Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiety. Mrozy. Za sucho dla drewna (Dla nas też)


fredi07

Recommended Posts

Duchu sposób ułożenia to drugi klucz. Cegła jest szybka i prosta w układaniu i wiele firm ją lansuje. Pracownik ,, z ulicy" po krótkim przeszkoleniu ją położy.

Ja zawsze informuję klienta jeśli chce w cegłę o minusach tego wzoru.

Co do egzotyków to teak i merbau już się na dobre sprawdziły w naszym klimacie, leżą poczciwie. Widziałem co prawda deski teakowe po powrocie właścicieli z wyjazdu na narty. Mieszkanie zamknięte, nikt nie oddychał nie gotował itd a grzejniki w kamienicy grzały... Podłoga wyglądała jak tarakota do fugowania. Szparki równiutko po mm. Tak, że każde drewno pracuje.

W deskach z egzotyków jak dla mnie 15mm grubości to trochę mało. Duchu wiem co powiesz ale ja już tak mam, ze jak robić to raz na wieki.

A co do mojego salonu to nie jest taki mały tylko 14m mniejszy od przytaczanych przez Ciebie 50m tafli podłogi ale wybaczam bo jakoś tych metrów na nim nie widać. A wielkość tafli to raczej nie wpływa na wielkość szpar tylko ich ilość. Przy dużych powierzchniach to trzeba bardziej uważać by parkiet w ściany nie poszedł a następnie nie wyrósł jak Wielkanocna baba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gombeira 15x90 wilgotność powietrza 7-9%; wilgotność drewna 4-6%; paprok zapomniał dodać do kleju utwardzacza; nowy rekord wilgotności; myślałem że sprzęt źle działa :(

klient wtopił kupę kasy

Jednocyfrowa wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest rzadko spotykana, ale w czasie ostatnich mrozów miała miejsce tam gdzie ktoś grzał a nie mieszkał. Problem potęgowało intensywne wietrzenie pomieszczeń po zauważeniu pierwszych szczelin w podłodze. Tu dochodziło do "bicia rekordów".

To, że "paprak" nie dodał utwardzcza świadczy o często spotykanej nieznajomości fachu. W tym przypadku,pomijając jakość zamocowania, podłoga po dojściu do normarnej wilgotności będzie miała większą swobodę w samoistnym uszczelnieniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gombeira 15x90 wilgotność powietrza 7-9%; wilgotność drewna 4-6%; paprok zapomniał dodać do kleju utwardzacza; nowy rekord wilgotności; myślałem że sprzęt źle działa :(

klient wtopił kupę kasy

Jednocyfrowa wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest rzadko spotykana, ale w czasie ostatnich mrozów miała miejsce tam gdzie ktoś grzał a nie mieszkał. Problem potęgowało intensywne wietrzenie pomieszczeń po zauważeniu pierwszych szczelin w podłodze. Tu dochodziło do "bicia rekordów".

To, że "paprak" nie dodał utwardzcza świadczy o często spotykanej nieznajomości fachu. W tym przypadku,pomijając jakość zamocowania, podłoga po dojściu do normarnej wilgotności będzie miała większą swobodę w samoistnym uszczelnieniu. Pozdrawiam.

 

W zasadzie w tym przypadku podłoga uległa takiemu rozeschnięciu że aż deski popękały, nadają się tylko na opał. Najciekawsze jesto to iż klient zorientował się że coś jest nie tak z klejem po pół roku od ułorzenia.

Wcześniej deski trzymały się na felcach, jak się zaczeły rozsychać to wszystko zaczeło się rozchodzić jak na miodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...