Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZARNA LISTA SKLEPÓW INTERNETOWYCH


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kiedyś rozmawiałem na tym formu o zakupach przez Allegro. Chodziło filtr do wody. Wniosek był jeden, że można kupić tanio, ale płacąc przy odbiorze i to osobistym.

 

Z Allegro problem polega na tym, że procedura rejestracyjna jest tak pomyślana, iż rzeczywiście sprawdzana jest zgodność danych adresowych użytkownika z rzeczywistością. Daje to duże prawdopodobieństwo, że sprzedający jest wiarygodny lub przynajmniej namierzalny w razie problemów. Jednak jak się okazało jest to złudne poczucie bezpieczeństwa.

 

Pan robił na tyle przyzwoite wrażenie, że nie tylko ja się "naciąłem", ale i kilka innych osób (mam kontakt z trzema, spróbujemy wspólnie dobrać się mu do tyłka). Niestety, rzeczywistość jest brutalna. Jak w piosence: "dokoła same k... i złodzieje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Odświeżam topik.

 

Dzwonił właśnie pan z komisariatu w sprawie tego Jakuba Woźniaka od luksfer. Nie mogą go fizycznie namierzyć pod adresem zamieszkania. Raifeissen Bank, do którego przelana została kasa, odmawia podania informacji zasłaniając się tajemnicą bankową. W związku z tym kończą postępowanie w zwykłym trybie i występują do prokuratora o ściganie listem gończym.

 

Ponieważ wiem, że wśród nabranych są także forumowicze, więc informuję.

 

P.S. Zastanawiam się, co sobie taki gościu wyobrażał. Przecież w tej sytuacji znajdą go wcześniej, czy później. Warto było przekręt robić dla paru złotych ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w internecie na giełdach zawsze wiązało się z ryzykiem, że sprzedający może być nieuczciwy. Materiały budowlane zawsze trzeba obejrzeć przed ich zakupem. A pozatym jeśli cena jest bardzo okoazyjna to rodzi we mnie podejrzenia, że są to buble albo kradzione. Dlatego też nie kupuję materiałów od nieznanych osób po bardzo okazyjnej cenie bo to albo oszuści albo złodzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Materiały budowlane zawsze trzeba obejrzeć przed ich zakupem.

 

No, to ciekawe ilu z forumowiczów oglądało każdą cegłę, gwóźdź, worek cementu przed zakupem...

 

> rodzi we mnie podejrzenia, że są to buble albo kradzione.

 

To pierwsze w moim przypadku byłoby bez znaczenia. Pod jakim względem bublem może okazać się pustak szklany (przy założeniu, że nie jest popękany) ?

To drugie to problem sprzedającego.

 

> bo to albo oszuści albo złodzieje.

 

Mi na pewno po budowie zostanie rolka nowej siatki ogrodzeniowej i dwa słupki, których to rzeczy będę chciał się pozbyć za grosze. Będę wówczas oszustem, czy złodziejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_J

 

Worek cementu ogladasz i patrzysz na datę przydatności, na gwoździe czy są w miarę równe, oczywiscie ogólnie nie szczegółowo itp.

 

Co do bubla to nie masz racji bo taki pustak nie musi byc pęknięty wystarczy ze każdy z nich ma inne wymiary .

Był własnie przed chwilą u mnie facet proponując mi orginalne perfumy po atrakcyjnych cenach. I nie sądzisz chyba, że zostało mu tyle bo nie zdą żył zużyć. Poprostu były kradzione.

Wszystko co tanie budzi podejrzenia . Ogladałam dzisiaj TANIĄ kostkę brukową z wyprzedaży i żeby była po złotówce to bym jej nie kupuiła bo wg mnie to był bubel.

Na pewno okazje się trafiają i można okazyjnie coś taniego kupić ale na pewno nie na alegro tylko w sklepach, składach gdzie widzisz co kupujesz.

Nikt mnie nie przekona do zakupów wirtualnych.

Pozdrawiam Paty.

 

P.S. Nie sądzę , że z tą rolką siatki będziesz pchał sie na alegro , raczej spróbujesz sprzedać komuś kto buduje się koło Ciebie.

Bez przesady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, po to jest Allegro, żeby zarobić m.in. właśnie na takich resztkach, czy rzeczach niechcianych. A co do ceny - jak mi ktoś zaproponuje cement po 5 zł/worek, to będe brał z pocalowaniem ręki, a nie składał doniesienia na policji o popelnieniu przestępstwa.

 

Zdanie, że "okazyjnie tanie = bubel" jest... hm... powiem wprost: dziwaczne.

 

Ale wracając do sprawy: po sobotniej wyzycie w komisariacie wiem, że najprawdopodobniej jest to większa sprawa, związana z przekrętami na Allegro, nie dotycząca tylko materiałów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Tomaszu_J raz w życiu udało mi się kupić cegłę na telefon i to ze składu budowlanego i podkreślam że było to pierwszy i ostatni raz. Kiedy przyjechała cegła to poprostu zacząłem się zastanawić czy aby to co było na paletach było cegłą czy już nie.

Nie chodzi o oglądanie każdej cegły ale o sprawdzenie producenta, zobaczenie jakości wyrobu itp.

Przemawia przez ciebie coś czego nie rozumiem. Większość moich znajomych którzy budowali się lub budują się nie raz spotkała się z próbą sprzedawania przez składy towaru niedobrej jakości.

Nie wmówisz mi że cement po 5 zł za worek to "czysty interes".

Ale przecież mamy demokrację każdy może kupować gdzie chce.

Życzę powodzenia w zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam nowy telewizor na allegro i jestem bardzo zadowolona, w żadnym przypadku nie jest to bubel, a cena była korzystna. Zgadzam się niestety, że cześc sprzedajacych traktuje zamawiajacych , bez mozliwosci obejrzenia rzeczy ktora kupuja, jak zwyczajnych frajerów. Drobne przykłady to np. zamawianie jedzenia w Mc Drive, gdzie po odjechaniu okazuje sie, zez czesci twojego zamowienia nie ma w torebce, albo hamburger to sucha buła z koteletem bez majonezu i sałaty, czy kwiaciarnie na telefon, z ktorych dostajesz stare kwiaty, porażka.

Natomaist sprzedaz nowych rzeczy znacznie ponizej ich ceny, powinna budzic niepokój, że pochodza z kradziezy, czemu zdecydowanie się sprzeciwiam, bo oznacza to, ze np. wsadzasz sobie 40 tui a one nastepnego dnia dostają nożki, montujesz okna, a na nastepny dzien otwory swieca pustkami, ręce bym poucinała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam nowy telewizor na allegro i jestem bardzo zadowolona

 

racja, sporo czasu już sprzedaję na allegro i mam same pozytywy. Apropo telewizora, ostatnio też sprzedaliśmy, a czasami przebitka jest duża, np. na naszym przykładzie. Sprzedaliśmy Samsung 43" Cena cennikowa (producenta) 6999zł, w Media M. sprzedawali go za 6500zł. A my pare dni temu sprzedaliśmy nówkę za 5999zł. Czysta okazja, do tego Faktura VAT i gwarancja. Przyznam się, że sam kiedyś padłem ofiarą oszusta, kupywałem nakrętki do alufelg i jednej brakowało, na szczęście strata tylko paru złoty. A kupywałem np. dwa aparaty cyfrowe (odbiór osobisty) i powiem wam, że jeden chodzi już 2 lata super, drugi 1,5 roku też bez zastrzeżeń. Znalazłem też reklamującą się w allegro hurtownie materiałow budowlanych, ceny dobre, ale to dopiero sprawdzę jak będe osobiście co oni mają i jak jest z jakością, transportem

 

MOJE OSOBISTE DOŚWIADCZENIĄ (kilkadziesiąt rzeczy sprzedanch/kupionych) MÓWIĄ MI TAK: ODBIÓR OSOBISTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przy każdej transakcji kupna-sprzedaży również na allegro niezbędne jest nie tylko pewne zaufanie do sprzedającego, ale również pewien rozsądek kupującego!

 

warto przestrzegać przed kupowaniem "kota w worku", czy rzucaniem się na "super oferty", ale wydaje mi się, że nie ma co generalizować...

 

oprócz naciągaczy (na szczęście jeszce na takiego nie trafiłem) allegro to dobre miejsce do kupienia czegoś w dobrej cenie - często z fakturą, od firmy mogącej zaoferować dobrą cenę - zadowalającej się kilu- kilkunastoprącentową marżą, zamiast polowania na jelenia uskutecznianego przez niejedną hurtownię czy sklep...

 

kupowałem na allegro wielokrotnie drobiazgi, ale i poważne tematy: elektronikę użytkową, czy materiały budowlane - i za każdym razem był to towar pełnowartościowy legalny (nie kradziony!!!) i w cenie jakiej nie chciał mi zaoferować żaden sprzedawca w mojej okolicy...

 

powtarzam moją opinię: warto robić zakupy na allegro, ale... z głową!

z resztą - przy budowaniu domku myślenie jest elementem przydatnym w kilku jeszce przypadkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo ciekawa dyskusja, ale do rzeczy ...

Mi udało sie kupić dzieki Allegro, część podłogi drewnianej do domu, pare metrów drewna do łazienki.

Znalazłem firme sprzedającą tam materiały na podłogi. Chcieli nawet mi wysłać próbki, al eten matriał udło mi się zobaczyc osobiście. Najwazniejsze to to, że zwykle ceny na Allegro są tańsze i mimo zkupów bezpośrednich były one zachowane. Wystarczy się powołać na serwis aukcyjny.

 

P.S. dla zainteresowanych mogę dać namiary

 

Pozdrawiam

 

Aga Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...