Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mam jeszcze,ale podobają mi się i szukam informacji.:smile:

Myślę o Madrycie.(tzn. o drzwiach :wink:)

Trochę się zastanawiam czy wokół klamek nie będą się wycierać.Widziałam drzwi ( nie porty ), ktore były poprzecierane wokół klamek właśnie mimo,że dość nowe.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ogladalem wyroby (drzwi) innych firm i ofeta wyglada nawet ciekawie : spodobaly mi sie drzwi z samego drzewa, z sosny.

Np firmy "Jarzdrzewski" sa duzo tansze, a wygladaja i sa z prawdziwego drzewa a nie z okleiny. Co ciekawe byly do dostania od reki. Widzialem tez podobne drzwi (sosnowe) z "CAL", nawet ladnie wykonane, ale ich cena byla nawet wyzsza od "PORTY".

Ciekawe co inni polecaja, jakie maja w tym temacie doswiadczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porte mam w pracy i sprawuje się OK, żadnych zastrzeżeń. Do domu jednak zamówiliśmy drzwi z bardziej naturalna powierzchnią. Można je zobaczyć na http://www.drewpol-drzwi.pl. Zamówiliśmy ldrziw z linii Italia i Elegant. Nie wiem jeszcze jak wyglądają w naturze konkretnie nasze egzemplarze ale mam nadzieje zobaczyc jutro bo huz przyjechały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam drzwi PORTY (13 sztuk) i jestem juz po montażu. Drzwi Londyn. Wygladają b. ładnie, ale:

2 skrzydła lekko łukowate (na pierwszy rzut oka nie widać)

jedna ościeżnica przyjechała uszkodzona, a druga jak później stwierdzili moi montażyści musiała już być u kogoś, bo miała dociętą uszczelkę, no oczywiście była do niczego (górna listwa - źle przycięta)

dwie klamki fabrycznie uszkodzone

 

Nie polecam, chociaż po wszystkich wymianach, reklamacjach (w sumie dość bezproblemowych)drzwi wygladają ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi (też z Porty, Sevilla) w ilości 10 sztuk były bez uszkodzeń jedynie w 50 %, znaczy 5 sztuk. Jedne, uszkodzone w transporcie wróciły od razu z hurtowni, ale nowe dostarczyli już po 2 tygodniach. 2 pary zgodziłam się przyjąć - drobniutkie rysy, praktycznie mało widoczne, a zresztą drzwi przeznaczone do spiżarni i ciemni (tam i tak ciemno :smile:), więc niech będzie. Jedna para była wgnieciona i tę przyjęli bez słowa do wymiany. Z ostatnią był większy kłopot, bo miała pomarszczony fornir, ALE - pan z hurtowni powiedział, że możemy te drzwi na razie zamontować, a jak przyjdą nowe, to się wymieni. Tak też się stało, po czym pan z Porty, który po tygodniu po te drzwi przyjechał stwierdził, że ponieważ zostały zamontowane, to straciłam prawo do reklamacji. Nie będę pisać o dalszych dyskusjach z Portą, bo cała furia już ze mnie uszła - w końcu drzwi będą wymienione. To nie koniec. Przy zamawianiu, na budowę przyjechał pan z hurtowni, zrobił obmiar i na tej podstawie poszło zamówienie. Przy montażu wyszło, że drzwi wraz z ościeżnicą nie mieszczą się w otwory. Okazuje się, że Porta robi drzwi w jednym wymiarze, nazwane przez nich standardem, tyle, że nikt nam tego nie powiedział w trakcie pomiarów. Zresztą ciekawe, po co te pomiary wobec tego były. Trzeba było więc skuć nadproża, nota bene ściany już zagipsowane i pomalowane, więc robota od nowa. No i pytanie - kto za to zapłaci budowlańcom? Dziś był przedstawiciel Porty (mnie niestety przy tym finale nie było) i wygląda na to, że Porta uznała swoje niedopatrzenie. Koronnym dowodem był fakt, że otwory drzwiowe były zrobione zgodnie z projektem, a pomiary robione były na etapie surowych murów, czyli gdyby nie brak rzetelnej informacji - skuć można było wcześniej i przy mniejszych kosztach. Dodam jeszcze, że z jakości pozostałych drzwi jestem naprawdę zadowolona i jeśli Porta wyjdzie z honorem z powyżej opisanej sytuacji, to chylę czoła. W końcu błędy może popełniać każdy (nawet z ISO ileś tam :smile:)- ważne, żeby się ich nie wypierać, a naprawić. Uff, ale się rozpisałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...