Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli kocioł ma moc do 21kW to przewód powietrzno-spalinowy może być wystawiony na zewnątrz przez ścianę. W przypadku kotłów o większej mocy trzeba go wyprowadzić nad dach. Więc do pieca o większej mocy kupujesz odpowiedni przewód powietrzno-spalinowy umieszczasz go w kanale wentylacyjnym i wystawiasz ponad dach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no w projekcie powinnaś mieć zapotrzebowanie na ciepło dla Twojego budynku, dzięki temu można dobrać moc kotła, później decyzja czy ma być to kocioł jednofunkcyjny wiszący z dostawionym zasobnikiem czy też może kocioł typu lodówka z wbudowanym np zasobnikiem warstwowym, tego ostatniego typu, dość dobrze wypadają produkty vaillanta VSC ecoCOMPACT lub z zasobnikiem solarnym (gotowy do podłączenia solarów) VSC auroCOMPACT lub viessmana: vitodens 222-F lub vitodens 333-F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo,

jakie macie kominy systemowe i gdzie kupowane?

Ja cały czas myślałam, że kupię na allegro, ale jakoś nie mogę znaleźć sprzedawcy z okolicy, a wszędzie odbiór osobisty -na Śląsk to mi sie nie opłaca jechać:0

A może gdzieś stacjonarie są w rozsądnych cenach?

 

Myszonik, w sprawie kominów systemowych radzę się najpierw skontaktować z przedstawicielem regionalnym, on pomoże wybrać hurtownię dającą największe upusty. Wybrałem Schiedla (nie będę uzasadniał dlaczego, bo wszyscy chyba wiedzą :-)). Zadzwoniłem do Patryka Wawrzyniaka (namiary na stronie Schiedla), przedstawiciela na Poznań i okolice. On, na podstawie przesłanych planów domu, doradził jakie kominy wybrać do kotła gazowego i kominka (modele rekomendowane w projekcie były przestarzałe). Zadzwonił do mnie, dał długi wykład z uzasadnieniem tego wyboru, podał hurtownię, w której dadzą najlepszy rabat. Na podstawie sporządzonej przez niego specyfikacji elementów do kominów i wentylacji zrobiłem sobie wycenę w kilku innych hurtowniach. I rzeczywiście on wskazał najtańszą. Z katalogowej wyceny 9 359 zł , w hurtowni po rabatach zrobiło się 7 600 zł.

Plewa, z siedzibą w Poznaniu-Pokrzywnie, sprzedaje swoje kominy bezpośrednio.

 

I jeszcze jedno. Na Allegro nie kupowałbym takiego towaru, jak kominy systemowe. Jeśli po odjeździe kuriera zauważysz, że rura ceramiczna jest uszkodzona (a to najdroższy element), komu wyślesz reklamację?

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu troszkę sprostuję, byłam tam dziś po pręty gwintowane do murłat fi 16, potrzebowałam 18 szt. Niestety, to jest hurtownia i nie sprzedają tyle ile się chce, pakowane po 10 szt, więc wzięłam 20szt, 2 będą w zapasie. Nakrętek i podkładek to już w ogóle Pan nie chciał mi sprzedać (36szt) - za mało. Cena za pręt - 7zł z groszami, nie pamiętam dokładnie

No to jeszcze jedno sprostowanie odnośnie firmy Marcopol, handlującej m.in. "szpilami" do murłat.

Zakupiłem dokładnie 45 szt. po 4,95 netto, czyli 6,04 brutto, do tego 100 podkładek (łącznie 30,50 zł brutto) i 5 kg nakrętek (łącznie 31,72 zł brutto).

Monmark, jaki Ty masz dach, że do mocowania murłat potrzebujesz tylko 18 szpil?

 

Pozdrowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

dzieki za obszerne wyjaśneinia w sprawie kominów.

A jeszcze zapytam to do kominka też musi być komin systemowy? Bo ja myślałam, że tylko do kotła?

Oj muszę się szybko doedukować.

dzięki za namiary, my również myśleliśmy o schiedel'u więc na pewno się do tego przedstawiciela odezwę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egon

dzieki za obszerne wyjaśneinia w sprawie kominów.

A jeszcze zapytam to do kominka też musi być komin systemowy? Bo ja myślałam, że tylko do kotła?

Oj muszę się szybko doedukować.

dzięki za namiary, my również myśleliśmy o schiedel'u więc na pewno się do tego przedstawiciela odezwę:)

 

Wiesz, nie chciałbym, aby do kominka murarze wznosili mi komin ze zwykłych cegieł. Widziałem taki u sąsiada ... koszmar. Tym bardziej, że jeśli istnieje ryzyko zaczadzenia, pożaru, to właśnie przede wszystkim stamtąd. To jest komin, który powinien być poddawany co najmniej raz w roku "obdukcji" kominiarza. Jeśli - nie daj Boże - zapaliłaby się chata, firma ubezpieczeniowa zażąda kwitów z przeglądów kominiarskich. W przypadku ich braku, nie wypłaci odszkodowania, nawet jeśli pożar wywołany był innym czynnikiem (tak słyszałem).

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim kominy systemowe są szybsze do postawienia i nie sa wcale droższe a można kupić pustaki z dodatkowym wentylacyjnym i wtedy od razu załatwi sie sprawę wentylacji. Ja w Plewie za 3 kominy 1 do kominka wysokość 9,2 m, drugi do piecyka wysokość 7,5 m i trzeci do pieca gazowego wys 7,5 m zapłaciłem jakieś 7,5 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmark- gosciu pewnie sobie zaplanował nas razem żeby mieć po drodze :) ale niestety chłopaki nie wyrobili sie z wieńcem i musiałam przełożyć pomiar na za tydzień...

raczej nie, bo byłam z Panem wstępnie umówiona na poniedziałek, ale mi się plany zmieniły, więc przełożyłam Pana na wtorek, więc to nie była jego inicjatywa z tym wtorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących,

ja również poszukuję szamba. Mogę prosić onamiary na tą firmę.z góry wielkie dzięki

 

Bez problemu załatwiliśmy od nich szambo ( w zeszły piątek), co tydzień mają transport do Poznania i okolic: cena 2300 + 650 transport.

 

P.H.U. "JESBET" Honorata Rybska

Wielogóra, ul. Warszawska 66

26-660 Jedlińsk

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 8:00 - 20:00

sobota 8:00 - 15:00

 

tel.kom. 502 037 636

tel.kom. 500 200 036

tel. (048) 3215 385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...