Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Radzę Państwu zatrudnić koordynatora budowy, który w Państwa imieniu zajmuję się budową w szerokim tego słowa znaczeniu. Posiada on doświadczenie i sprawdzone ekipy w poszczególnych etapach budowy. Piszą Państwo, że zaczynają dopiero szukać ekip budowlanych, jest to wielki błąd, ponieważ aby być pewnym że fachowcy wykonają swoją pracę dobrze nalezy skontrolować ich pracę na innych budowach a na to potrzeba czasu.

 

Pozdrawiam

 

Gosia

 

 

Witam!!! No to i my się dołączamy do grona:)

 

Planujemy zaczac budowę w czerwcu:)

 

Narazie pan geodeta dzieli działeczkę, projekt bedzie indywidualny, choć na bazie projektu http://www.z500.pl/projekt/z34.html.

 

No i powoli zaczynamy szukac ekip budowlanych:)

 

Także wszystkim życzymy powodzenia przed naszymi zyciowymi wyzwaniami:)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Radzę nie brać jednj ekipy budowlanej, która teoretycznie zna się na wszystkim. Rozwiązanie może łatwiejsze i łatwiejsze oraz mniej czasu trzeba poświęcić, ale marne w efektach. Prosze mi wierzyć jeśli dobry jest ktoś w murowaniu to np. przy tynkach radzi sobie fatalnie. Dla zaoszczędzenia czasu Państwa i nerwów jeśli nie mogą Państwo poświęcić dużo czasu na budowę, radzę zatrudnić koordynatora budowy jest to w tej chwili bardzo poszukiwany fachowiec.

 

Pozdrawiam

 

Gosia

 

Witam wszystkich,

 

Wiemy, że chcemy wybudować dom...

 

Mamy:

 

- działkę przy Puszczy Zielonce, ok. Dąbrówki Kościelnej, działka jest bardzo duża, jak już uciekać z Poznania to na łono natury...

- mamy warunki zabudowy, które nie pozwalają nam zaszaleć z powierzchnią domu

- jesteś już blisko wybrania ostatecznego projektu

- mamy wstępnie uzgodnione warunki współpracy z ekipą budowlaną, która oferuje nam kompleksową usługę, ot taka jedna ekipa od każdego technicznego stadium budowy

- mamy wodę

- mamy prąd

 

a oto czego nie mamy i co nas nurtuje i w czym prosimy o poradę:

 

- czy wybór jednej ekipy do całej budowy to waszym zdaniem dobre rozwiązanie ? liczymy się z tym, że koszt jest większy, ale odpada myślenie o szukaniu poszczególnych ekip i umawianie się tak by wkraczali zaraz po nastepnych...

- teraz pewnie proste pytanie dla was, a dla nas wciąz czarna magia: wybralem projekt, mam mapke do celow projektowych, a teraz muszę wynając architekta by mi mój przyszlym dom wpisał w mapkę ? ile to kosztuje ?

 

- czy ktoś z was ma doświadczenie z montażem pomp ciepła ?

 

Z góry dziękujemy za wskazówki i dopingujemy wszystkim tym którzy nie mogą się doczekać budowy, a tak btw. kto wie gdzie schowała się wiosna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Radzę nie brać jednj ekipy budowlanej, która teoretycznie zna się na wszystkim. Rozwiązanie może łatwiejsze i łatwiejsze oraz mniej czasu trzeba poświęcić, ale marne w efektach. Prosze mi wierzyć jeśli dobry jest ktoś w murowaniu to np. przy tynkach radzi sobie fatalnie. Dla zaoszczędzenia czasu Państwa i nerwów jeśli nie mogą Państwo poświęcić dużo czasu na budowę, radzę zatrudnić koordynatora budowy jest to w tej chwili bardzo poszukiwany fachowiec.

 

Pozdrawiam

 

Gosia

 

No wybacz ale takie uogólnianie , że ktoś radzi sobie z murami to już z tynkami radzi sobie fatalnie , to chyba obraża niektórych fachowców , moze poprostu Ty masz złe doswiadczenia , u nas ta sama osoba robiła mury i tynki i poradziła sobie swietnie , są fachowcy i "fachowcy " dlatego warto pytac na forum lub wśród znajomych i szukać ludzi sprawdzonych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie odebrałam pozwolenie na budowę.

Trwało to w Starostwie w Poznaniu dokładnie miesiąc, więc nie jest żle ;-)

Jutro geodeta wyznaczy nam już budynek.

Ha- no i zaczeło się ;-)

 

teraz jeszcze należy zgłosić budowę w nadzorze i w sumie dopiero wtedy można formalnie wytyczać budynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

jeżeli szukacie ekip budowlanych, materiałów tanich, przede wszystkim chemia budowlana ( pracuje u producenta takowej) to zapraszam. troche w tej branży siedzę wiec może cos ciekawego będę mogl opowiedzieć. jestem z Poznania.no i oczywiście jako, że tutaj się znalazłem planuje budowę, działka jest, tylko nie wiem czy wyrobię się w tym roku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu ceny są postawione na głowie. Min cena 4 tys (bez faktury), średnia cena 6tys - mowa oczywiscie o betonowych. szambo z Radomia 3 tys z kawałkiem (wliczając dowóz). Koleżanka własnie zamawia więc za chwile będe mądrzejszy o opinię.

 

Jeszcze tak aby podciągnąć temat szamba, to są radomskie firmy niepolecane na tym forum, np:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44260-Szambo-szukam-taniego-i-dobrego

 

Warto też poczytać jak nie powinno się pozwolić montować (uszczelniać) szamba i co robić aby zatkać ew. nieszczelności:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131771-NIESZCZELNE-szambo-betonowe

 

Mam w planach w okolicach lata (czyli przy jak najniższym poziomie wód gruntowych) też sobie sprowadzić takie betonowe szambo, więc powoli wgryzam się w temat...

 

Nocny Jarek

(Czytałem dziś przed zaśnięciem córce książeczki i tak nam się razem przez przypadek zasnęło, że obudziłem się w środku nocy i już jestem wyspany i teraz buszuję na forum...:rolleyes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w czerwcu 2009 za szmbo plastik 7800m zaplacilem z montazem i przywiezieniem do czerwonaka 4450. (sam zbiornik 3850) (oczywiscie z faktura) Jak dotad (rok prawie minal) wszystko ok. Daja 5 lat gwarancji. Firma nazywa sie Bio-Eko Bis - tel. 061 8 700-658 - o ile pamietam gdzies na Gluszynie sie znajduja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybacz ale takie uogólnianie , że ktoś radzi sobie z murami to już z tynkami radzi sobie fatalnie , to chyba obraża niektórych fachowców , moze poprostu Ty masz złe doswiadczenia , u nas ta sama osoba robiła mury i tynki i poradziła sobie swietnie , są fachowcy i "fachowcy " dlatego warto pytac na forum lub wśród znajomych i szukać ludzi sprawdzonych .

 

Witam,

 

Pozdrawiam komentatorów mojej wypowiedzi "Gośka73wlkp i Brachol " każdy ma prawo do własnych opinii, natomiast ja z własnego i znajomych doświadczenia, wiem co dzieje się na budowie która nie jest kontrolowana. Czy ktoś z Nas ma czas, aby być na budowie przez wiekszość dnia, raczej nie sądze ? Koordynator funkcjonuje jako tzw. przedstawiciel koordynatora, który sprawdza czy prace idą zgodnie z planem, czy towar zamówiony przyjechał na budowę czy komuś może nie przykleiło się coś do rączek? Ważne jest wszytko nawet czy murarze zachowują odpowiednie proporcje zaprawy, czy został włożony styropian do izolacji fundamentów (zanim dotrze inwestor może być już zasypane fundamenty, wówczas jak mieć pewność). Koordynator robi zdjęcia na poszczgółnych etapach budowy naszego domku, zdaje nam relacje z realizacji prac, to ważne i pomocne dla ludzi zapracowanych. Oczywiście, że są ludzie i ludzie i nie należy uogólniać, wcale tego nie robie!, jeśli mamy kogoś sprawdzonego to super. Natomiast fachowiec od wszystkiego, tu pozistawiam pewną wątpliwość, np. albo jesteśmy księgową albo informatykiem, raczej ludzi złota rączka jest mało. Tak jak mówiłam wcześniej to jest moja rada dla inwestorów, natomiast decyzję pozostawiam Państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozdrawiam komentatorów mojej wypowiedzi "Gośka73wlkp i Brachol " każdy ma prawo do własnych opinii, natomiast ja z własnego i znajomych doświadczenia, wiem co dzieje się na budowie która nie jest kontrolowana. Czy ktoś z Nas ma czas, aby być na budowie przez wiekszość dnia, raczej nie sądze ? Koordynator funkcjonuje jako tzw. przedstawiciel koordynatora, który sprawdza czy prace idą zgodnie z planem, czy towar zamówiony przyjechał na budowę czy komuś może nie przykleiło się coś do rączek? Ważne jest wszytko nawet czy murarze zachowują odpowiednie proporcje zaprawy, czy został włożony styropian do izolacji fundamentów (zanim dotrze inwestor może być już zasypane fundamenty, wówczas jak mieć pewność). Koordynator robi zdjęcia na poszczgółnych etapach budowy naszego domku, zdaje nam relacje z realizacji prac, to ważne i pomocne dla ludzi zapracowanych. Oczywiście, że są ludzie i ludzie i nie należy uogólniać, wcale tego nie robie!, jeśli mamy kogoś sprawdzonego to super. Natomiast fachowiec od wszystkiego, tu pozistawiam pewną wątpliwość, np. albo jesteśmy księgową albo informatykiem, raczej ludzi złota rączka jest mało. Tak jak mówiłam wcześniej to jest moja rada dla inwestorów, natomiast decyzję pozostawiam Państwu.

 

Witam,

Popieram przedmówcę. Przeważnie takie ekipy mają (bez urazy) takich Pnów Zbyszków, którzy są tani i biorą ich do różnych prac. Czyli mają swoich podwykonawców, za co potem biorą kasę za Pana Zbyszka i za siebie. Może ciężko jest szukać poszczególnych ekip, ale o niebo polecam!!!!!!!!!!!!!!!!. Polecam " białą listę solidnych z Wielkopolski".

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20653-BIAŁA-LISTA-SOLIDNYCH-WIELKOPOLSKA/page38

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pauzę miałam długą, ale przepowadziliśmy się za Poznań by mieć nadzór nad budową i trochę mnie od neta odcięło. Ale cieszę sie, że grupa prężnie działa. Pozdrawiam wszystkich, którzy w międzyczasie do nas dołączyli. U nas następujące wydarzenia:

- b. fajny geodeta wyznaczył dobrze budynek,

- fundamenty przerosły nasze kalkulacje - duża różnica terenu - i poszło na nie 200ton zasypki! Musieliśmy też obniżyć dom w stosunku do pomieszczenia handlowego, które jest położone wyżej niż częśc mieszkalna, po to, by nie mieć kilku schodów na wejściu do domu i tarasu na wys. 2m!~

- kuzyn wyprowadził instalacje , przyjaciel zalał podbeton, ekipa postawiła mury parteru,

- zrezygnowaliśmy jednak z okien narożnikowych i oddzielamy je jednak słupkiem z pełnej cegły, bo się wystraszyliśmy że słupki kątowe nie udźwigną piętra,

- na razie super współpraca z kierownikiem budowy - b. doświadczony człowiek, który 15 lat temu prowadził budowę mym odzicom. Wzięliśmy go po to by spawdzał rzeczywiście naszych przyjaciół i na razie wszystko uukłada się świetnie

- w tym tygodniu układamy strop ze stropexu, przy okazji polecam super hurtownię budowlaną w czerwonaku - fajne rabaty, wszystko nqa czas,

- wciąż szukamy ekipy do wykonania ogrodzenia z siatki na ok. 100m z podmurówką - może kogoś polecicie?

- w ostatniej chwili wycofaliśmy się z niemieckiego porthermu na rzecz polskiego wienerberga - na razie nie żałujemy

- podpisana już umowa na okna 4 pory roku schucco, u p. Grażyny w Rokietnicy i zamówione tynki wew. i elektryk

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja tu daaawno nie byłam:)

Wróciłam do pracy po swiętach i stąd brak czasu, ale uprzejmie donoszę:

 

- budynek wytyczony i juz trochę obnizony od razu (po wytyczeniu stan zero od strony sasiada wyszedł nam wyżej niz siatka ogrodzeniowa:/)

- kopara wykopała dziurę wielką

- seniorzy rodu jada na łopatach i kopia pod ławy

 

nadal nie mamy ekipy:/

jedną wycenę dostalismy na 60 tys

drugą na 85:/

następne dwie sa "w drodze"

 

coraz bardziej oddala się wizja SSO w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...