Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za szczelne okna plastikowe.


Recommended Posts

"jak się nazywa urządzenie"

 

Prosto się nazywa...

KARTKA PAPIERU Z ZESZYTU SZKOLNEGO.

 

Przykładasz do kratki. Odpadnie - jest źle.

Zostanie przyssana - jest dobrze.

 

Jak zaczniesz budować systemy wentylacyjne to sobie anemometr kupisz. :lol:

 

Poczytałbyś co o wentylacji.

W ostateczności - rzuć jakim kamieniem w jaką szybę i problem sam się rozwiąże.

Adam M.

 

no poczytałem na tym forum (juz mnie głowa boli :) bo temat skomplikowany) tylko zanim zaczne montowac nawiewniki to chciałbym sprawdzic czy nacięcie uszczelek rozwiąże problem

jak przyłożę kartkę to jest ok czyli nie spada, ale problem nawiewania spalin jest

chciałbym sprawdzić ile po nacięciu uszczelek wzrośnie ciąg

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z tym kominiarzem (jest on przysyłany przez moja spółdzielnię mieszkaniową) i spytałem dlaczego każe mi montowac nawiewnik w kuchnii (lub w przedpokoju otwór na klatke schodową) skoro nawiewniki stosuje się w pomieszczeniach czystych a w brudnych maja być tylko kanały wentylacyjne

odpowiedział, że w moim przypadku trzeba też w kuchnii bo mam tam kuchenke gazowa + pochłaniacz i trzeba dostarczyc tam dodatkowe powietrze żeby mi nie zaciagało jakis spalin z czyjegos komina

spytałem też czy nie wystarczy podciąć uszczelek to powiedział, że to za mało da

no i nawiewnik ciśnieniowy zalecił

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to !

Jeśli w pomieszczeniach czystych będzie nawiewać to niemożliwe aby cofało z wywiewu w kuchni.

Zrobienie nawiewu w kuchni spowoduje zanik ruchu powietrza w niektórych pokojach( tam gdzie te nawiewy ) co gryzie się z wcześniejszymi założeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
A mi kominiarz powiedział, że przy wentylacji grawitacyjnej nawiew powietrza powinien być w pomieszczeniach "czystych" (czyli pokój, salon) , a wyciąg w "brudnych" - kuchnia, łazienka.

I bardzo dobrze powiedział, zbieramy smrodki z całego domu i puszczamy w komin przez pomieszczenia z kratkami wywiewnymi.

Co w cale nie oznacza, że nie można mieć nawiewu w w "brudnych" pomieszczeniach.

Żeby całość działała, należy zachować szczeliny pod drzwiami do pomieszczeń, tworzące około 80 cm2 przestrzeń, czyli około 1 cm od podłogi ( w łazience więcej).

Po wycięciu uszczelek tracisz kontrolę nad przepływem powietrza, więc lepsze będą nawiewniki okienne. Sprzedawca powinien je zaproponować, a przynajmniej powiedzieć że coś takiego istnieje.

Czy lepsze w ścianie czy w oknie ?

Moim zdaniem lepsze w oknie, pod warunkiem że pod oknem jest kaloryfer.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...