Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TIA

profil Koncept - ten jest chyba najtańszy ale bardzo ładny :)

a Ty już masz jakieś wyceny???

 

mam wyceny na Koncept - dostałam takie same rabaty jak Ty i na Platinium gdzie rabaty są niestety mniejsze a ceny wyższe;

a dzisiaj wymyśliłam jeszcze coś pośredniego Rubin Plus i jestem w kropce. Całe szczęście, że okna będę zamawiała na początku września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmark bardzo Ci dziękuję za namiary na p.Michalinę.

Jesteśmy już po spotkaniu i myślę, że się na nią zdecydujemy. A tak w ogóle jak Ci się z nią współpracowało? Masz jakieś uwagi?

 

Z resztą budowy idzie jak po grudzie. Niestety architekt się nie spisuje i już trzeci raz projekt tuż przed oddaniem do Starostwa trafia do niego do poprawki - mamy przez niego już 3 tyg. opóźnienia:(

 

Poza tym z lepszych wiadomości to: mamy już ekipę budowlaną - stan surowy- 34 000 netto (przed negocjacjami:)) oraz cieślę.

Brakuje tylko pozwolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ka_emmam nadzieję, że p. Michalina mnie pamięta jeszcze :) bardzo zadowolona byłam i jestem ze współpracy z nią, gdyby było inaczej, nie polecałabym jej. P. Michalina słucha jakie klient ma oczekiwania, potem to obrazuje, układając wszystko w ładnie komponującą się całość, proponuje nowoczesne rozwiązania, nie robi problemu gdy coś się klientowi nie spodoba, zmienia, poprawia, aby jak najbardziej odwzorować to co klient miał na myśli :) Ja nie miałam wcześniej kontaktu z innym architektem wnętrz, więc nie mam porównania, ale znajoma miała innego architekta i generalnie z jego pomysłów była bardzo zadowolona, ale ze współpracy nie, strzelał jakieś fochy itp. i był znacznie droższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dawno mnie tu nie było i trochę drżałam o to czy grupa się kręci. ale widzę, że jest super! mja nieobecność spowodowana jest cygańskim życiem bez neta od kilku miesięcy. ale już sobie sprawiłam na nowy dom i będę wracam tym samym do żywych. u nas jak na razie wszystko zgodnie z planem: mamy już okna, wyprwoadzone instalacje, dach, a dziś wyszli tynkarze. jestem przeszczęsliwa i wygląda na to, że święta już będą w nowym domu! z wszystkich ekip jestem bardzo zadowolona, mogę polecać z czystym sumieniem. w odróżnieniu od naszych znajomych ta budowa to dla nas jak na razie sama przyjemność, a efekt wcale nas nie rozczarował w żadnym wymiarze. 20-ego wchodzi instalator, umówione już schody, dogadujemy balkonową balustradę, posadzki przełom suierpnia i września, płytki kupione i kłądzione od połowy września. nawet dostaliśmy w prezencie od mojej mamy projekt profesjonalny ogrodu i za tydzień po wkopaniu szmaba za niego się zabieramy. pozdrawiam i trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum!!!

niedawno się zarejestrowałam i niedawno też razem z mężem rozpoczęłam budowę, mamy stan zero.

poszukuję namiary na stemple budowlane - długie, jakieś 3-3,20m,

jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię, albo wie gdzie można kupić tanio.

proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buba 2009 choć to żadna porada powiem tak: dobra ekipa murarska powinna mieć swoje stemple!!! U mnie w ogóle nie było na ten temat dyskusji. Jeśli nie ma, radzę pomyśleć o negocjacji ceny za wykonawstwo. Bo cóż jest wart murarz bez kielni czy ślusarz bez młotka? Betoniarkę też im kupisz? I co z nią później zrobisz? A co zrobisz ze stemplami, do czego będą potrzebne?

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MARCOPOL sp. z o.o.

Biuro Handlowe "Poznań"

Stara Droga 48

62-002 Suchy Las

To ja tu troszkę sprostuję, byłam tam dziś po pręty gwintowane do murłat fi 16, potrzebowałam 18 szt. Niestety, to jest hurtownia i nie sprzedają tyle ile się chce, pakowane po 10 szt, więc wzięłam 20szt, 2 będą w zapasie. Nakrętek i podkładek to już w ogóle Pan nie chciał mi sprzedać (36szt) - za mało. Cena za pręt - 7zł z groszami, nie pamiętam dokładnie

...

właśnie montuje się u nas szambo radomskie, sprowadzane razem z ogłaszającym się tu tydzień temu budowniczym, nasz hydraulik bardzo się zdziwił, że takie tanie, pytał o namiary skąd mamy, no zobaczymy co powie nt. szamba

Edytowane przez monmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

udało się załatwić Pana od dachu:) (choć terminy ma niestety bardzo napięte i teraz zrobi nam tylko więźbe a później położy dachówkę...)

wycena niższa od poprzedniej:

więźba - 25 zł/m2, deskowanie 12zł/m2, dekarka (łatowanie, dachówka, rynny) 37 zł/m2, i strop (bo my mamy drewniany) - 10 zł/m2

 

gościu załatwia drewno za 690 zł/m3 - więc pewnie z Kościana :)

 

i doszliśmy do wniosku - za jego poradą - że podnosimy kąt dachu do 20 st bo łatwiej dodtać dachówkę

 

będziemy szkuać dachówki robena czarnobrązowa glazura (decyzja mężulka) bo tańsza i Pan od dachu mówi że dobra ,ale ja i tak dam do wyceny creatona...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu troszkę sprostuję, byłam tam dziś po pręty gwintowane do murłat fi 16, potrzebowałam 18 szt. Niestety, to jest hurtownia i nie sprzedają tyle ile się chce, pakowane po 10 szt, więc wzięłam 20szt, 2 będą w zapasie. Nakrętek i podkładek to już w ogóle Pan nie chciał mi sprzedać (36szt) - za mało. Cena za pręt - 7zł z groszami, nie pamiętam dokładnie

...

właśnie montuje się u nas szambo radomskie, sprowadzane razem z ogłaszającym się tu tydzień temu budowniczym, nasz hydraulik bardzo się zdziwił, że takie tanie, pytał o namiary skąd mamy, no zobaczymy co powie nt. szamba

 

 

i jakie wrażenia z montażu? u mnie w godzinę się wyrobili:) miałem tyle wody w dole że szambo pływało jak stateczek.dopiero płyta docisnęła do dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

udało się załatwić Pana od dachu:) (choć terminy ma niestety bardzo napięte i teraz zrobi nam tylko więźbe a później położy dachówkę...)

wycena niższa od poprzedniej:

więźba - 25 zł/m2, deskowanie 12zł/m2, dekarka (łatowanie, dachówka, rynny) 37 zł/m2, i strop (bo my mamy drewniany) - 10 zł/m2

 

gościu załatwia drewno za 690 zł/m3 - więc pewnie z Kościana :)

 

i doszliśmy do wniosku - za jego poradą - że podnosimy kąt dachu do 20 st bo łatwiej dodtać dachówkę

 

będziemy szkuać dachówki robena czarnobrązowa glazura (decyzja mężulka) bo tańsza i Pan od dachu mówi że dobra ,ale ja i tak dam do wyceny creatona...:)

Hej, ceny faktycznie zachęcające:)

Ale czy zmiana kątak nachylania dachu (a co za tym idzie kubatury budynku) nie jest istotna i nie wymaga zmiany pozwolania na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomclavTy też z tego samego transportu :) ? mnie nie było, był mój małż, panowie przyjechali po 12, a skończyli ok 14, ale jak przyjechali, to jeszcze nie był dół wykopany, też mieliśmy wodę i się wszystko zarywało, więc z pięknie wyznaczonego prostokąta wyszła wielka japa, chcieliśmy to szambo tak jeszcze z 10-20 cm głębiej, ale tak się wszystko zapadało, że nie dało rady. Mąż mówi, że Panowie wyluzowani, nie wracali do Radomia, bo następnego dnia znów mieli tu montaż kolejnej dostawy. Murarzowi się wydawało, że jak zanurzyli szambo, to wody nabrało i stwierdzili że sprawdzą. Zanurzyli patyk, zaznaczyli i następnego dnia to samo zrobili, nic nie nabrało. Mam nadzieję, że się będzie dobrze sprawdzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących, po czerwca także buduję domek okolice tarnowa podgórnego. Mam pytanie do wszystkich czy nie ma ktoś do sprzedania stempli budowlanych ok 70 szt wys 2,65-2,9 oraz bardzo chętnie przyjmę duże liości czarnoziemi, humusu torfu, na wyrownanie działki. Niestety moja działeczka jest nieregularna i muszę ją jakoś wyrównać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was małe pytanko: Cz y ktoś z Was korzystał z ekipy Damiana Jarocia? Jesteśmy na niego zdecydowani - ma super opinie na forum i kierownik też go chwali - ale mimo wszystko chcielibyśmy zobaczyć jakąś budowę na żywo. Dajcie prosze znać jeśli wiecie o jakiejś jego budowie, którą niedawno skończył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ceny faktycznie zachęcające:)

Ale czy zmiana kątak nachylania dachu (a co za tym idzie kubatury budynku) nie jest istotna i nie wymaga zmiany pozwolania na budowę?

 

formalnie PnB się aneksuje w takich sytuacjach ale Kier. Bud. stwierdził ,że nikt tego nie sprawdza a zmiana kąta jest tak mała że możemy sobie odpuścic formalności

a uwierz mi w naszym przypadku to droga przez mękę ze wględu na kredyt, bo już raz musieliśmy aneksowac PnB bo nie budowaliśmy piwnicy która była w projekcie - trzaba było wprowadzić zmiany do projektu (jakies 200zł) i złożyc wniosek - aneks do PnB był po tygodniu ale musielismy czekać na uprawomocnienie dwa tygodnie... później dokumenty poszły do działu analiz i JESZCZE (PO KOLEJNYCH DÓCH TYGODNIACH) nie ma decyzji i oczywiscie bank wstrzymał nam na ten czas wypłatę kolejnej transzy więc jestesmy bez kasy - zaporzyczeni u wszystkich bo przeciez nie chcielismy wstrzymywać prac na budowie a murarzom trzebabyło też zapłacic....

więc ni mniej ni więcej nie będziemy tego zgłaszać - jakbyco to będziemy rżnąc głupa że dekarz się pomylił i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...