Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monmark, a Twój cieślo-dekarz może byłby wolny na początku września, jeśli oczywiście nie koliduje to z Twoim harmonogramem robót?

Nie bardzo uśmiecha mi się czekać na mojego do końca września, tym bardziej, że nie wiem czy Dach-Bud będzie skłonny tak długo nieodpłatnie trzymać moją dachówkę na składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egonniestety nasz dachowiec wchodzi do nas pod koniec sierpnia i pewnie trochę zabawi, więc Cie nie poratuję

 

Mamy już wszystkie wyceny okien, byliśmy osobiście w Gnieźnie u p. Michaliny. Opowiedziała nam o oknach, pokazała ciekawe szczegóły, o których nie piszą w ulotkach reklamowych itp. Zrobiła nam ponad godzinną ciekawą prezentację na temat okien, wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem przy wycenianiu naszych okien, analizując wiele szczegółów i ograniczeń. Bardzo pozytywne wrażenie na nasz wywarła. A co najważniejsze, cena za okna (19 okien) z roletami zewnętrznymi nie była niższa o 1000 czy 2000 od proponowanych w Poznaniu, tylko o ok 6000. Przecież to jest bardzo duża różnica, za to mam drzwi wejściowe i prawie bramę garażową. Jestem zaskoczona aż taką dużą różnicą. Oczywiście zdecydujemy się na Gniezno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już wszystkie wyceny okien, byliśmy osobiście w Gnieźnie u p. Michaliny. Opowiedziała nam o oknach, pokazała ciekawe szczegóły, o których nie piszą w ulotkach reklamowych itp. Zrobiła nam ponad godzinną ciekawą prezentację na temat okien, wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem przy wycenianiu naszych okien, analizując wiele szczegółów i ograniczeń. Bardzo pozytywne wrażenie na nasz wywarła. A co najważniejsze, cena za okna (19 okien) z roletami zewnętrznymi nie była niższa o 1000 czy 2000 od proponowanych w Poznaniu, tylko o ok 6000. Przecież to jest bardzo duża różnica, za to mam drzwi wejściowe i prawie bramę garażową. Jestem zaskoczona aż taką dużą różnicą. Oczywiście zdecydujemy się na Gniezno.

 

Byłem z żoną w czwartek na Reymonta w Gnieźnie. Potwierdzam te same, BARDZO POZYTYWNE wrażenia!!!! Nie porównywałem wprawdzie wycen z oddziałem poznańskim, do złożenia im oferty zniechęciła mnie opinia faceta, po którym przejmowałem ekipę murarską. Wystawili go z terminem na całego.

Wygląda na to, że panowie z Jeżyc powinni chyba pomału zwijać interes http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon12.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceniałam jeszcze okna w Gemi w Swarzędzu, ceny tylko troszeczkę niższe od tych z magnata. Co mnie dziwi, że cena wyjściowa w każdym salonie za to same okno, jeszcze przed zniżkami, jest różna. Wydawać by się mogło, że skoro ten sam producent, to samo okno, to cena wyjściowa powinna być taka sama, ewentualnie granie rabatami, a jest jednak inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małe pytanko: kiedy zbieraliście oferty na materiały budowlane?

W tym tyg. składam wniosek o PNB i mam nadzieję, że również w tym tygodniu zaklepię sobie ekipę. Start budowy to raczej połowa września.

I jeszcze jedno: skąd braliście zestawienie potrzebnych materiałów.

Projekt mam indywidualny więc nie wiem czy robi to architekt czy ekipa jaka będzie mi budować?

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyceniałam jeszcze okna w Gemi w Swarzędzu, ceny tylko troszeczkę niższe od tych z magnata. Co mnie dziwi, że cena wyjściowa w każdym salonie za to same okno, jeszcze przed zniżkami, jest różna. Wydawać by się mogło, że skoro ten sam producent, to samo okno, to cena wyjściowa powinna być taka sama, ewentualnie granie rabatami, a jest jednak inaczej.

 

Czyli u p. Michaliny najtaniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małe pytanko: kiedy zbieraliście oferty na materiały budowlane?

W tym tyg. składam wniosek o PNB i mam nadzieję, że również w tym tygodniu zaklepię sobie ekipę. Start budowy to raczej połowa września.

I jeszcze jedno: skąd braliście zestawienie potrzebnych materiałów.

Projekt mam indywidualny więc nie wiem czy robi to architekt czy ekipa jaka będzie mi budować?

Dzięki za odpowiedzi

Zestawienia materiałów na najważniejsze konstrukcyjnie elementy domu powinny być zawarte w projekcie (strop, więźba dachowa), ale - jak twierdzi mój KierBud - z reguły mają to projekty powtarzalne. Z indywidualnymi jest różnie. Wtedy musisz sobie radzić sama, niestety. Z fachowcami jest różnie, bo często szwankuje u nich prosta matematyka, którą trzeba się wykazać przy szacowaniu zmówień na materiały budowlane.

Co do wycen. Ja zrobiłem tak. Na początku potrzebne są:

1. beton towarowy na ławy, stan zero i strop (kontakt z betoniarniami i ustalenie cen wraz z upustami, jeśli będziesz brać u nich wszystko aż po strop)

2. stal zbrojeniowa na ławy

3. bloczki M6 na ściany fundamentowe

4. cement (ok. 2 ton) + żwir o granulacji 0,2 mm (ok. 15 ton) na zaprawę do murowania ścian fundamentowych

5. papa termozgrzewalna o grubości 4,2 mm na hydroizolację poziomą ław i ścian fundamentowych

6. Dysperbit na hydroizolację poziomą ław i pionową ścian fundamentowych

5. styropian EPS 100 lub bardziej "wyrafinowany" (np. Termoorganika Silver Fundament) na ocieplenie ścian fundamentowych

6. Styrbit lub coś podobnego do klejenia styropianu na ściany fundamentowe

7. siatka i zaprawa klejowa na styropian do zabezpieczenia na zewnątrz

8. taśma dylatacyjna do wylewki podbetonu przy stanie zero

9. materiał na ściany (bloczki + zaprawa)

Zapotrzebowanie możesz wyliczyć na podstawie projektu, używając "szkolnej" matematyki (powierzchnie figur i objętość brył).

Punkty 2-10 rozpisujesz na kg, tony lub sztuki i zanosisz do kilku najbliższych hurtowni, prosząc o podanie cen brutto z dowozem i rozładunkiem (!) na budowie. Nie musisz brać wszystkiego w jednym składzie, ale bieganie za 10 zł po kilku też jest uciążliwe i wbrew pozorom nie musi przynosić wielkich oszczędności. Najlepiej łączyć zakup materiałów w jednym składzie (np. bloczki M6 + cement + piasek + Dysperbit). Ja mam 3 hurtownie na jednej ulicy (Obornicka), w których brałem różne materiały i nie kryłem się z tym, że idę do tego, kto daje najlepszą cenę. Zrobiłem sobie tabelkę w Wordzie, wpisałem ceny i w 5 minut wiedziałem jakie są różnice, gdzie kupię jakie materiały. Pytaj również o możliwość zwrotu nadkupionych materiałów. To bardzo ważne!

Kiedy zaczną wznosić ściany, zacznij się rozglądać za stropem i kominami systemowymi. Później już "tylko" dach.

 

Powodzenia! Pozdrawiam http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon tak, bez dwóch zdań, Gniezno najtaniej

ka_em nie pamiętam już skąd mieliśmy zestawienie materiałów, wydaje mi się, że murarz nam mówił ile czego trzeba. Jak mieliśmy początkowe wyliczenia murarza, to mąż z projektem pojeździł po kilku hurtowniach i oni mu robili taką wycenę na materiały, jak miał już wszystkie to zdecydował. Jeśli czegoś było za mało lub za dużo, nie było problemu ze zwrotem czy też domówieniem. Mieliśmy przywożone potrzebne ilości na telefon, nie leżało nam to wszystko na budowie. Jak jeździsz to trzeba zwrócić uwagę, bo niektóre hurtownie podają ceny netto, a podatek doliczają na dole, niektóre brutto przed po rabacie. Kolega miał wyceny wszędzie brutto, a w jednej hurtowni netto, nie zwrócił na to uwagi, a że wyglądało taniej niż w poprzednich to zdecydował się na tą gdzie podali mu netto, co w rezultacie było droższym wyjściem. Najśmieszniejsze to to, że sam tego nie zakumał, ja mu uświadomiłam rok po zakończeniu jego budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon tak, bez dwóch zdań, Gniezno najtaniej

No to mnie cieszy, bo nie zamierzam już nigdzie biegać. Powiem szczerze, że wycenę zrobiłem dlatego, że chcę wprawić okna dachowe. A wiadomo, że jak dom nie będzie zamknięty, to .............

Czy zamawialiście u p. Michaliny również drzwi wejściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egontak będziemy też zamawiać drzwi wejściowe i bramę garażową.

Bramę garażową mam już wycenioną. Jest OK!

Ale drzwi wejściowe mam, niestety, z naświetlem i są trochę przydrogawe (ok. 5 000 zł). Wolałbym Gerdę, ale nie robią naświetli http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...