Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy mógłby ktoś napisać jakie rabaty dostajecie na drzwi Porta Koncept?

planuję zamówić 10 kpl. na Śląsku

 

W jednej firmie w której pracowałem była zasada 1% rabatu za 1000 zł netto i nie więcej jak 12%, ale nie rabat jest najważniejszy, radzę kupić tam gdzie Pana najlepiej obsłużą. Dobry fachowiec jest moim zdaniem najważniejszy.

 

Pozdrawiam

 

Witam, czy warto kupować Portę Koncept w okleinie Portadecor, czy lepiej w droższej i ponoć wytrzymalszej Portadur (potrzebuję orzech). Jaka jest między nimi różnica, czy finlandia lub ktoś inny sprzedający Portę mógłby mi doradzić?

 

Czy możecie wstawić zdjęcia drzwi Porta w kolorze orzech 3 i orzech 4. Będę wdzięczna, bo mam dylemat, na które się zdecydować.

 

Witam,

 

okleina Porta-Dur jest mocniejsza od Porty-Decor, uważam ze w warunkach domowych obydwie są wystarczające,

były sytuacje ze wstawialiśmy je na budowach do biur i tez spełniały swoje zadanie. Z czego dokładnie się składają jest tajemnicą producenta, na pewno rodzajem materiału i grubością. W bardzo dużym uproszczeniu jeśli założymy że na jedną i druga składa się papier i folia to Porta Decor ma 35% folii i 65% papieru, natomiast w przypadku Porta Dur jest odwrotnie. Oczywiście jest to duże uproszczenie,dokładnego składu nikt nie zna.

 

 

Co do koloru radziłbym przed podjęciem decyzji obejrzeć je na żywo, zdjęcia przekłamują, to jak wyjdzie zależy od tylu czynników, że nigdy nie będzie to wyglądać tak jak w rzeczywistości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...

Dobra rada - unikajcie jak ognia jakichkolwiek zakupów od firmy Porta. Najlepiej obchodzić każdy punkt sprzedaży szerokim łukiem. Powód?

 

Na przełomie wiosny i lata zamówiłam w punkcie Fachowiec drzwi z firmy Porta. Po złożeniu zamówienia i standardowym czasie oczekiwania zamówienie przyszło i aby umówić się na montaż należało zapłacić cenę. W tym miejscu zaznaczę, że lepiej płacić po wykonaniu jakichkolwiek prac ponieważ, gdy usługodawcy dostaną pieniądze mają klienta w głębokim poważaniu.. Ale tu warunkiem montażu była wcześniejsza zapłata – chore..

 

Wracając do meritum, opłata zamówienia dokonała się w sobotę 28 lipca 2012 roku, a montaż umówiliśmy na poniedziałek, 30 lipca. Tego dnia wszystko przebiegało sprawnie do momentu, gdy okazało się, że zamówione przez nas okucia miały mieć kolor srebrny, tymczasem srebrne były tylko zawiasy i klamki natomiast zamki i nakładki na ościeżnicach miały kolor złoty. Taki misz masz. Ponadto na jednych drzwiach wystąpiła niedoróbka polegająca na braku sporego kawałka okleiny. Drzwi w kolorze wenge, niedoróbka żółta – nie da się nie zauważyć.

 

Niby sprawa niezbyt skomplikowana, więc z panem monterem piszemy reklamację na formularzu. Sam mówi, że złe kolory okuć to częsty błąd u Porty i wzdycha zrezygnowany i zdziwiony, bo to przecież duża i poważna firma.. Wniosek dwóch osób to jednak za mało i Porta odrzuca reklamację. Potrzebny jest dowód. Zatem 03 sierpnia przychodzi pan z Fachowca i robi zdjęcia. Odwołujemy się od odrzucenia reklamacji. Porta po przemyśleniu gruntownie sprawy zgadza się przyjąć wadliwe skrzydło drzwi na oględziny i gruntowne zbadanie sprawy – 03 września monter demontuje drzwi i zawozi do Fachowca, który wyśle je do Porty. Jedynie miesiąc zastanawiali się co zrobić z naszą sprawą..

 

Już 07 września otrzymuję list od Fachowca z Częstochowy, w którym mogę przeczytać, że: „Zgłoszono odklejenie się okleiny na rogu drzwi. Sprawę przekazano do producenta i gwaranta firmy Porta, która wniosła o oględziny skrzydła w fabryce. Producent posiada bazę technologiczną oraz specjalistyczną wiedzę o tym produkcie. W oparciu o te narzędzia producent może przedstawić rzetelną ocenę i wnioskowanie o możliwych powodach powstania reklamacji. […] Do momentu, aż producent nie przedstawi nam swojej opinii reklamacja jest traktowana jako bezzasadna, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że wady nie mają związku z jakością towaru.” Ciekawe..

 

W międzyczasie dostaję informację, że reklamacja okuć została uwzględniona i okucia zostały przysłane i czekają w Fachowcu, ale poczekamy na reklamacje drzwi, aby monter nie jeździł dwa razy. Ok. Nie czepiam się. 11 października Porta odrzuca reklamację skrzydła drzwi, nie widząc problemu. Zastanawiam się czy tam pracują ślepi ludzie..

Fachowiec składa w moim imieniu odwołanie od odrzucenia reklamacji. Żądam montażu przysłanych okuć, ponieważ nie wiem ile jeszcze potrwa cała sprawa – ciągnie się już 2 i pół miesiąca – a ja nie mogę zamknąć sobie drzwi w WC, bo nigdzie nie mam zamontowanych klamek ani zamków.. Drzwi obecnie posiadam tylko dla ozdoby..

 

17 października przyjeżdża monter i montuje srebrne okucia, abym mogła sobie normalnie żyć, a tu zonk – zamki przysłali dobre, ale nakładki znajdujące się w ościeżnicy są okrągłe, a przyszły prostokątne i monter nie może ich zamontować.. Nie pasują do otworów. Ciśnie mi się na język coś niecenzuralnego. Oprócz tego brakuje jeszcze dwóch kluczy do zamków i wszystkie śrubki są złote, a zamki srebrne. Najlepsze jest to, że o tych rzeczach mówi mi wściekły monter, a nie ja sama się czepiam. On będzie musiał przyjechać tu jeszcze co najmniej raz, ale chyba mu za to nie zapłacą. Na szczęście od razu robi zdjęcia i wypełnia formularz REKLAMACJI. No pewnie. Zastanawia mnie tylko jedno, okucia leżały w Fachowcu jakieś dwa-trzy tygodnie, czy nikt nie jest tam kompetentny do sprawdzenia czy Porta przysłała właściwy asortyment? I co będzie dalej? Nie wiem czy wytrzymam nerwowo, żeby się o tym przekonać.. C.D.N. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam. Też odradzam drzwi Porta. Zaznaczę, że wypowiadam się o drzwiach okleinowanych. Wyglądają ładnie, ale tylko w katalogu, ew. te na wystawkach u sprzedawców. W rzeczywistości nie są to lepszej jakości drzwi od tych produkowanych przez 'garażowców'. Płaci się tutaj za 'firmę' co z jakością nie ma nic wspólnego. Mam 5 takich drzwi, więc wiem co mówię. Musiałam je kupić, bo jako jedyne przypominały wzorem drzwi na dole, których producent (firma Wołomin) w międzyczasie zbankrutował i nie mógł zrealizować dalszego zamówienia. Zanaczę jeszcze raz, że obydwa rodzaje to drzwi okleinowane i dla niektórych to może bez różnicy, bo i tak nie drewniane :cool:czyli do niczego, ale każdy, kto obejrzał te dwa rodzaje, zobaczył jak może różnić się jedno wykonanie od drugiego. Są to może szczegóły, ale w Wołominie nawet laminat przy dotyku nie sprawia wrażenia 'plastiku', nie mówiąc już że rewelacyjnie oddaje kolor drewna jasny buk (niektórzy byli przekonani, że posiadam drzwi drewniane). Są też istotne różnice w wykonaniu styku laminatu, osadzeniu szyby i wreszcie samej szyby (ta z Porty jest też matowa, ale wiecznie wygląda jak pomazana, choćby nie wiem, czym ją czyścić). Po co więc przepłacać skoro za niższą cenę można mieć produkt taki sam jakościowo?

Co do obsługi żadnej z firm, również Porty, nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam drzwi Porta. Zaznaczę, że wypowiadam się o drzwiach okleinowanych. Wyglądają ładnie, ale tylko w katalogu, ew. te na wystawkach u sprzedawców. W rzeczywistości nie są to lepszej jakości drzwi od tych produkowanych przez 'garażowców'. Płaci się tutaj za 'firmę' co z jakością nie ma nic wspólnego. Mam 5 takich drzwi, więc wiem co mówię.

 

A ja nadal polecam Portę :). Mamy w mieszkaniu 4 drzwi z Porty model Toledo w okleinie naturalnej (kolor dąb2) i jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Są solidnie zrobione, nic się z nimi nie dzieje jak dotąd, a użytkowane są od prawie 4 lat (rodzina z 2 dzieci). Nie mam porównania do innych drzwi fornirowanych, ale wszyscy, którzy do nas przychodzą i je widzą są pod wrażeniem jakości, niektórzy dziwią się, że się nie wypaczyły przy dzieciach ;). Tak więc nasze drzwi robią dobrą reklamę firmie :)

Gdybym teraz zamawiała drzwi, to też wzięłabym Portę, ale może innym kolorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z PORTĄ nie mam żadnych złych skojarzeń :)

Posiadam drzwi fornirowane Madryt już ponad 9 lat i przy normalnym użytkowaniu, bez specjalnej pielęgnacji, przy dwójce dzieci i psie (który otwiera sobie przymknięte drzwi pazurami... brrr) wyglądają i sprawują się doskonale :) Żadnych wypaczeń, odbarwień, wad ukrytych czy innych problemów.

Teraz, do nowego mieszkania, też zdecydowaliśmy się na PORTĘ z tą różnicą, że ze względów finansowych wzięliśmy drzwi drewniane, ale w okleinie Portasynchro (czy coś w tym stylu...).

Mam wrażenie, że wszelkie problemy z reklamacjami to wina dystrybutorów czy pośredników sprzedaży. My wymienialiśmy ościeżnicę (bo przyszła w złym rozmiarze) i nie było żadnych problemów. Polecam też klamki PORTY - naprawdę niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Po co więc przepłacać skoro za niższą cenę można mieć produkt taki sam jakościowo?

 

Marzannko,

to co możesz zaproponować taniej i tak samo jakościowo (Wołomina już nie ma). Czekam na propozycje :)

Juniorka i Kamila chwalą drzwi z wyższej klasy -w okleinach naturalnych. Może więc Ty miałaś jakąś tańszą serię.. ?

Nie zgadzam się też co do ceny (w wielu wypadkach wychodzi tanio) - w tej branży nie ma "garażowców" a jedynie mniejsze fabryki, ale jakościowo - nie widzę większej różnicy. Oczywiście porównując podobny standard skrzydła.

Owszem - były też wyjątki - znane z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale temat drzwi już za mną i nie interesuję się ostatnimi ofertami, tak więc nic nie polecę, bo po prostu nie wiem co jest w tej chwili warte swojej ceny. Mogłam tylko wypowiedzieć się w kwestii, którą przerobiłam na sobie. Jeżeli kiedyś będę wymieniać drzwi (a mam nadzieję, że nie ze względu na koszta) na pewno nie kupię Porty (mowa o drzwiach laminowanych, nie wiem jakie są jakościowo fornirowane tej firmy). To jest moje zdanie. Jak widać nie tylko ja natrafiłam na wadliwą partię drzwi Porta, sądząc z postu yardis. Przy czym moje nie odklejają się, nic się z nimi nie dzieje, jedynie zrobione są strasznie 'badziewnie' jak na tak renomowaną firmę za niemałe pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co neguję w Twojej wypowiedzi to hasła : "badziewne" czy też "za niemałe pieniądze".

Po prostu uważam, że jesteś w błędzie myśląc, ze wydając kiedyś podobną kwotę za drzwi kupiłabyś coś wyraźnie lepszego. Więc niepotrzebnie się dziś tym denerwujesz ;)

W swoim biurze mam od 6lat tanie skrzydło Porta Styl - jest dość intesywnie uzywane - niestety - widać ślady zużycia. Jeszcze częściej "chodzone" miełem drewniane drzwi Aldrew - trzymało się dużo lepiej (wymieniłem aktualizując ekspozcyję).

Drzwi są tyle warte, ile kosztują. i w Porcie i każdej innej firmie są propozycje za 200 i za 600zł. I wynika to z jakości /wytrzymałości użytych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pozwolę sobie nie zgodzić się, że za podobną kwotę kupiłabym podobnej jakości drzwi. Pisałam przecież, że wcześniej kupiłam (i taniej, nie dużo, ale jednak) drzwi Wołomin (model Avanti), które są o niebo lepiej zrobione (i lepiej wyglądają, choć to ten sam styl) niż drzwi Porta. Gdybym mogła to bym je tu poleciła, ale nie mogę skoro firma już nie istnieje. Porty z całą pewnością nie mogę jednak polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Ja też nie mam nic do zarzucenia drzwiom Porta póki co sprawdzają się super. Drzwi kupowałam w firmie Panel Pol z Krakowa na ul. al. 29 listopada, wcześniej u nich zamawiałam panele na inne mieszkanie z montażem i podobnie jak poprzednim razem wszystko było bez zarzutu. Edytowane przez luna1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
ma ktoś może drzwi stalowe porta do pomieszczeń technicznych? Mesli tak to jak się one sprawują?

 

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale ja mam takie drzwi i jestem z nich całkiem zadowolony. Nie psują się, są wytrzymałe, łatwo się je myje.

 

Ja mam z kolei pytanie o drzwi łamane. Noszę się z zakupem i zastanawiam się czy drzwi porty tego typu są solidnie wykonane i nie zaczną mi się rozwalać niedługo po montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...