Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

bowiem chcę szybko zdjąć humus - ale nie wiem czy to będzie możliwe w marcu. Jak myślicie? Nie ośmieszę się, gdy zadzwonię? działka k. Czerwonaka, więc ewentyualne namiary na tamtą stronę Poznania poposzę.

I jeszcze jedno: na którym etapie budowy najrozsądniej grodzić działkę? Jak myślicie?

 

Najrozsądniej to na sam koniec.

Zresztą zacznijmy od tego jaką masz działkę.

 

Ja swoją ogrodziłem kołkami wierzbowymi, które przepięknie puściły gałązki i o to chodziło aby te słupki były żywe.

W trakcie jednak po kolei były wyrywane.

1- pierwszy słupek wyleciał jak ekipa przyjechała swoim dyliżansem

2- kolejny jak betoniarka podjeżdżała do zalewania ław fundamentowych

3- kolejny też betoniarka jak wlewała beton na posadzkę zerową

4- inny słupek poleciał jak fadromą zasypywał fundamenty

itd.

Tak więc po dziś dzień działka nieogrodzona. jak ktoś nie ogrodził to znaczy, że nic tam nie ma. Jak nic nie ma to i nie kusi. Kolega ogrodził to mu ogrodzenie rozcięli bo myśleli ze skarb tam trzyma.

Grodził będę dopiero w tym roku.... może :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich. My też mamy ambitny plan rozpoczęcia budowy w tym roku. Projekt wybrany, opracowujemy zmiany, wkleję jak będzie gotowy. Mapki geodezyjne "się robią" a ja całymi dniami czytam to forum i szukam już pomysłów na wnętrza ;)

Miło będzie dzielić z Wami dole i niedole budowania wymarzonego domu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam i ja...

Projekt gotowy i pozwolenie na budowę już jest, teraz robią się przyłącza.

Jeszcze tylko pozostaje sprzedać mieszkanie :-? i ruszamy.

Dom parterowy wg. projektu indywidualnego, bez podpiwniczenia, z poddaszem nieużytkowym i dwustanowiskowym garażem ( 252m2), działka w podpoznańskiej wsi - 2000m2.

Pozdrawiam wszystkich Wielkopolan budujących w 2010 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendak :)

Widzę, że grupa Poznań i okolice rozrasta się coraz bardzie :) My również chcemy ruszyć w tym roku. Póki co mamy jedynie działeczkę oraz wybrany projekt. Będziemy budować wg : http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-63,75,61,opis.html

Póki co jesteśmy na etapie papierologii , czyli przyłącza, wnioski o zmianę warunków zabudowy w związku z dość nietypową działeczką itp. Plany na ten rok stan surowy zamknięty:) Zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również będziemy grodzić na początek siatką leśną. Jak już wyjedzie ciężki sprzęt to zasadzimy tujki - a niech juz sobie rosną.

 

Jetsm po spotkaniu z Kierownikiem - Panem Zbyszkiem. Na razie opinia sprawdza się i jesteśmy na niego zdecydwani. Przyjechał, pogadał z nami 3 godziny( a jeszcze nie wiedział, że się zdecyujemy),poradził w wielu kwestiach. Widzę, że będziemy ogli na nim polegać. Mam nadzieję, ze resza ekip tez nam się uda :wink:

 

Dodatkowo wklejam rzuty naszego domku. Projekt na ukończeniu. Napiszcie prosze co o tym myślicie. W sumie jest jeszcze troszkę czasu na poprawki.

 

http://images40.fotosik.pl/259/bbf5d2a9a2599db9m.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/151/a91f2263167dc87em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też z przyjemnością dopisuję się do grupy.. długo to trwało (projekty, papierologia) ale pod koniec marca ruszamy i nic mnie już nie zatrzyma! (tej wersji się będę trzymać).

 

Też mamy kier.budowy p.Zbyszko.. trochę tylko zaczynam się niepokoić czy da radę obsłużyć nas wszystkich. ....

 

Przespałam niestety sprawę z Aquanetem a biorąc pod uwagę ich procedruę to wodę mogę mieć pewnie za pół roku więc szybko muszę studnie zakładać. Jak możecie kogoś polecić do wiercenia studni to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna ciesze się, że projekt się podoba. Staraliśmy się by było prosto i funkcjonalnie. Dach jest czterospadowy a precyjniej - wielospadowy. Osobny dla garażu i dla domu. Jak będe miała rzut dachu to wrzucę.

Największym minusem jest powierzcnia domu - chcieliśmy mieć wiele rzeczy: duży salon,dużą zamkniętą kuchnię, u siebie w ypialni osobną łazienkę i garderobę - i to wszystko zabiera sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przylaczam sie do grupy. U nas projekt raczej wybrany. Murarze zamowieni. Kierownik budowy prawie zaklepany. Zalatwiamy pozwolenie na budowe. Chcielibysmy rozpoczac w maju.

Szukam ciesli. Jezeli macie sprawdzone namiary to prosze o info.

Projekt KIKA z Archipelagu http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna

Największym minusem jest powierzcnia domu - chcieliśmy mieć wiele rzeczy: duży salon,dużą zamkniętą kuchnię, u siebie w ypialni osobną łazienkę i garderobę - i to wszystko zabiera sporo miejsca.

 

Nic mi nawet nie mów :-? My nieswiadomi na poczatku planowaliśmy, że dom będzie miał 140 max 150m :lol:

I tak jak piszesz: to by się przydało i to i tamto.... :D i wyszło nam 180 uzytkowej.

Jak zeskanuję projekt to wrzucę tez bo w wersji elektronicznej mam tylko starsze wersje.

 

Co do samego Twojego projektu to wydaje się byc zupełnie OK a juz łazienka przy sypialni to moje (niespełnione :wink: ) marzenie:)

 

Fajne duże (ale nie przesadnie olbrzymie) pomieszczenia.

Kuchnia musi byc rewelacyjna z tym wyjsciem na taras

 

Brakuje mi jedynie jakiejs garderoby przy wejściu/wiatrołapie ale pewnie planujesz szafę po prawej stronie?

U nas jest wiatrołap delikatnie mówiąc - nieustawny - drzwi wejściowe i wewnętrzne sa bardzo blisko prawej sciany a lewa jest przedzielona tak samo drzwiami (z tym , że własnie za tymi drzwiami mam garderobę która jest jednoczesnie przejsciem do garazu)

Ale to drobnostka.

 

Już się nie mogę doczekac kiedy zaczniemy budowac nasze domy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze:

 

Czy macie zrobione kosztorysy budowy? Jeżeli tak to jakie: szczegółowe czy uproszczone jakies? I kto wam robił?

A robił ktos sam?

 

Bo tak sobie wymysliłam, ze dobrze byłoby kosztorys zrobić chociazby po to żeby etapy jakos zaplanować. Marzy mi się do zimy stan surowy otwarty, ale... no własnie czy nam wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam kosztorys budowy przygotował szef firmy (pan Bartek) , z którą prawdopodobnie podejmiemy współpracę. Marzy nam się jeden wykonawca, który nie ogołoci doszczętnie naszej sakiewki, a pracę wykona rzetelnie. Wizja lokalna na budowach, realizowanych przez ekipy pana Bartka, jak na razie utwierdza nas w przekonaniu, że ten wybór może być strzałem w dziesiątkę. Póki co mamy wstępny ale dość szczegółowy kosztorys w oparciu o projekt z uwzględnionymi (planowanymi) zmianami - lekką rozbudową i zmianą aranżacji. Muszę się teraz zebrać w sobie i spróbować dodzwonić do pana Zbyszka Koniecznego, chcę rozpocząć budowę w czerwcu/ lipcu i mam nadzieję, że jeszcze nie za późno na kompletowanie budowlanego dream teamu. Może więc nie osiwieję i nie nabawię się ciężkiej nerwicy - tzw. syndromu inwestora ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze nie mamy kosztorysu ale wstępnie orientujemy się jakie koszty nas czekają :o Czekamy na koniec projektu i wyliczenia architekta, a dopiero z tym do ekip na wycenę.

 

Ludeczka daj proszę namiary na pana Bartka - jestem na etapie szukania ekip budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, badanie mówisz?

P. Architekt powiedział, ze mamy wykopać 3 dziury głębokie na półtora metra i będzie wiadomo co i jak. Po wykopaniu przez ojca jednej i trochę przyszedł na działkę (bo mieszka blisko) zajrzał i powiedział: OK, więcej mi nie trzeba :wink:

 

Mam nadzieję, że wie co mówi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...