Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W ramach epopei o drzwiach firmy PORTA cd. Dziś przywieźli mi dwie sztuki w ramach uznanej reklamacji. No i obydwie wróciły z powrotem. Nawet pan, który przywiózł drzwi nie miał wątpliwości - chłamowate. Ciekawe, czy oni mają tam kontrolę jakości?

 

No i ciąg dalszy tej historii:

Po miesiącu od poprzedniego postu zjawił się ekspert z Porty, żeby ocenić drzwi. Pooglądał, pooglądał i pojechał. No i 3 dni temu dostałam wiadomość, że Porta uznała reklamację. Drzwi nowych co prawda jeszcze nie dostałam i aż strach się bać, jakie tym razem bedą. W środę chcemy się nareszcie przeprowadzić, a tu wucecik i łazienka bez drzwi..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Luśka ty im powiedz, że jesteś taki ekspert opiniotwórczy na tym forum. Niech poczytają.

Sam myślałem o porcie, ( w końcu wakcja, czas nad morze :lol: ) ale dla mnie są jak wydmuszka. Poszedłem w ślady Ryszrda I jestem na etapie szlifowania i malowania. 2 x Capon i 2 x lakier do parkietów (nie pamietam nazwy). Mam 14 par tzn, że min 6000zł w kieszeni. No i ta satysfakcja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Właśne zamontowano u mnie drzwi Porty. Zamówiłem drzwi Toledo z naturalną okleiną -podzielę się spostrzeżeniami.

Otóż wszystkie futryny mają jak to ładnie nazywają łączenia technologiczne okleiny na środku - efekt jest taki, że wydaje się że futryny są pęknięte od podłogi do samej góry, na 6 kompletów 4 mają wyraźne łączenie, pozostałe słabo, ale widoczne. Dodam ,że w miejscu łączenia się oklein (na środku futryny) widać wyrażnie że te okleiny nie stykają się - tworzy się mała szczelina na całej wysokości futryny.

Pozostałe wady to zalakierowane wióry, wgniecenia które zostały zalakierowane, niemożność prostego skręcenia futryny zawsze w jednym rogu pionowa część futryny jakby wysunięta jest do środka otworu drzwiowego, w tym rogu powstaje szczelina 3-4 mm którą pewnie trzeba zakitować, na opaskach wokoł drzwi zdarzają się niedomalowania lakierem patrzą z boku widać jasne podłużne place, parę rys podłużnych długości 4-5cm - reasumując jedynie 4 opaski wokół futryn są bez zarzutu - reszta do wymiany dla ludzi wymagających dobrej jakości. Wszystko to w drzwiach za 1000zł /sztukę. Wspomnę jeszcze, że drzwi z wystawy sklepowej są nieskazitelnie wykonane.

Próbuję od 3 dni składać reklamację lecz ostatnie i jedyne spotkanie ze sprzedajacym skończyło się jego wyjściem ponieważ nie miał czasu, a 10 min na spakowanie to za dużo czekania, a w ogóle miał pretensje dlaczego to wszystko nie jest spakowane, ja z kolei zapytałem go w jaki sposób miałby zobaczyć wtedy wady i dalej rozmowa w podobnym tonie.

Każdy może ocenić podejście Porty do klienta, ja wiem teraz że zamówiłbym taki sam model i kolor drzwi z litego drewna u stolarza za takie same pieniądze -miałem taką propozycje- jednak myślałem wówczas- co fabryka to fabryka dokładne i specjalistyczne maszyny , kontrola jakości , dbałość o wizerunek firmy itp. Poza tym ten model drzwi jest super. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość orko

Witam,

 

Stoję przed dylematem wyboru drzwi wewnętrznych.

W ostatecznych rozważaniach mam do wyboru drzwi sosnowe klejone,

lakierowane (w kolorze np. wiśni) oraz tańsze o 15% drzwi z ramiakiem

sosnowym - fornirowane. Grubość warstwy forniru to 1,1 mm.

Bardzo proszę o podanie mi zalet i wad rozwiązania z fornirem.

Co jest lepsze drzwi sosnowe klejone, czy fornirowany ramiak sosnowy (i dlaczego?)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...