - 3,16 netto

Cały dach wyszedł taniej w Creatonie o 800 zł

Natomiast wycena, którą przyniósł nam cieśla na Ruppa Sriusa 13 brąz, pochodzi z Dach Budu 324 2.99 brutto i cały dach w związku z tym o ok 10 tyś taniej niż Creaton czy Koramic. Jednak bardziej mi się z Ruppa podobał Rubin Ruppa tekowy, więc poprosimy o wycenę tejże dachówki także. I jeszcze wyceniamy Creatona w Baranowie. Jeśli chodzi o resztę akcesoriów na dach, to tak przy okazji wyceniamy też całą resztę. Będziemy deskować dach. Więźbę mamy wycenioną 690 zł/m3.

Czekamy za resztą wycen, mam nadzieję, że w tym tygodniu podejmiemy decyzję, bo już chcę to mieć za sobą i będę mogła zająć się oknami, kolejny ciężki orzech do zgryzienia.

Generalnie, to nastawiłeś mnie optymistycznie na Rubina Ruppa :)

myszonikdzięki za info na temat cen w Nadstadze, wszystko wyjdzie w praniu, już się powoli klaruje cenowo sytuacja :)

amyFu nas póki co prowadzi Rupp Rubin, zobaczymy jak cenowo to wypadnie

mikiadaja właśnie polecam Pana Stróżyka, bo współpracujemy już od pół roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Na pewno nie ma tylko jednej budowy, którą dogląda, ale jeszcze nie zdarzyło się żeby nie kojarzył z inwestorem której budowy rozmawia. Jest generalnie pomocny, doradza nam w różnych sprawach, dzwonimy gdy tylko nad czymś się wahamy, zawsze można liczyć na jego radę. Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć konkretnego to pytaj.

 

No i proszę o wieści na temat sprawdzonych firm od okien, bo chcemy wypuszczać wici :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monmark, Siriusa wycenili mi w Dach-Budzie na 2,31 brutto. Teraz analizuję, jak pisałem, czy wybrać Dach-Bud czy Kolmax. Boll-Ann, póki co, się nie zgłosił. Jeśli Twój cieśla wycenił Siriusa na 2,99 zł, to .... ;) chyba chce zarobić też na dachówce.

Okna dachowe i membrany polecam z Folnetu - mają osobna stronę z oknami dachowymi. Z moich ofert, jakie dostałem z hurtownii dachowych, nikt ich nie przebił cenowo. Nie dajcie sobie wciskać jakiegoś szajsu, jeśli chodzi o membrany, zwłaszcza osoby, które nie deskują dachu. Od razu powiedziałem im, że interesuje mnie tylko Tyvek Supro, membrana z najwyższej półki z 30-letnią pisemna gwarancją (w Folnecie 7,40 zł/m2). I odpuścili.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Egon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...