Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiałem się nad drzwiami porty, ale teściowie (pisane z małej litery :smile:) mają te drzwi do ok. siedmiu lat i są powycierane zwłaszcza w okolicy klamki, jako, że są brązowe wygląda to dość paskudnie. Zamówiłem drzwi u stolarza, sosnowe lakierowane i bejcowane z uszczelką i zamkiem z listwami ozdobnymi i oczywiście z ościeżnicą, jak się spiszą nie wiem. Wzór wg życzenia u mnie to porta –toledo. Znajomy ma zamontowane do tego stolarza do trzech lat wewnętrzne i zewnętrzne jest bardzo zadowolony dodam, że zewnętrzne bardzo solidne zamek obwiedniowy, ocieplone styropianem, okładzina z drewna. Cena za wewnętrzne to ok. 480 zł za komplet z transportem. A jeszcze najważniejsze nie wypaczają się, drewno sezonowane i suszone.

paweł z wrocka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu drzwi okazało się, że w dwóch miejscach "fachowcy" uszkodzili skrzydło (okleina jest b. delikatna i trzeba mocno uważać). Ubytki zamalowałam farbą białą aktylową - naprawdę trzeba się mocno przypatrzeć, gdzie były robione poprawki. Tylko uwaga! - do malowania używajcie bardzo cienkiego pędzelka !

 

Pozdrawiam,

 

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem również na etapie wyboru.

Rozumiem że zrobiła sie tu strona Porty, biorę ją pod uwagę ale muszę powiedzieć, że bardziej skłaniam się na drzwi ze Stolbudu Włoszczowa. Są bardzo ładne i estetyczne.

Ponieważ potrzebuję od razu drzwi zewnętrzne Stolbud ma dość ciekawe drzwi z atestem antywłamaniowym!? (to nietypowe dla drzwi drewnianych)

Czy ktoś ma tu jakieś doświadczenia i uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Portę w nowym mieszkaniu i do domu też ją wstawię, ale nie zwykłą lecz ażurową (4 szyby poziome). Wygląda jak drzwi przedwojenne w ładnej szacie. Jedna uwaga - szyby montowałem sam (mleczne) i wypadały przy gwłtownych ruchach - trzeba albo dać gwoździki, albo nie żałować silikonu). Teraz już się trzymają :grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

On 2003-02-28 20:54, Ryszard1 wrote:

A ja znalazle sosnowe, lokalnego producenta, moga mi wykonczyc dokladnie jak chce : model drzwi, grubosc oscieznic, kolor szybek, wymierza i zamontuja. I cena : za wszystko z montazem (ale bez klamki) niecale 700 zl. Drogo ?

 

 

660 gladkie, pelne drzwi bukowe/dąbowe z oscieznicą i montazem. Byloby 630 tylko niestety mam niewymiarowe. Śląsk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakonczylem wykonanie swoich drzwi sosnowych : kupilem surowe (ok. 300 zl z oscieznica), wstawilem szybki (ok. 30 zl), zciemnilem bejca i polakierowalem lakierem matowym (ok. 30 zl), dalem listwy na polaczeniu ze sciana (katowniki 15x40 mmm kosztuja ok. 4,5 zl/mb), montaz we wlasnym zakresie ...

Cena wyszla duzo nizsza niz gotowe, choc wymaga to duzo starannosci i troszke trwa. Ale wygladaja naprawde super, i jaka satysfakcja,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...