Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

asiapoz,

ja robię projekt indywidualny, ale na razie jeszcze nie mogę mojego projektanta polecić z czystym sumieniem, ma już małe grzeszki an sumieniu, nie będę się tu rozpisywać, ostateczna ocena będzie po oddaniu gotowego projektu, mam nadzieję, że wówczas pozytywna:)

Jego zaletą była cena, mam nadzieję, że nie będziemy żałować i nie przełoży się to na złą jakość...

U mnie projekt budowlany kosztuje 4.500 zł + 1.500 zł projekt wentylacji mechaniczej z rekuperatorem, branżówek nie robiłam to zrobią mi projektanci an etapie budowy jak już wszytsko będę wiedziała co i jak chcę..

Tylko trzeba dodać, że to jest projekt indywidualny, ale mocno wzorowany na gotowym, więc pewnie roboty mniej niż przy rysowaniu koncepcji od zera.

 

JA TEŻ PLANUJĘ WENTYLACJĘ MECHANICZNĄ Z REKU. TYLKO ZASTANAWIAM SIĘ CZY MA TO ARCHITEKT ZAPROJEKTOWAĆ, CZY LEPIEJ FIRMA, KTÓRA SIĘ TYM ZAJMUJE.

cO DO PROJEKTU - JA MAM WSZYSTKO ROZRYSOWANE - Z MĘŻEM "PROJEKTOWALIŚMY, W PROGRAMIE DO PROJEKTOWANIA" WIĘC NIE BĘDZIE SIĘ MUSIAŁ GŁOWIĆ CO , GDZIE, CZY POKÓJ TU CZY TU. aALE NIE JESTEŚMY PROJEKTANTAMI, BA NAWET NIE SIEDZIMY W NICZYM PODOBNYM, TYLKO JA BARDZO LUBIE SOBIE TAKIE RZECZY PORYSOWAĆ (PROJEKT MUSIAŁAM MIEĆ NA KAŻDĄ SZAFKĘ W DOMKU, ITP). WIĘC ARCHITEKT MUSI UBRAĆ TO WSZYSTKO W NORMY, ITP.C

CO DO BRANŻOWYCH PROJEKTÓW TO TYLKO CHCIELIBYŚMY WODĘ I KANALIZACJĘ. CHCEMY POŁOZYĆ PODŁOGÓWKĘ NA CAŁOŚCI - I ZASTANAWIAM SIE CZY PROJEKT JAKBY CO MA ROBIĆ ARCHITEKT, CZY LEPIEJ FIRMA OD PODŁOGÓWKI.

 

A Z CZEGO BUDUJECIE SWOJE DOMKI I CO NA DACH??

 

U NAS W PLANACH - JEŚLI ARCHITEKT NIE DORADZI LEPSZEGO ROZWIĄZANIA, TO PO PRZECZYTANIU SETEK POSTÓW NA FORUM WYBÓR PADŁ NA YTONG 24CM + STYROPIAN 20CM+ TYNKI. . CHOĆ CAŁY CZAS CHODZI MI PO GŁOWIE - I PEWNIE DAM DO WYCENY ABY ŚCIANY POSTAWIĆ PREFABRYKOWANE Z KERAMZYTU - PRZYWOŻONE GOTOWE NA BUDOWĘ - ALE NIE WIEM CZY TO NIE WYJDZIE KOSMICZNIE DROGO. CO DO DACHU - JAK NA RAZIE NIEWIADOMA

 

SORKI ZA DŁUUUGI POST ALE JA JUŻ TAKA GADUŁA JESTEM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

asiapoz, zerknij na link, który wyświetla się pod moim wpisem. My po rocznym prawie szukaniu wśród gotowych projektów trafiliśmy na tego architekta i ten projekt. Ma tez inne projekty oraz oczywiście projektuje indywidualne. My troszkę zmniejszamy dom i wprowadzamy drobne zmiany, ale i tak jesteśmy szczęśliwi, ze w końcu znaleźliśmy to, czego nam trzeba. Mieliśmy też okazję, by zobaczyć zamieszkały już dom wybudowany tak, jak go widać na projekcie.

 

rzeczywiście ten wasz architekt cuda robi. Ja chcę prostą parterówkę... Nie wiem czy tak mało wymyślny dom będzie mu sie chciało projektować, a i zapłacę na pewno nie mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja mam schody ....

jutro jadę do przedsiębiorstwa komunalnego, bo właśnie dostałam pismo, że mam sobie sama wybudować wodociąg i kanalizację, muszę się dowiedzieć na jakich zasadach

nie dadza mi warunków przyłączenia dopóki nie podpiszę z nimi umowy, że sama wybuduję sieć

 

asiapoz ja też buduję a raczej mam zamiar budować w okolicach Tarnowa Podgórnego, co do architekta to ja mam znajomego i nie stąd więc nie pomogę

 

coś mi tu nie pasuje , bo żebyś sama sobie mogła podciągnąć wodę to własnie oni muszą dać Ci warunki przyłącza , bo inaczej nikt Ci nie pociągnie , ja też sama musiałam podłączyć wode (kanalizy nie mamy ponoć za 2 lata ) wodociągi podłanczały tylko zasuwę nota bene też musiałam ja ją kupić no i licznik zaplombowali , a co do projektu to też miałam kogoś znajomego mogłabym polecić ale ja jestem aż z Międzychodu więc wątpię żeby ktoś z Was z pod Poznania jechał aż tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka73Wlkp cytuję " TP-KOM (...) nie może wydać warunków technicznych podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej (...) Ewentualna możliwość podłączenia to budowa - na koszt i staraniem Inwestora, sieci wod-kan od istniejących sieci"

 

a z regulaminu TP-KOM

"# "Warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej" wydawane osobie ubiegającej się o przyłączenie do sieci mogą za zgodą tej osoby, obejmować nie tylko zgodę na wybudowanie przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego, ale również obowiązek wybudowania przez przyszłego Odbiorcę ze środków własnych, urządzeń wodociągowych i/lub kanalizacyjnych.

# W przypadku określonym w ust. 1, Przedsiębiorstwo i osoba ubiegająca się o przyłączenie, przed wydaniem "Warunków przyłączenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej" są zobowiązane do zawarcia umowy regulującej tryb i zasady odpłatnego przejęcia przez Przedsiębiorstwo urządzeń wybudowanych przez przyszłego Odbiorcę ze środków własnych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik

powiem Ci tak - mieliśmy kiedyś inny projekt na oku, gotowy, byliśmy tez na konsultacji w jednym z biur projektowych w Poznaniu i cena projektu z adaptacją, wprowadzeniem przez nas proponowanych zmian wyniosła ok. 12 tys., a tu mamy znacznie mniej, no i przekonanie, że mamy co chcemy a brak tego, co nas wkurzało w gotowcach

jak znacznie mniej niż 12.000 to spox:)

Zrobili na mnie takie wrażenie jakby to miało kilkadziesiąt kosztować...

najważniejsze żebyście byli zadowleni, a wygląda na to, że będziecie, choć to zupełnie not my style projekty z Towjego linka bardzo mi się podobają.. nie mogę doczekać się Twojego i amm nadzieję, że się nim pochwalisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i na tym polega różnica między budowaniem na" prowincji "gdzie wszyscy się znają a budowaniem w Poznaniu lub dzielnicach przyległych , ja wodę miałam 2 dni po odwiedzinach w wodociągach . No cóż moge życzyć tylko wszystkim powodzenia , wytrwałości i cierpliwości , ale na końcu tej trudnej drogi ile będzie radości i dumy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiapoz

u mnie projekt wentylacji robi archi z jakimś tam swoim technikiem czy technologiem od tego, a chciałam żeby to było zrobione razem i miało ręce i nogi tzn. te wszystkie przewody sensownie rozplanowane na etapie projektowania domu i wyjścia i wszystko, żeby mi potem jakieś rury wentylacyjne w jakimś dziwnym miejscu nie wysokoczyły:rolleyes:

Co do projektu podłogówki to moim zdaniem niech to lepiej robi wyknawca na etapie kiedy dom już będzie stał, będziecie wtedy lepiej wiedzieć co i jak, gdzie rurki poprowadzić, gdzie np. nie ogrzewać (miejsca typu pod meblami w kuchni).

A dom budujemy mocno standardowo porotherm 25 cm + 15 cm (czy 12 nie pamiętam) styropian, na dach dachówka ceramiczna.

Jakoś nikt nam nic lepszego polecić nie mógł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka73Wlkp cytuję " TP-KOM (...) nie może wydać warunków technicznych podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej (...) Ewentualna możliwość podłączenia to budowa - na koszt i staraniem Inwestora, sieci wod-kan od istniejących sieci"

 

a z regulaminu TP-KOM

"# "Warunki przyłączenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej" wydawane osobie ubiegającej się o przyłączenie do sieci mogą za zgodą tej osoby, obejmować nie tylko zgodę na wybudowanie przyłącza wodociągowego i/lub kanalizacyjnego, ale również obowiązek wybudowania przez przyszłego Odbiorcę ze środków własnych, urządzeń wodociągowych i/lub kanalizacyjnych.

# W przypadku określonym w ust. 1, Przedsiębiorstwo i osoba ubiegająca się o przyłączenie, przed wydaniem "Warunków przyłączenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej" są zobowiązane do zawarcia umowy regulującej tryb i zasady odpłatnego przejęcia przez Przedsiębiorstwo urządzeń wybudowanych przez przyszłego Odbiorcę ze środków własnych."

jak na moje nie ma problemu, zabezpieczają się przed wszystkim przed wydaniem warunków przyłącza (choć to chyba nadmierna gorliowść, przecież to ich do niczego nie zobowiązuje).

Podpiszecie z nimi umowę (pewnie dotyczy wstępu na wasz teren celem modernicacji czy przeglądów itp. oraz zasad przejęcia tej istalacji wykonanej przez Was, bo ona musi zgodnie z prawem stanowić własnośc przedsiębiorstwa wodociągowego, a nie waszą jako właścicieli gruntów), dostaniecie warunki, zrobicie projekt i wykonacie:)

Będzie dobrze.

A najlepiej to pojechać na miejsce o pogadać, na pewno sprawa się wyjaśni:)

Choć praktyka faktycznie dziwna, bo ja przyłącze też sama będę wykonywać, ale najpierw dostaję warunki bez żadnej umowy, potem robie projekt, potem wykonuję, potem jest odbiór i dopiero podpisujemy umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to rozumiem, ale nie ma, że boli.

Tak już w wodociągach mają, że jak im się nie opłaca to tylko na własną rękę...

Ja niestety mam to samo, tzn. lepiej, bo mniejsza odległość, ale niestety położona droga z kostki brukowej, więc trzeba to wszytsko zrywać i kłaść od nowa, nawet nie chcę wiedzieć jakie będą koszty, ale trudno, muszę to zrobić.

Myślałam, że Twój problem był natury urzędowej...

A nie masz możliwości poprowadzenia tej sieci z kimś z sąsiadów i podzielenia się kosztami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiary na firmy zakładające szamba - żeby było tanio... Jaki rodzaj wybrać i jak duże na 3-osobową rodzinę, 150m2 domu?

 

W Poznaniu ceny są postawione na głowie. Min cena 4 tys (bez faktury), średnia cena 6tys - mowa oczywiscie o betonowych. szambo z Radomia 3 tys z kawałkiem (wliczając dowóz). Koleżanka własnie zamawia więc za chwile będe mądrzejszy o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jerzyki.

 

Poproszę o namiary na to szambo jeśli można. U nas kanalizacja w dalekich planach.

A że poziom wód gruntowych wysoki to betonowe szambo z racji tego że cięższe będzie chyba lepsze do posadowienia - nie wypchnie go woda. Chyba że źle myślę ??

 

A porównywął ktoś ceny plastikowych i betonowych szamb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam namiarów, bo na razie czekam jak jej zamontują (taki królik doświadczalny). Ale brała namiary z allegro - tam sie wystawiają.

 

Szambo betonowe jest cięższe to fakt - ale to nie oznacza, że woda nie da rady. Jak będzie puste a dużo wody będzie to może wypchnąć (ja nie widziałem takiego przypadku, tylko słyszałem).

Co do cen - nie widziałem aby jakiekolwiek szambo plastikowe cenowo zbliżyło sie do betonowego. Na allegro też łatwo to znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście najłatwiej było porównać na allegro. Cena za PCV znacznie wyższa - więc nie ma się co zastanawiać biore betonowe.

A co do wystawiających z Radomia - to na allegro było kilka (jakiś region produkcji szamb czy co) - więc poczekam na ta konkretną polecaną.

Choć biorąc pod uwagę ilość komentarzy innych (1,2, lub 0) i komentarze uzytkownika marta-73 domyślam sie ze to ta własnie.

 

A jak już o "brudnej części budowy" mówimy - to jakie duże szambo dla 4 a planowo 5 osobowej rodziny. Rozważam 8 lub 10m3 - a co Wy planujecie??

Edytowane przez asiapoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Radom jest znany z tego rodzaju działalności (nieraz trochę ironicznie). Niemniej różnica cen jest zdecydowanie na tak.

 

Co do ilości m3 vs ilość osób - najpierw sprawdź w okolicy jakie szambowozy jeżdzą. Jeśli zamówisz szambo 10m3 a mają bekę 7 m3 to jesteś stratna. I tak i tak na raz nie wywiozą Ci "towaru". A jeśli masz szambo 7m3 a beka jest 10m3 to płacisz za 3m3 powietrza (cena jest za kurs). Także ja raczej jestem zwolennikiem większego niż mniejszego (a nuż za X lat będzie kanaliza i szambo jak znalazł na deszczówkę).

 

Prywatnie - jeśli 5 osób to 10 m3 (jak nie większe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...