Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro o drzwiach wewnętrznych, to ja się podłączę, żeby nowego wątku nie zakładać - czy ktoś z Forumowiczów zna dzrzwi tej firmy:

http://www.drew-holtz.com.pl/oferta.htm

 

Jestem na tyle zniechęcona do wszelkich oklejanych sztuczną okleiną drzwi, że zaczynam przyglądać się drewnianym do samodzielnego wykończenia (szkło, lakier). Ten producent ma drzwi sosnowe w umiarkowanej cenie i nienajgorszych wzorach, tylko nie mam gdzie ich na żywo obejrzeć, więc dobrze by było choć jakąś opinię usłyszeć.

 

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minikaB napisała

Jestem bardzo niezadowolona z drzwi Porty zarówno wewnętrznych - papier i to byle jaki, jak i zewnętrznych.Jjesli chodzi o te zewnętrzne to po 3 reklamacji wymieniam już na innego producenta
czy mozesz podać jakie były to usterki, które spowodowały aż wymianę drzwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko B - troche mnie załamałaś bo już te drzwi zamówiłam i wpłaciłam zaliczke a nie są one takie tanie więc myślałam że dobre bo wygladaja super .

 

Też byłem bliski ich zamówienia. W zasadzie już miałem wypisane zamówienie, ale kazałem sprzedawcy zmienić. Ten model porty ładnie wygląda w katalogu i jest relatywnie tani. Ale po oględzinach w salonie i porównaniu z innymi producentami stwierdziłem, że nie zdzierże tego u siebie w domu :-? Drzwi jak z kartonu, lekkie, cienkie i w dodatku liche ościeżnice. Obecnie mam w mieszkaniu również portę, której nie cierpię, jednak ze względu na cenę i nadzieję, że się poprawili - rozważałem ich zakup. Przeszlo mi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada drzwi porta koncept wzor c1 ( to te z pierwszej strony katalogu z poziomymi szybkami) w kolorze Dębu ???

Tak, ja mam :)

 

http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/Porta_koncept1.JPG

 

http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/Porta_koncept2.JPG

 

Bardzo mi się podobają :D

W pierwszym domu mam drzwi Porta Toledo, też mi się podobają i dobrze się spisują, ale model Koncept jest bardziej nowoczesny.

 

Jestem bardzo niezadowolona z drzwi Porty zarówno wewnętrznych - papier i to byle jaki, jak i zewnętrznych.Jjesli chodzi o te zewnętrzne to po 3 reklamacji wymieniam już na innego producenta :-?

Moniko, pisz na temat! Pytanie było o model KONCEPT, a Ty opisujesz zwykłe, tanie, papierowe drzwi porty... :roll:

 

Porta Koncept nie są wykonane z papieru, tylko z płyty wiórowej! Są masywne (więc nieźle tłumią dźwięki), na tyle ciężkie, że mają po trzy zawiasy.

Jedyne do czego można się przyczepić, to na krawędziach miejscami nie schodzi się ładnie fornir i w niektórych drzwiach widać miejscami ciemne linie na krawędziach. Przy ciemnych fornirach problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę miała chwile czasu to wam pokażę zdjęcia moich drzwi porty po 4 latach :evil: masakra.

Nigdy więcej Porty. Moze komuś trafiły sie dobre drzwi tej firmy, ale jak widać to jest loteria a dobra firma nie powinna sobie na to pozwolić.

Skarg na Portę było juz na tym forum sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moją intencją obrona firmy Porta, bo też reklamowałem ich drzwi.

 

Jednak niech piszący w tym wątku zwrócą uwagę, że porta produkuje ponad 20 serii drzwi wewnętrznych i każda seria ma kilka modeli.

Jak można porównywać drzwi z górnej półki (płyta wiórowa fornirowana) za 1500 zł z najtańszymi drzwiami papierowymi za 150 zł??? :roll:

 

Nie można pisać takich głupot, że drzwi porty są papierowe i do d u p y, bo kupując tanie drzwi godzimy się na niską jakość i nie ma co później narzekać.

Droższe modele drzwi firmy Porta (w okleinie naturalnej zwanej potocznie fornirem) są bez wątpienia wyższej jakości i nie są z papieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja nie mam drzwi Koncept, ale nie kosztowały 150 zł tylko 1000 zł. Biorąc pod uwagę że mam ich w domu 7 szt to już daje niezłą sumkę. Nikt mnie niestety przed nimi nie ostrzegał :cry: Jedne drzwi reklamowałam i je wymienili. Następne zaczęły mi się odklejać po okresie gwarancji. Ciekawe ile to teraz mnie będzie kosztowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja baaardzo chciałam mieć Porta Koncept , te z cieniutkimi wstawkami mlecznego szkła. Na drodze stanęła mi cena, nawet ostatnio w necie drzwi razem z wysyłką kosztowały 800 zł + ościeżnica ok. 270 zł (muszę mieć regulowaną).

Ale kupiłam także tej firmy tylko pełne Porta Decor kolor wenge. Kosztowały 160 zł :) Niestety ościeżnice musiałam kupić regulowane, ale one zawsze zostaną.

Zdecydowałam się, bo Porta ma najładniejsze kolory oklein. A już to wenge idealnie pasowało mi do mieszkania. Owszem, są lekkie, ale wyglądają bardzo ładnie i jestem zadowolona.

Nie wiem czy to wrażenie ich lekkości nie wiąże się z tym co wewnątrz. Do wyboru jest przecież najtańsza płyta wiórowa, albo coś co zwie się "plaster miodu" i jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, ja akurat widzialem model koncept w ciemnym fornirze i powiem ci, że wyglądały kiepsciutko :cry: To o czym piszesz, czyli luki w okleinie na krawedziach widac bylo z dwóch metrów. Jeśli to są wg. ciebie masywne i cięzkie drzwi to ja mam super power :o

Tak właśnie, to są ciężkie i masywne drzwi. Rozsądny kompromis cena/jakość.

Nie wiem jakie Ty masz, bo nie napisałeś. Może czujesz potrzebę mania jeszcze bardziej masywnych drzwi - ja nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja baaardzo chciałam mieć Porta Koncept , te z cieniutkimi wstawkami mlecznego szkła. Na drodze stanęła mi cena, nawet ostatnio w necie drzwi razem z wysyłką kosztowały 800 zł + ościeżnica ok. 270 zł (muszę mieć regulowaną).

Ale kupiłam także tej firmy tylko pełne Porta Decor kolor wenge. Kosztowały 160 zł :) Niestety ościeżnice musiałam kupić regulowane, ale one zawsze zostaną.

Zdecydowałam się, bo Porta ma najładniejsze kolory oklein. A już to wenge idealnie pasowało mi do mieszkania. Owszem, są lekkie, ale wyglądają bardzo ładnie i jestem zadowolona.

Nie wiem czy to wrażenie ich lekkości nie wiąże się z tym co wewnątrz. Do wyboru jest przecież najtańsza płyta wiórowa, albo coś co zwie się "plaster miodu" i jest droższe.

Błąd - to drzwi z wypełnieniem typu plaster miodu są lekkie i najtańsze. Płyta wiórowa jest za dopłatą, ale warto za nią dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...