Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A my niestety jeszcze na ten etap musimy poczekać.

W czwartek dostaniemy wstępną kalkulację od przyszłego wykonawcy no a w tej chwili inwestor spotyka się z kandydatem na kierbuda (słynny na tym forum pan Z. Konieczny) no i zobaczymy.

Co do wielkości domu - uległam i architekt rozrysuje go w wersji lekko zmniejszonej.

Pozdrawiam wszystkich budowniczych! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich pięknie,

zamierzamy rozpocząć latem budowę domu w Siekierkach, więc postanowiłem dołączyć nas do Waszej grupy.

 

Prosty projekt indywidualny, typ "stodoła", na około 100m2, właśnie "się robi". Technologia tradycyjna (plus moje udziwnienia, np. ściany nie 25 a 18cm, wiązary zamiast więźby, itp.), systemem gospodarczym.

Plan na ten rok to SSZ (choć ja po cichu liczę na więcej).

 

Pozdrawiamy wszystkich budujących w okolicach Poznania.

 

Magda, Paweł i dwójka nieświadomych wyzwania jakie stoi przed rodziną dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam do sprzedania dachówke RUSTYKALNĄ ROBENA 2200 szt.

gąsiory 60szt , skrajna lewa i prawa120szt - wszystko na około 170 m2 dachu.

dachówka jest nowa lecz była juz rozpakowana na budowie , dostarczona przez pomyłke na moją budowe , obecnie spaletowana gotowa do transportu , mozliwy transport hdsem, JA zapłaciłem za dachówke podstawową 3.20 zł -chcę tylko 70% tej ceny

 

http://lh6.ggpht.com/_lkQ5PGKALxU/S49yAytf4fI/AAAAAAAAALY/bbyKxMxIVQU/s640/S6305131.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i gratuluję szczęściarzom, co już mają pnb :D

 

my od lutego jesteśmy właścicielami naszego kawałka ziemi, projekt indywidualny jest już u konstruktora, a w zeszłym tygodniu wierciliśmy, żeby sprawdzić jaki grunt mamy

 

nie wiecie jak szczegółowo muszą być opisane instalacje w projekcie budowlanym?

wiem, że sa duże różnice między starostwami, a musze sie dowiedzieć jak do tego podchodzą na Jackowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i gratuluję szczęściarzom, co już mają pnb :D

 

my od lutego jesteśmy właścicielami naszego kawałka ziemi, projekt indywidualny jest już u konstruktora, a w zeszłym tygodniu wierciliśmy, żeby sprawdzić jaki grunt mamy

 

nie wiecie jak szczegółowo muszą być opisane instalacje w projekcie budowlanym?

wiem, że sa duże różnice między starostwami, a musze sie dowiedzieć jak do tego podchodzą na Jackowskiego

 

nie powinniście mieć problemów w starostwie poznańskim, my też mieliśmy projekt indywidualny i z wszystkich instalacji tylko zaznaczyliśmy gdzie planujemy wc, wannę, piec itp i to wystarczyło.

powodzenia K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzzzzzzzzzzień dobry :)

 

Właśnie czekam na pozwolenie na budowę - juz miało byc ale geodeta cos się opierniczał z mapką i się teraz wszystko cignie jak flaki z olejem. Budujemy sie w Poznaniu na Starołęce. Chatka bliźniak miał być budowany przez moich rodziców jakieś ćwierć wieku temu ale akurat przyszły reformy :D No wiec teraz ja z meżem postanowiliśmy to pociągnać. Zmienilismy troche projekt i liczę na to ze w połowie maja zaczniemy. Rozgladamy sie właśnie za materiałami - mamy budować z porothonu. Ktos słyszał o hurtowni Mega 1000??

 

Lipka - wystarczy ze masz ogólnie na projekcie opisane - nie musi być kabelek po kabelku czy rurka po rurce rozpisany. Warto sie też zorientować czy w danej okolicy maja jakieś wytyczne co do formu ogrzewania ale to jest na ogół przy planach zagospodarowania do dowiedzenia się wiec pewnie już masz to za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pewnie proste pytanie dla was, a dla nas wciąz czarna magia: wybralem projekt, mam mapke do celow projektowych, a teraz muszę wynając architekta by mi mój przyszlym dom wpisał w mapkę ? ile to kosztuje ?

jesli masz już mapkę to nie wiem jak w Twoich okolicach ceny ale ja płaciłam geodecie 350zł za wrysowanie , potem płacisz za wytyczenie też coś koło tej ceny no i na sam koniec za mapke powykonawczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka73Wlkp

Jeśli masz już projekt gotowy i mapkę do celów projektowych to następny krok kierujesz do architekta/projektanta, który robi adaptację projektu do Twojej działki (o ile nie wprowadzasz w projekcie zmian to faktycznie sprowadza się do wrysowania domu na działkę i opieczętowania projektu). Co do cen niewiele wiem na ten temat, myślę, że wiele zależy od samego architekta, miejsca i zakresu ewentualnych zmian.

Nasz architekt zmiany w projektcie gotowym wycenił nam na 2.000 zł .

Może napisz coś więcej skąd jesteś, ktoś poleci architekta, albo poda bardziej konkretne ceny.

A dalszej części pytania czy stwierdzenia nie rozumiem:(

napisz też konkretniej jakie macie plany, kidey chcecie ruszyć z budowa, wtedy może podpowiemy co należy już robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka73Wlkp

Jeśli masz już projekt gotowy i mapkę do celów projektowych to następny krok kierujesz do architekta/projektanta, który robi adaptację projektu do Twojej działki (o ile nie wprowadzasz w projekcie zmian to faktycznie sprowadza się do wrysowania domu na działkę i opieczętowania projektu). Co do cen niewiele wiem na ten temat, myślę, że wiele zależy od samego architekta, miejsca i zakresu ewentualnych zmian.

Nasz architekt zmiany w projektcie gotowym wycenił nam na 2.000 zł .

Może napisz coś więcej skąd jesteś, ktoś poleci architekta, albo poda bardziej konkretne ceny.

A dalszej części pytania czy stwierdzenia nie rozumiem:(

napisz też konkretniej jakie macie plany, kidey chcecie ruszyć z budowa, wtedy może podpowiemy co należy już robić.

 

haha nie wiem czemu tak wyszedł mój post , miał iśc z cytatem BAGGIO odnośnie mapek , ale dziękuję za odpowiedź myszonik :) ja mam już wszystko za sobą pomału się przeprowadzamy , zaczeliśmy w sierpniu 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do grupy - choć budującą jeszcze nie jestem, ale moze się uda w tym roku zacząć.

Choć cąła papierologia to droga przez mękę i niestety długotrwała... ale moze na jesień uda się ruszyć.

 

Mam za to pytanie - mozecie polecić swoich architektów do projektu indywidualnego. Chyba z 3-4 osoby pisały że robią indywidualnie. I jeśli można to od razu podanie czy jesteście zadowoleni, co obejmował projekt i ile skasował architekt ;)

 

A jeśli chodzi o nas - planujemy budować się na zachód od Poznania ;) Kawałek za Tarnowem Podgórnym.

Jutro podpisujemy umowę na działkę.

Dom parterowy, bez podpiwniczenia, bez poddasza użytkowego - tylko parter i kawałeczek strychu - około 180m2 + garaż na 2 samochody i mały tarasik w bryle budynku (pod tym samym czterospadowym dachem).

 

Pozdrawiam i życze wszystkim udanej budowy i jak najmniejszych problemów z ekipami.

 

PS. Ile "biorą" Bartki za budowę domu?? w jakim stanie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam schody ....

jutro jadę do przedsiębiorstwa komunalnego, bo właśnie dostałam pismo, że mam sobie sama wybudować wodociąg i kanalizację, muszę się dowiedzieć na jakich zasadach

nie dadza mi warunków przyłączenia dopóki nie podpiszę z nimi umowy, że sama wybuduję sieć

 

asiapoz ja też buduję a raczej mam zamiar budować w okolicach Tarnowa Podgórnego, co do architekta to ja mam znajomego i nie stąd więc nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiapoz,

ja robię projekt indywidualny, ale na razie jeszcze nie mogę mojego projektanta polecić z czystym sumieniem, ma już małe grzeszki an sumieniu, nie będę się tu rozpisywać, ostateczna ocena będzie po oddaniu gotowego projektu, mam nadzieję, że wówczas pozytywna:)

Jego zaletą była cena, mam nadzieję, że nie będziemy żałować i nie przełoży się to na złą jakość...

U mnie projekt budowlany kosztuje 4.500 zł + 1.500 zł projekt wentylacji mechaniczej z rekuperatorem, branżówek nie robiłam to zrobią mi projektanci an etapie budowy jak już wszytsko będę wiedziała co i jak chcę..

Tylko trzeba dodać, że to jest projekt indywidualny, ale mocno wzorowany na gotowym, więc pewnie roboty mniej niż przy rysowaniu koncepcji od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiapoz, zerknij na link, który wyświetla się pod moim wpisem. My po rocznym prawie szukaniu wśród gotowych projektów trafiliśmy na TEGO architekta i TEN projekt. Ma tez inne projekty oraz oczywiście projektuje indywidualne. My troszkę zmniejszamy dom i wprowadzamy drobne zmiany, ale i tak jesteśmy szczęśliwi, ze w końcu znaleźliśmy to, czego nam trzeba. Mieliśmy też okazję, by zobaczyć zamieszkały już dom wybudowany tak, jak go widać na projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik

powiem Ci tak - mieliśmy kiedyś inny projekt na oku, gotowy, byliśmy tez na konsultacji w jednym z biur projektowych w Poznaniu i cena projektu z adaptacją, wprowadzeniem przez nas proponowanych zmian wyniosła ok. 12 tys., a tu mamy znacznie mniej, no i przekonanie, że mamy co chcemy a brak tego, co nas wkurzało w gotowcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...