Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZARNA LISTA SKLEPÓW INTERNETOWYCH


Recommended Posts

panda, zanim zabierzesz się za interpretacje paragrafów kpk, to poczytaj komentarze, żeby się nie blamować.

 

co do eurobud - jezeli te mejle cytowane na forum są z tej firmy, to znaczy, że firma ta nie jest żadną firmą, ale sklepikiem internetowym, działającym wg zasad tzw. szare strefy. żadna formalnie istniejąca firma nie traktuje w ten sposób swoich klientów.

 

Jak już jesteś takim prawnym purystą, to pozostań precyzyjny. O tym kpk zamiast kk pisano już wcześniej, zaś ja dorzucę jeszcze jeden drobiazg- wbrew pozorom firma to nie osoba, a nazwa, pod jaką działa przedsiębiorca, więc "firma" nie może kogokolwiek jakkolwiek traktować, to może czynić jedynie przedsiębiorca, który pod daną firmą działa.

Poza tym zaś doprawdy nie rozumiem, czego się czepiasz zastosowaniu przepisu o groźbie karalnej w tej sytuacji. Problem może się pojawić jedynie na tle tego, jak bardzo realne są te groźby via e-mail, bo że była to groźba, nie powinno być wątpliwości (ten "ezopowy" język jest wystarczająco łatwy do przejrzenia). Gdyby przyjąć, że ich adresatka jest drobną kobietą, zaś nadawca wielkim mężczyzną, nie byłoby specjalnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jako że jestem nowy na forum, pewnie moje zdanie nie bedzie sie liczyć, bo pomyślicie, że jestem podstawiony itd..

Ale również byłem klientem danej firmy, i nie miałem problemów w realizacji zamówienia.

Zamówiłem towar w poniedziałek, w piątek po południu miałem kurierem w domu...jeden dzien opóźnienia, no ale to nie powód do robienia takiego wielkiego szumu.

Możliwe, że mieli jakieś opóźnienia czasowe, ale to chyba dobrze, bo mogli wysłać badziewny towar i zniknać z kasą, wiec chyba warto poczekac pare dni...poza tym towar musi być dobrze zabezpiecznony, bo to nie ciuch...wiec wszystko zajmuje troche czasu...ja wiem Pani i Panowie że Wam się śpieszy, remonty trwają itd...no ale naprawdę nie ma co robić aż tak dużego szumu...ja tam jestem zadowolony...człowiek jest tylko człowiekiem i trzeba to wziąć pod uwagę...zresztą ich komenatrze na allegro mówią wiele dobrego na temat tego sklepu i tym się sugerowałem. Państwu też radze sugerować się pozytywami, a nie opiniami kilku Pań, którym zależy tylko na czasie, a nie na jakości i dobrze zabezpieczonej przesyłce...takie jest moje zdanie. Mnie firma niczym nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, jestem zadowolony, ceny mają dobre, jakość też dobra....polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że jestem nowy na forum, pewnie moje zdanie nie bedzie sie liczyć, bo pomyślicie, że jestem podstawiony itd..

Ale również byłem klientem danej firmy, i nie miałem problemów w realizacji zamówienia.

Zamówiłem towar w poniedziałek, w piątek po południu miałem kurierem w domu...jeden dzien opóźnienia, no ale to nie powód do robienia takiego wielkiego szumu.

Możliwe, że mieli jakieś opóźnienia czasowe, ale to chyba dobrze, bo mogli wysłać badziewny towar i zniknać z kasą, wiec chyba warto poczekac pare dni...poza tym towar musi być dobrze zabezpiecznony, bo to nie ciuch...wiec wszystko zajmuje troche czasu...ja wiem Pani i Panowie że Wam się śpieszy, remonty trwają itd...no ale naprawdę nie ma co robić aż tak dużego szumu...ja tam jestem zadowolony...człowiek jest tylko człowiekiem i trzeba to wziąć pod uwagę...zresztą ich komenatrze na allegro mówią wiele dobrego na temat tego sklepu i tym się sugerowałem. Państwu też radze sugerować się pozytywami, a nie opiniami kilku Pań, którym zależy tylko na czasie, a nie na jakości i dobrze zabezpieczonej przesyłce...takie jest moje zdanie. Mnie firma niczym nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, jestem zadowolony, ceny mają dobre, jakość też dobra....polecam

 

Żebys wiedział, ze jesteś mało wiarygodny.Jakimś dziwnym trafem osoby broniące takie czy inne firmy w większosci przypadków są nowe. Akurat wchodzą na forum i znajdują wątek i zaciekle bronią daną firme. Jak dla mnie to jakoś za dużo tych przypadków :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że jestem nowy na forum, pewnie moje zdanie nie bedzie sie liczyć, bo pomyślicie, że jestem podstawiony itd..

Ale również byłem klientem danej firmy, i nie miałem problemów w realizacji zamówienia.

Zamówiłem towar w poniedziałek, w piątek po południu miałem kurierem w domu...jeden dzien opóźnienia, no ale to nie powód do robienia takiego wielkiego szumu.

Możliwe, że mieli jakieś opóźnienia czasowe, ale to chyba dobrze, bo mogli wysłać badziewny towar i zniknać z kasą, wiec chyba warto poczekac pare dni...poza tym towar musi być dobrze zabezpiecznony, bo to nie ciuch...wiec wszystko zajmuje troche czasu...ja wiem Pani i Panowie że Wam się śpieszy, remonty trwają itd...no ale naprawdę nie ma co robić aż tak dużego szumu...ja tam jestem zadowolony...człowiek jest tylko człowiekiem i trzeba to wziąć pod uwagę...zresztą ich komenatrze na allegro mówią wiele dobrego na temat tego sklepu i tym się sugerowałem. Państwu też radze sugerować się pozytywami, a nie opiniami kilku Pań, którym zależy tylko na czasie, a nie na jakości i dobrze zabezpieczonej przesyłce...takie jest moje zdanie. Mnie firma niczym nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, jestem zadowolony, ceny mają dobre, jakość też dobra....polecam

 

Żebys wiedział, ze jesteś mało wiarygodny.Jakimś dziwnym trafem osoby broniące takie czy inne firmy w większosci przypadków są nowe. Akurat wchodzą na forum i znajdują wątek i zaciekle bronią daną firme. Jak dla mnie to jakoś za dużo tych przypadków :roll:

 

Dziwnym zbiegiem okolicznosci osoby "atakujace" cyt. takie czy inne firmy w większosci przypadków TEZ są nowe...... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że jestem nowy na forum, pewnie moje zdanie nie bedzie sie liczyć, bo pomyślicie, że jestem podstawiony itd..

Ale również byłem klientem danej firmy, i nie miałem problemów w realizacji zamówienia.

Zamówiłem towar w poniedziałek, w piątek po południu miałem kurierem w domu...jeden dzien opóźnienia, no ale to nie powód do robienia takiego wielkiego szumu.

Możliwe, że mieli jakieś opóźnienia czasowe, ale to chyba dobrze, bo mogli wysłać badziewny towar i zniknać z kasą, wiec chyba warto poczekac pare dni...poza tym towar musi być dobrze zabezpiecznony, bo to nie ciuch...wiec wszystko zajmuje troche czasu...ja wiem Pani i Panowie że Wam się śpieszy, remonty trwają itd...no ale naprawdę nie ma co robić aż tak dużego szumu...ja tam jestem zadowolony...człowiek jest tylko człowiekiem i trzeba to wziąć pod uwagę...zresztą ich komenatrze na allegro mówią wiele dobrego na temat tego sklepu i tym się sugerowałem. Państwu też radze sugerować się pozytywami, a nie opiniami kilku Pań, którym zależy tylko na czasie, a nie na jakości i dobrze zabezpieczonej przesyłce...takie jest moje zdanie. Mnie firma niczym nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, jestem zadowolony, ceny mają dobre, jakość też dobra....polecam

 

Żebys wiedział, ze jesteś mało wiarygodny.Jakimś dziwnym trafem osoby broniące takie czy inne firmy w większosci przypadków są nowe. Akurat wchodzą na forum i znajdują wątek i zaciekle bronią daną firme. Jak dla mnie to jakoś za dużo tych przypadków :roll:

 

Dziwnym zbiegiem okolicznosci osoby "atakujace" cyt. takie czy inne firmy w większosci przypadków TEZ są nowe...... :roll:

 

Faktycznie jestem nowa na forum :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego "pije" Twoj komentarz... :-? Chyba, ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem... :roll: bo jakos nie zauwazylam, zebys "atakowala" przedmiotowa firme.

Alfa003, przeczytałaś cały wątek? Bo było o takich jednorazówkach-obrońcach

to jest wpis kolejnego nicka Euro_bud vel "dziadek michał" vel.. vel...

A w świetle tego wszystkiego to Ty jesteś po prostu farciara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam firmą na allegro i mają ponad 300 pozytywnych komentrzy i tylko 8 negatywnych. O co tu chodzi?

Rozwiązanie jest b.proste. Wystawiają na aukcjach tylko to co jest właśnie produkowane i powinno być w fabryce. Kłopoty zaczynają się, jeżeli ktoś do nich dzwoni i pyta o jakieś inne płytki. Odpowiedź będzie, że oczywiście mają, biorą zaliczkę i ... zaczyna się walka z wiatrakami opisywana wyżej. Poza tym 1/3 ich asortymetnu na allegro to nie są płytki, może na tym nie kantują.

 

 

Dziwnym zbiegiem okolicznosci osoby "atakujace" cyt. takie czy inne firmy w większosci przypadków TEZ są nowe......

Tak naprawdę to jedyna broń przeciwko takim firmom. Jak byś zareagowała w podobnej sytuacji gdy przez takich ludzi odchodzi ekipa umówionych glazurników? Nie pójdziesz do sądu bo nie ma na to czasu w trakcie budowy. Jedyne co to można podzielić się z innymi i ew. ich ostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie jest to moja sprawa, byc moze mialam farta, ale wkurza mnie, jak podwaza sie wiarygodnosc "jednorazowek" (jak to ktos nazwal osoby, bedace 1 raz na forum), ktore bronia tej, czy innej firmy, natomiast slepo wierzy sie "jednorazowkom", ktore atakuja jakas firme, chociaz tez jest to ich pierwszy i nierzadko jedyny post, dla mnie tez jest to malo wiarygodne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu na mysli osoby takie, jak Melka2007, Dragstar, Taires.....jakos nikt nie zauwazyl, ze maja w swoim dorobku po 1 poscie..., ale post K.Kowalskiej, czy Michala123456 zostal od razu odpowiednio skomentowany.....Nie bronie, ani jednych , ani drugich po prostu jestem obiektywna.....

 

Jeżeli kupiłaś u nich i miałaś z nimi styczność, to nie możesz być obiektywna.

Kontakt z firmą spowodował, że masz już swoją (a nie obiektywną) ocenę jej działalności.

Tylko ktoś patrzący z boku może mieć obiektywną ocenę.

Ja nie kupowałem, daleki jestem jeszcze od płytek. :-?

 

Ale jedno wiem, jeśli firma zamiast solidnością obsługi klientów, walczyć o renomę i zamówienia, robi to poprzez ingerencję na forum, to dobrze nie jest.

 

A co do rozważań na temat art. 190 par. 1 k.k. to przydałby się wniosek...

Do Sądu mało, ale może krótka terapia wychowawcza na Komisariacie lub w Prokuraturze, przyniosła by oczekiwany rezultat. Pozytywny rezultat, dla wszystkich, w tym dla przyszłych klientów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Po kilkumiesiecznej przerwie zajrzalam ponownie na forum i wrocilam do tego tematu, co podyktowane jest koniecznoscia ponownego uzerania sie z oszustami z Eurobudu.

 

W powyzszych postach zarzucono m.in. mi ze jestem niby podstawionym uzytkownikiem, ktory oczernia uczciwa firme. Gdyby ktos byl zainteresowany sluze kopiami pism wysylanych w desperackiej walce o zamowione towary do Inspekcji Handlowej i Rzecznika Ochrony Praw Konsumenta na temat praktyk stosowanych w tej "firmie".

 

Poniewaz udalo mi sie skutecznie wywalczyc 2/3 zamowionych towarow, chcialam jak najszybciej zapomniec o tych oszustach i nie kontynuowalam korespondencji z ww. organami. Po przeczytaniu postow szczerze zaluje ze Inspekcja Handlowa nie rozprawila sie nimi raz na zawsze...

 

Mam nadzieje ze nie dostane maila z grozbami od tych panienek ktore swiadcza uslugi w tej "firmie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wątek co najmniej dziwny.

Dochodziliście się o jakieś praktyki podczas gdy oczywistym jest, iż firma ta jawnie robi ludzi w bambuko!

 

Co z tego, że jednostki(najczęściej nowe na forum) są zadowole skoro większosć nie? Dla mnie to jednoznaczny wniosek, że trzeba ich omijać szeeeerokim łukiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro oddał kase to według mnie nic sie nie stało....

fakt faktem że stracony czas...

bywwa czasem że kurIer troche zawini- ale od tego mają reklamacje- i uszkodzony towar zwracamy ; ]

pozdro.

 

jak to nic sie nie stalo, wyobraz sobie, ze kazdy szanuje swoj czas, budujac sie, chcesz sie jak najszybciej wprowadzic. umawiasz sie z wykonawcami, planujesz kolejne roboty itd. i nagle ktos cie tak robi w ciula. zawalasz terminy, byc moze przepadaja zaliczki itd.

 

TO NIE JEST NORMALNE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...