Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A czemu się mają rozwalić? To rozwiązanie mniej obciązone niz tradycyjne zawiasy.

Co prawda wg mnie odpadają wszlekie argumenty o konieczności przesuwnych przy braku miejsca, bo i tak to miejsce jest potrzebne na ścianie. Moze tam gdzie korytarze są dluge ale ciasne sie sprawdzą.

 

Kompletny system przesuwny z Porty jest ok. Nie daj się wciągnąć tylko w jakieś (niewiele) tańsze zamienniki, bo dla 100zł nie ma sensu. A system z Porty jest w pełni kompeltny i dopracowany.

 

Handluje dzrwiami od wielu lat i zgadzam się w pełnej rozciągłosci zwłaszcza że Porta robi kompletny system z maskownicami, ponadto skrzydło wazy około 30-35 kilo a system wytrzymuje 80 więc nie ma obaw i najwazniejsze wszystko jest zamontowane na górze nie ma żadnych szyn w podłodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do drzwi Porta Koncept, okleina naturalna select ,wzor cienkie poprzeczne szybki.Zamowielm 2 szt tych drzwi, po montazu okazalo sie ze drzwi nie dolegaja do oscoeznicy, po prostu lataja po zamknieciu.Dalem za te drzwi sporo kasy ,nie sa tanie zwlaszcza w tej okleinie.Sadzilem ze firma PORTA to jakosc ale okazuje sie ze to zwykly badziew ,nie warto na to wydawac nawet najmniejszej kasy.Wymieniam drzwi raz na 10 czy 15 lat moze wiec spodziewalem sie czegos po nazwie Porta ale oni nie zasluguja na nazwe marka.Po prostu kupa nerwow i ogolnie szkoda gadac.Stanowczo odradzam wszystkim te drzwi, lepiej poszukac u innych producentow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są źle wyregulowane z tego co napisałreś kwestia wysunięcia zawiasów, a twoje problemy raczej wynikaja z tego że trafiłes na mało solidnego sprzedawcę,

 

jesli chodzi o kwestie masywności Porty jest w zupełnie wystarczajaca, niektóre drzwi Interdooru ważą tyle co drzwi wejsciowe są robione z płyty mdf całe i po co. Jeśli chodzi o cenę to Interdoor fornirowany kosztuje ok. 2700 z mokntażem Porta 1000 złoty taniej. Z ta jakością też bym nie przesadzał często przyjeżdzały niedolakierowane albo z odpryskami forniru przy zamkach, a jak przyjeżdzał serwis fabryki to wypisywał bzdury dzoło do tego że firma w której pracowałem w połączeniu z klientem chciała wytoczyc im proces.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma sprzedawca do tego?sprzedawca raczej nie odpowiada za jakosc drzwi chyba ,tylko producent ,chyba ze sie myle...Podregulowanie na zawiasach nic nie daje.Drzwi nadal sie nie domykaja.Sama jakosc wykonania mozna powiedziec ze ogolnie jest ok z wyjatekiem jednej oscieznicy ktorej okleina odchodzi troszke przy samym progu.Reszta jest raczej ok jak na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet27 miał na mysli nie tyle sprzedawcę co jego montażystę. W sumie sprzedawca też nie ma nic do jakości - no chyba że obiecuje gruszki na wierzbie.

Złóż reklamację.

Odchodzący fornir? Znów zasugeruję możliwą winę pośredników(chociaż fabrycznej też nie wykluczę) : złe przechowywanie lub obchodzenie się przy montazu. Widzę coś takiego po swoich drzwiach na ekspozcyji. Pozadzierane podstawy ościeżnic, ale cóż.. kiedyś uczyłem się na nich sztuki montażu..

 

Inna sprawa jest taka : gdyby to był dobry, przeszkolony montażysta to na 90% nie miałbyś tych problemów, a jeśli już coś by było nie tak to na pewno sam by Ci zasugerował złożenie reklamacji.

 

Nie uważam Porty za pępek świata. Koncept to tylko zwykłe drzwi w niemałej cenie.

Ale jak już ktoś się odwołuje to Interdoora jako recepty na wszystko to polecam inny wątek z tego forum : "interdoor, ku przestrodze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak mialem na mysli tylko inne firmy nie koniecznie Interdoor.Monzazysta sam mi zasugerwoal zlozenie reklamacji ale ten zadarty fornir to moze byc skutek nie ostroznego obchodzenia sie z drzwiami podczas montazu.Bo bylem przy montazu i musze powiedziec ze montarzysci sie z drzwiami nie piescli .Wlasnie dostalem teraz odpowiedz niedawno bo mial byc u mnie przedstawiciel producenta ale nie bedzie bo zdaniem przedstawiciela prawdopodobnie zostaly zamontowany zle zawiasy trzymajce i przysla mi glebsze tak ze drzwi beda przylegac do uszczelki.Co wy na to....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Pytanie jak w temacie, dzisiaj przyjeżdża ekipa na pomiary, jestem wlaściwie zdecydowana, ale nie zaszkodzi spytać jak sie te drzwi sprawdzają w użytku, chodzi konkretnie o model 2A

http://www.trops.pl/www/product_images/11628/11628_4651.jpg

i jeszcze zagwozdka z tymi drzwiami bo chcę miec do łazienki takie same jak wszędzie, a że nie znoszę pełnych skrzydeł chciałabym takie - myślicie, że będą się nadawały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Miesiąc temu montowaliśmy u mojej siostry i powiem szczerze że skorzystaliśmy usług autoryzowanego montażysty. W ogóle inne podejście do tematu. Człowiek uczy się na błędach, najlepiej błędach sąsiadów. Kiedyś mój biedny sąsiad zaprosił do montażu przysłowiowego "Pana Jana" złotą rączkę od wszystkiego. Tak mu spierniczył drzwi wejściowe że szkoda gadać. A Porta koncept jak najbardziej ok podobają mi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna fabryka ani żaden sprzedawca nie da Ci na drzwi wewnątrz lokalowe gwarancji dłuższej niż dwa lata. Przyczyn takich odklejeń może być cała masa… np. przez nieodpowiednie warunki wewnątrz lokalowe jeśli nie był to ewidentny błąd fabryki nie jest zobowiązany do darmowej naprawy zwłaszcza że okres gwarancji według polskiego prawa wynosi 2 lata!!!. Porta ma bardzo jasno opisane warunki reklamacji. Jeżeli chodzi o tego typu sytuacje nie zawsze jest to wina producenta, a jeśli byłaby to wada technologiczna to ten producent nie robi problemów z wymianą…

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich lokali w takim razie mozna stosować takie drzwi ,jak nie do budynków mieszkalnych ( jak to jest w moim przypadku ).

Po zamontowaniu budynek był zamieszkany i jak to w wielu przypadkach w tym kraju ogrzewany.

Ja rozumiem ,że gdybym np.zalał drzwi wodą ,jakaś awaria ,potop w mieszkaniu ,powódź wtedy byłoby zrozumiałym ,że wszystko odstało.

Ale nie, u nas było such ciepło i przytulnie ,aż po 4 latach zaczeły sie dziać taki cuda.

Kto ma stwierdzić, że nie był to błąd technologiczny?

Szlak mnie trafia ,że kredyt na chałupę spłacam i patrzę się na taki bubel,a firma mówi że nic na to nie poradzą bo minął czas gwarancji.

Naprawią ,ale za odpłatą i dadza ponownie gwarancje na 12 miesiecy,a po 12 miesiącach znowu naprawia itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozpaczony, wściekły i bezradny jak patrzę na moje drzwi poszperałem na forach budowlanych i okazuje się ,że mój przypadek nie jest jedyny i reklamowany.

Co ciekawe w rozmowie telefonicznej z działem reklamacji dowiedziałem się że nie słyszano o takich przypadkach .

To te wszystkie certyfikaty ,znaki jakości itd. sa tylko na czas gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj u Rzecznika Praw Konsumenckich.

Nie masz nic do stracenia, a wręcz przeciwnie :roll:

 

ale co tu reklamować?! były drzwi jak każdy inny produkt ma okres gwarancyjny jak tv. po okresie jak się zepsuje to już twoja sprawa a też ci odpłatnie naprawią. a co tu naprawiać? do kasacji i tyle chyba że tymczasowo na butaprenie złapać. osobiście poleciłbym zakup dzwi z litego drewna do własnoręcznego malowania tylko nie w supermarkecie bo dużo sęków mają i takie gatunkowo gorsze. A cena takich surowych dzrzwi to chyba coś koło 300 za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że PORTA chyba zaniża poziomy ostatnio...

i pomijająć kwestię słusznej czy mniej zasadnej reklamacji , to ja nie polecam już nikomu drzwi tej firmy...

 

mój wuj miał drzwi tej firmy, konkretny model ... użytkował je wieloletnio i chwalił je sobie , więc ja naiwny mu uwierzyłem i sobie wspólczesny model zamówiłem, kropka w kropke podobne do wujowych...

 

po miesiącu już się wypaczyły 2 z 3 par... ościeżnice w kartonie zapakowane fabrycznie porysowane były...

 

extra , nie? 3 razy na montaż firma przyjeżdżała, niby nic ale szkoda czasu , nerwów i łazienka bez drzwi, przez 6 tygodni jest mało praktyczna...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...