Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:) Dach mam jaki mam :) Nie potrzebne nam pręty metrowe, murarz je przecinał i zrobiło się 40 szt., a potrzebowaliśmy 36 :)

 

Monmark, mój murarz też ciął metrowe pręty na pół, to norma. Ale u mnie wyszło ich ponad 80 szt. (kupiłem 45 całych). Ale ja mam parterówkę z dachem kopertowym, więc obwód ścian jest większy :)

 

A tak przy okazji. Deskujesz dach? Jaką wybrałaś membranę i gdzie kupujesz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monmark,Ale ja mam parterówkę z dachem kopertowym, więc obwód ścian jest większy :)

 

Pozdrawiam

My mamy dwuspadowy dach, więc dlatego mniej tego wychodzi :)

Długo się zastanawialiśmy czy deskować czy nie, czytaliśmy różne fora, pytaliśmy znajomych co się budowali, cieśli, dekarza, kierbuda, zdania były podzielone. Jedni zachwalali, mówili, że deskować, a inni znowu, że efekt końcowy nie jest współmierny do poniesionych kosztów. Zdecydowaliśmy się deskować. Nie kładziemy papy, kierbud powiedział, że tak już się nie powinno robić, tylko właśnie membranę, ale zabij mnie nie pamiętam jaką, małż wyjechał to mi nie pokaże, którą wybraliśmy, jak się dowiem to Ci napiszę. Wszystkie akcesoria do dachu bierzemy w Kolmaxie w Swarzędzu, bardzo się upierali i "walczyli, zeszli z ceny, wyszło taniej niż w Dach Budzie. A drewno bierzemy jeszcze gdzie indziej niż mieliśmy. Brał u nich nasz znajomy, wybudował się parę lat temu, wychodzi po 670 zł/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do membrany- to nam polecono Tyvex Ultra i taka polozylismy.

Wyglada na dachu bardzo porzadnie.

Dają na nią 30 letnia pisemna gwarancję. Niby papier wszystko przyjmie, ale to mnie ostatecznie przekonało.

Kupilismy ją w Folnecie- mieli najlepsza cene.

 

a kładłaś samą mebranę (ja też chcę zakupić Tyveka) czy masz deskowanie ??

I jeszcze podpytam - czy wybrałas któregoś z dekarzy, których Ci kiedyś wypisywalam czy padło na kogoś innego - i czy jesteś zadowolona.

 

U mnie budowa jeszcze nie ruszyła, jak sie uda ruszy jeszcze w tym roku - więc zbieram informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładlismy sama membrane. Nie mamy deskowania. Membrana przetrwala ulewy wichury z ostatniego tygodnia w naprawde zadowalajacym stanie. Jesli chodzi o dekarza to padło na kogoś innego. Wszyscy z Twojej listy byli bardzo zajęci i nie mieli wolnego terminu, a nam sie bardzo spieszy, chcemy zamieszkac przed zimą. Mieliśmy super cieślę- polecam serdecznie - pan Piotr Bera z Pobiedzisk. 3 dni i więzba gotowa. Teraz wlasnie kladziemy dach- robi to dekarz tez od pana Piotra. Pochwale, jak skoncza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisac ile płaciliście geodecie za wytyczenie budynku? U mnie będzie robił to znajomy, więc troszkę niezręcznie będzie mi rozmawiac o kosztach, a też nie chciałabym by czuł sie zobowiązany do dużo nizszej stawki. Chciałabym usrednić cenę by wiedzieć o jakiej kwocie w ogóle rozmawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisac ile płaciliście geodecie za wytyczenie budynku? U mnie będzie robił to znajomy, więc troszkę niezręcznie będzie mi rozmawiac o kosztach, a też nie chciałabym by czuł sie zobowiązany do dużo nizszej stawki. Chciałabym usrednić cenę by wiedzieć o jakiej kwocie w ogóle rozmawiamy.

 

500 zł + koszt desek (150 zł) = 650 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo- czy ktos jest na etaopie tynków? Jakie wybraliscie? Po ile?

My wybudowlaismy domek z Yonga i do bloczkow polecane sa ponoc tynki gipsowe, a ja wolalabym wapienno-cementowe. Ale chyba stanie jednak na tych gipsowych.

 

A po co chcesz wapienno-cementowe? Masz za dużo kasy? To koszt x2 i jeszcze ta zabawa ze szpachlowaniem. Dziękuję! Także ma Ytonga+Silkę i od razu byłem zdecydowany na gips maszynowy. Zresztą na suficie i tak nie położą wapienno-cementowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wapienno-cementowe? Masz za dużo kasy? To koszt x2 i jeszcze ta zabawa ze szpachlowaniem. Dziękuję! Także ma Ytonga+Silkę i od razu byłem zdecydowany na gips maszynowy. Zresztą na suficie i tak nie położą wapienno-cementowych.

 

Na przykład dlatego, że tynki gipsowe są bardzo miękkie i łatwo je uszkodzić. Ja z tego względu od razu zdecydowałem się na tynki CW. A że kosztuje..., to trzeba się z tym pogodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład dlatego, że tynki gipsowe są bardzo miękkie i łatwo je uszkodzić. Ja z tego względu od razu zdecydowałem się na tynki CW. A że kosztuje..., to trzeba się z tym pogodzić...

 

Miękki to jest szpachel, Jarku. Wiem, bo mam w mieszkaniu. To największy błąd jaki zrobiłem! W niektórych miejscach pęka i osiada na wałku podczas malowania.

Czy gipsowe są miękkie? Talerzami nie rzucam po ścianach :)

Szwagier ma położone tynki z gipsu Knauf'a. Wyszły super! Minęło 7 lat, w domu małe dzieci i nic. Jak zobaczyłem powierzchnię przed malowaniem, byłem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisac ile płaciliście geodecie za wytyczenie budynku? U mnie będzie robił to znajomy, więc troszkę niezręcznie będzie mi rozmawiac o kosztach, a też nie chciałabym by czuł sie zobowiązany do dużo nizszej stawki. Chciałabym usrednić cenę by wiedzieć o jakiej kwocie w ogóle rozmawiamy.

 

To nie tak, że kosztuje ileś i koniec. Za wytyczenie głównych punktów po 100 zł (czyli 400) ale budynek moze mieć dużo osi, geodeta może j wytyczać ale nie musi, z tym się wiążę i praca i drewno. Ja zapłaciłem 1200 zł za całość, ale miałem wytyczone wszystkie osie, a trochę tego było. Mogłem wytyczyć mniej za około 500-600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki to jest szpachel, Jarku. Wiem, bo mam w mieszkaniu. To największy błąd jaki zrobiłem! W niektórych miejscach pęka i osiada na wałku podczas malowania.

Czy gipsowe są miękkie? Talerzami nie rzucam po ścianach :)

Szwagier ma położone tynki z gipsu Knauf'a. Wyszły super! Minęło 7 lat, w domu małe dzieci i nic. Jak zobaczyłem powierzchnię przed malowaniem, byłem zachwycony.

 

Ha! Wiem co to jest szpachel, bo sam mam go na ścianach i wiem co może się robić podczas malowania.

 

Ale co do wytrzymałości, to mi go właśnie z tego powodu odradzali. Nie trzeba rzucać talerzami w ściany... wystarczy, że w złości żona w Ciebie rzuci i nie trafi... albo się uchylisz... Przy tynkach gipsowych lepiej się nie uchylać i przyjąć ten talerz dzielnie na klatę, niż później naprawiać uszkodzenia na ścianie ;-)

 

A co do cen, to jesteś ich pewien? Bo w tym wątku ceny za gips i CW kształtują się raczej odwrotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Wiem co to jest szpachel, bo sam mam go na ścianach i wiem co może się robić podczas malowania.

 

Ale co do wytrzymałości, to mi go właśnie z tego powodu odradzali. Nie trzeba rzucać talerzami w ściany... wystarczy, że w złości żona w Ciebie rzuci i nie trafi... albo się uchylisz... Przy tynkach gipsowych lepiej się nie uchylać i przyjąć ten talerz dzielnie na klatę, niż później naprawiać uszkodzenia na ścianie ;-)

 

A co do cen, to jesteś ich pewien? Bo w tym wątku ceny za gips i CW kształtują się raczej odwrotne...

 

Hahaaa, przyjmę w takim razie na klatę ;) Jak Twoja rzuci, tynk może zostanie, ale szpachel pewnikiem odpadnie :)

Co do cen, taki przelicznik podał mój KierBud, ten ze szczytu listy tego forum. On osobiście jest przeciwnikiem robienia tynków c-w. Uważa to za nonsens i natręctwo zakorzenione w stereotypowym, tradycyjnym myśleniu naszej nacji (podobnie jak sądy, że porządnie buduje się tylko z ceramiki).

Ale to jego zdanie, każdy ma prawo mieć własne! Pamiętaj tylko, że tynków c-w z agregatu Ci nie zrobią. Na suficie będziesz miał gips, chyba że chłopaki polecą to ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy ktoś z Was kupował okna w firmie Bereźnicki z Suchego Lasu? (profile Veki) Jeżeli tak, to czy mogę prosić jakieś opinie nt. okien, montażu,serwisu itp. Pozdrawiam

 

Tutaj większość po okna biega do p. Michaliny Walaszczyk z Gniezna. Okna z krakowskiego Oknoplastu na profilach Veki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...