Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 222
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jestem przed zakupem drzwi porta, jednak mam parę wątpliwości.

 

1. Jak wygląda sprawa z wysokością?

W tym momencie mam otwory różnych rozmiarów od 205-208.

Czy trzeba zamówić drzwi na wymiar czy można je podcinać?

Czy po podcięciu ładnie wyglądają czy widać, że były podcinane?

Jakie są standardowe długości bo nigdzie tego na stronach sklepów nie widzę.

 

2. Porta ma dwa rodzaje szybek: matowa i chinchila. Wiecie może czym różnią się od siebie? Ja widziałem w sklepie takie mleczne tylko nie zapytałem jaki to dokładnie rodzaj.

 

3. Szerokość.

Czy jeśli mam otwór 90 cm to zaznaczam że kupuje drzwi 90 cm czy 80 cm. Czy szerokość drzwi to szerokość otworów czy skrzydeł?

 

4. Ościeżnice.

Znalazłem dwa rodzaje:

Znalazłem: http://magiawnetrza.pl/porta-oscieznica-minimax-100mm-p-3867.html

http://magiawnetrza.pl/porta-oscieznica-system-minimax-portadecor-p-3873.html

 

Czym one się różnią oprócz ceny? Czy warto kupić tą droższą?

Czy przy szerokość ościeżnicy wybieramy taką samą jak szerokość drzwi czy otworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po pomiarze, pan powiedział że wysokość musi byc 207, jesli będzie więcej to fachowcy musza dokręcic płytę, aby obniżyć.

 

Otwór 90 to drzwi 80, i analogicznie 80 to jest na drzwi 70 (np. w łazience). Szerokośc "framugi" dzrzwi to ok. 11,5 cm.

 

Tyle wiem, resztę powie ci osoba, ktoa przyjdzie na pomiar:P

 

A które drzwi planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość gmarcin
Hej i ja dołącze do grona poszukujących lepszych fotek porty fit bo te na stronie są marne i slabo widac elementy wykonczeniowe. Niestety we wrocławiu również nigdzie ich nie znalazłem wiec jesli ktos by je mial u siebie to prosze o fotki na forum bardzo bardzo serdecznie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

Proszę o rady i opinie na temat drzwi wewnętrznych PORTA NOWA w okleinie PORTADUR

Muszę zamówić 11 sztuk więc nie ukrywam, że cena jest dla mnie bardzo ważna, myślę wie=ęc o porta nowa wzór 1.1 pełne w kolorze orzech ciemny 4

 

javascript:window.close()

 

lub PORTA FIT z wąskimi szybkami

Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzwi wewnetrzne i zewnetrzne z PORTY. Porta ma fantastyczny wybor drzwi i znosne ceny. Mam z waska szyba, do garderób i do pralni (z lazienki) to FOKUS wzor 2D, z szeroka szyba do pokoi to Natura SPACE wzor 4. Gore mam w kolorze wenge.

Dół mam w kolorze dab 2, a drzwi to Toledo wzory: 2, 5 oraz pełne i jedne z dostawka. Jesli o te drzwi to jak najbardziej polecam za wykonanie i uzytkowanie oraz estetyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam drzwi wewnętrzne z Porty, i awet już była przekonana do nich na 100%.

Poszliśmy do salony gdzie było wystawionych mase modeli, naprawde wyglądały świetnie, przyszło do zamówienia.

Więc wyliczam po kolei co ma być jaki kolor i nagle z drzwi w cenie 400 zł zrobiła mi się cena 1100zł - bez klamek!!!

 

Szlak mnie trafił ... i pojechaliśmy do poleconego stolarza gdzie za drzwi drewniane, z takimi samymi bajerami jak chcę płace 1200zł - też bez klamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam drzwi wewnętrzne z Porty, i awet już była przekonana do nich na 100%.

Poszliśmy do salony gdzie było wystawionych mase modeli, naprawde wyglądały świetnie, przyszło do zamówienia.

Więc wyliczam po kolei co ma być jaki kolor i nagle z drzwi w cenie 400 zł zrobiła mi się cena 1100zł - bez klamek!!!

 

Szlak mnie trafił ... i pojechaliśmy do poleconego stolarza gdzie za drzwi drewniane, z takimi samymi bajerami jak chcę płace 1200zł - też bez klamek.

 

 

W poprzednim domu mialam drzwi zamawiane u stolarza i juz nie chcialam.

Jak na dzis sa ok. Duzo drzwi to i rabat pokazny byl. Chyba zalezy tez od firmy wspolparcujacej z Porta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałam drzwi wewnętrzne z Porty, i awet już była przekonana do nich na 100%.

Poszliśmy do salony gdzie było wystawionych mase modeli, naprawde wyglądały świetnie, przyszło do zamówienia.

Więc wyliczam po kolei co ma być jaki kolor i nagle z drzwi w cenie 400 zł zrobiła mi się cena 1100zł - bez klamek!!!

Hehe, podobnie jak u nas. Tylko ceny inne, bo mamy model Toledo w okleinie naturalnej. Jakoś sobie wyliczyliśmy, że wyjdzie 1400 zł za szt., a skończyło się chyba na ok. 1900 zł :roll:, bo trzeba było dopłacić za szybę mleczną (każdą, a w drzwiach jest ich 5), za zawiasy niebłyszczące i za coś tam jeszcze... Ale je kupiliśmy :lol:

Ale warte są ceny, są solidnie zrobione i nic się z nimi nie dzieje, jak dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również posiadamy drzwi porta mają duży wybór kolorów i to u nas zadecydowało o wyborze gdyż poszłam do przedstawiciela z fragmentem panela podłogowego - kolor dobrany mam idealnie za 5 drzwi toledo i 6 ościeżnic prestiż zapłaciliśmy 8800 zł - i osobiście raczę wziąć ze sobą próbkę podłogi czy czegoś pod co te drzwi będą dobierane i porównać w różnych firmach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma.ska, Porta w kolorze orzech 4

[/img]

[/img]

 

ja byłam juz prawie zdecydowana na tę okleinę, niestety do moich małych przestrzeni w domku byłoby za ciemno, dlatego wybrałam orzech 3

ale ten orzech 4 bardzo mi sie podoba;)) polecam

My zamówilismy 11 szt. drzwi Porta Fit Portadur zapłacilismy 8 tys. z montażem i ze wszystkimi akcesoriami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki dostalismy w sklepie, w którym zamawialismy , oni zajmuja sie sprzedażą hurtową i detaliczną drzwi nie tylko Porty róznych producentów.

Mogę ci podac nazwe sklepu ale ja jestem z podkarpacia, wiec raczej nie skorzystasz :(

Ale wydaje mi sie że nie powinno być problemu gdzie indziej, zostawic np 20 zł w zamian i wziąć całą palete kolorów, napewno mają więcej tych wzorników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...