Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

usuwanie śniegu z dachu


Recommended Posts

Ja mam 42 stopnie nachylenia i dachówkę, szczerze mówiąc nie widzę, żeby to chciało zjeżdżać. Co napadało to i leży :roll: . A jeszcze teraz pięknie sobie przymarzło.

U sąsiada blachodachówkowca zjeżdża aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 42 stopnie nachylenia i dachówkę, szczerze mówiąc nie widzę, żeby to chciało zjeżdżać. Co napadało to i leży :roll: . A jeszcze teraz pięknie sobie przymarzło.

U sąsiada blachodachówkowca zjeżdża aż miło.

 

nie wiem czy tak miło - może to oznaczać że sąsiad ma źle ocieplony dach i śnieg się topi od spodu... JA mam megaśliską dachówkę i stromy dach a śnieg leży :roll:

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Wy nie wiecie , jak się to białe gówno na goncie trzyma :-?

koło komina mi się nieco tego stopiło ... na reszcie dachu ile napadało tyle leży :roll:

kąt nachylenia dachu 45st ... nie odśnieżam ... nawet nie wiem jak miałabym to zrobić ... wleźć na tak oblodzony dach to samobójstwo a ja mam jeszcze wiele planów na przyszłość :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 42 stopnie nachylenia i dachówkę, szczerze mówiąc nie widzę, żeby to chciało zjeżdżać. Co napadało to i leży :roll: . A jeszcze teraz pięknie sobie przymarzło.

U sąsiada blachodachówkowca zjeżdża aż miło.

 

nie wiem czy tak miło - może to oznaczać że sąsiad ma źle ocieplony dach i śnieg się topi od spodu... JA mam megaśliską dachówkę i stromy dach a śnieg leży :roll:

 

Browar

 

Albo masz tony zmrożonego białego ślicznego paskudztwa nie do ruszenia metodą chałupniczą nad głową, albo zimno i duże rachunki 8) :lol:

I weź tu zadecyduj, co lepsze i mniej denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga, ale ja zaczynam panikować, że mi się to ustrojstwo na głowę zwali :roll: Dzwoniłam do fabryki, która robiła nam więźbę. Powiedzieli mi, że obliczenia są na pokrywę śnieżną na 30-40 cm. Tyle, że kolejne dni ma padać i przekroczymy te centymetry :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ramach uprawiania panikarstwa mam juz namiary na firmę odśnieżającą. Tylko kolejka jak za Gierka po mandarynki. Nie wiem ile dokładnie biorą za taka uprzejmość, ale podejrzewam, że teraz maja żniwa i raczej niemało chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nie wiem ile masz tego śniegu na dachu ale według mnie więźba jest przystosowana do obciążenia śniegiem. i to śniegiem mokrym. wydaję mi się że taki suchy śnieg jest lżejszy i może go być więcej. a jak zacznie się odwilż to się zsunie (tylko żeby nikt wtedy nie stał pod okapem :p ) a w sprawie przymusu usuwania śniegu z dachu to jest ale jeżeli zagraża że spadnie komuś przypadkowemu na głowę (np.jeżeli dom znajduje się przy chodniku i przechodnie chodzą po chodniku) więc chyba nie trzeba się martwić usuwaniem śniegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dachów spadzistych nie usuwamy śniegu! To nie hiszpańskie pawilony. Obliczenia wytrzymałościowe są dla mokrego zbitego śniegu a nie dla puchu. Przy profesjonalnym usuwaniu śniegu z płaskich dachów należy pozostawić ~5 cm śniegu jako warstwę ochronną dla pokrycia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pięknie odśnieżyły wiatr z odwilżą. Zupełnie bezpłatnie i poza kolejnością.

 

Czasami to co leży na dachu to zdecydowanie nie jest puch. Ostatnio po większych opadach śniegu była klasyczna gołoledź - czyli warstwa lodu i na to znowu sporo śniegu, który zamarzł w -20. To już była spora warstwa grubego, ciężkiego jak diabli i mocno zamarzniętego lodośniegu. "Zwykłym" śniegiem się nie przejmuję, ale to coś wyglądało na naprawdę spory ciężar, który do tego na dobre zadomowił się na dachu i wygladał na mocno z nim zintegrowany. Oczywiście na to szły kolejne opady i czapa robiła się powoli całkiem imponujaca, do tego ani myslało to spadać - siedziało sobie na dachu i rosło w siłę.

 

Na szczęście - zima stworzyła, zima zabrała. Teraz już osiada zupełnie porządny śnieżek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety...miejscami było prawie metr śniegu :o i właśnie teraz odśnieżają

http://foto2.m.onet.pl/_m/92dbd0a7124fc644a6f98494e8a4c5b6,6,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/ac0feff3db01f8f4df2e251d588d2008,6,19,0.jpg

na dachu została warstwa około 5 cm, bo śnieg jest przyklejony do dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...