Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Termostat do gniazdka


witu102

Recommended Posts

Witam, dziś z rana nieprzyjemna przygoda. Mam w domu stryszek, przerobiony obecnie na pralnie. Niestety nie dopilnowałem budowlańców, i nie wpakowali mi dodatkowej izolacji w dach oraz na łączeniu podłogi.Przy -25 na zewnątrz przy ścianie temperatura spadł poniżej 0 i zamarzła woda w wężu od pralki.

Myślę, żeby wstawić tam grzejnik olejowy, ale nie zależy mi, żeby grzać tam non stop do 22oC jak w całym domu. Wymyśliłem prosty system. Termostat włączający prąd przy określonej temperaturze, umieszczę go w najzimniejszym miejscu czyli na łączeniu dachu ze ścianą szczytową.

Teraz tylko pytanie, czy spotkał ktoś takie ustrojstwo które działałoby jak taki programator czasowy do kontaktu ale w oparci o temperaturę puszczał prąd lub go odcinał?

Chodzi mi o coś takiego:

http://allegro.pl/item885028819_programator_czasowy_mechaniczny_schuko_cena_hurt.html

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kuń pod górkę

a kabelek grzejny na rurkę nie lepiej?

No nie bardzo, bo nie zamarza w ścianie tylko ten już bezpośrednio przy pralce.

A kaloryfer jest już stoi w piwnicy, to co się ma kurzyć...nie wiem czy pod górkę czy nie, ale dla mnie wstawienie kaloryfera+włączenie do gniazdka mniej czasu zajmie niż kombinowanie z kablami grzejnymi itd itp...przyjdą większe mrozy i trzeba będzie więcej ogrzać to w takim wypadku kaloryfer moim zdaniem lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kuń pod górkę

a kabelek grzejny na rurkę nie lepiej?

No nie bardzo, bo nie zamarza w ścianie tylko ten już bezpośrednio przy pralce.

no to chyba tym bardziej

chyba, że owiniesz go wokół grzejnika

 

A kaloryfer jest już stoi w piwnicy, to co się ma kurzyć...nie wiem czy pod górkę czy nie, ale dla mnie wstawienie kaloryfera+włączenie do gniazdka mniej czasu zajmie niż kombinowanie z kablami grzejnymi itd itp...

rzeczywiście, owinięcie bezpośrednio rurki kablem grzewczym i wetknięcie wtyczki do gniazdka to o wiele bardziej skomplikowana czynność,

zważywszy, że samoregulujący kabel nie potrzebuje tego czegoś, co kombinujesz podłączyć do grzejnika i pilnuje, aby temperatura była deczko pow tego zera

 

przyjdą większe mrozy i trzeba będzie więcej ogrzać to w takim wypadku kaloryfer moim zdaniem lepszy...

co więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce kupować nowego mój ma tylko termostat na zasadzie 1...5, chodzi mi tylko o to, żeby się włączał przy 5oC przy ścianie...nie chce, zeby chodził cały czas, stąd chcę takie rozwiązanie zastosować..

 

No to ma termostat tylko wyskalowany inaczej od 1-5 sprawdź przy jakiej temp się załącza. Postaw przy ścianie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...