Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek M&A&I-Komentarze


makawel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niestety tyle tego u nas wychodzi niestety dom ma ponad 320m2 z piwnica oprócz tego do skrzynki mamy ponad 50 metrów wiec spadki napięcia tez są spore wiec musiałbyc zastosowany gruby kabel a przy okazji w ten peszel zostało wsadzone sterowanie brama wjazdową oraz przewód od domofonu

zebrałem faktury i wychodzi ze do tej pory wydaliśmy 8600 na materiały a jeszcze 2600 pójdzie na cała instalacje odgromową(a niestety nie mamy wyprowadzonego z fundamentów chyba to sie nazywa uziom który zmniejszyłby koszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tyle tego u nas wychodzi niestety dom ma ponad 320m2 z piwnica oprócz tego do skrzynki mamy ponad 50 metrów wiec spadki napięcia tez są spore wiec musiałbyc zastosowany gruby kabel a przy okazji w ten peszel zostało wsadzone sterowanie brama wjazdową oraz przewód od domofonu

zebrałem faktury i wychodzi ze do tej pory wydaliśmy 8600 na materiały a jeszcze 2600 pójdzie na cała instalacje odgromową(a niestety nie mamy wyprowadzonego z fundamentów chyba to sie nazywa uziom który zmniejszyłby koszty)

 

Ja za sam uziom fundamentowy domu i domku gospodarczego zaplacila 1280 zl. z materialem , dzisiaj przyjechal Pan od odgromowki i rozpoczal dalsze prace .....

u mnie koszt wykonania calosci zamknie sie w granicach 4500 tys. ...... uzaleznione jest to oczywiscie od stopnia trudnosci ( jaki dach .... ) no i od materialu ktory wkladasz nie chce po kilku latach zmieniac przerdzewialych zaczepow na dachu .... rowniez kolor ma byc dopasowany do dachowki .... jednym slowem ma byc idealnie ..... zobaczymy !!!! .

Lepiej zeby bylo !!!!!! .............;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze prace nabieraja tempa ........ WOW !!!!!! no i zdobyles styro 20 !!!!! :jawdrop:...... to sie nazywa byc przedsiebiorczym FACETEM :cool:.

Pozdrawiam cieplutko :wave:

Arku jeszcze pytanko .......

Ile zaplacilaes za m3 Termo Organiki 20 ryfl. .......

dzieki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie tylko ocynk bez malowania pod kolor. co do styro to załatwiał w hurtowni nasz bobek wiec jemu należą się gratulacje ale to on w sumie nas przekonał by dać jednak 20 nie 15 wiec jak przekonał to niech załatwia :D 125 zł za m3 ale może będzie taniej czekan na fakturę z hurtowni ale jak znam życie to w grudniu dopiero wystawia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie tylko ocynk bez malowania pod kolor. co do styro to załatwiał w hurtowni nasz bobek wiec jemu należą się gratulacje ale to on w sumie nas przekonał by dać jednak 20 nie 15 wiec jak przekonał to niech załatwia :D 125 zł za m3 ale może będzie taniej czekan na fakturę z hurtowni ale jak znam życie to w grudniu dopiero wystawia :D

 

No to BOB wyczarowal rewelacyjna cene ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makawel to na podobnym etapie jesteśmy też od 8,11 robimy tynki .Jestem w szoku ile wydałeś na materiały dla elektryka ja kupowałam telefoniki 3x1.5 po 120 zł 100 m a 3x2.5 po 185 zł kable telewizyjne 100 m za 34 zł ,puszki też kuzyn kupił w hurtowni peszle i materiał do uziemienia wydałam wsumie ok 2.000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kabli to poszło ich sporo. dużo u nas wyłączników schodowych krzyżowych dwie skrzynki rozdzielcze(sporo Wyłączników nadprądowych wsio MOELLER) sterowanie bramami garażowymi pstryczkami co by nie szukać pilotów by wyjechać z garażu dwa podejścia siłowe, dużo wyjść na zewnątrz z oświetleniem oraz gniazdkami by podłączyć coś na tarasie lub oświetlenie świąteczne. wsio w peszlach a jak kabel idzie na wejściu do jakiegoś pomieszczenia to jeszcze w umieszczone w rurce sztywnej rl-47, do tego instalacja tv, internetowa oraz alarmowa i niestety tyle wychodzi. do tego zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. jak cos sobie jeszcze przypomne to dopisze

 

hmmm zacząłem sie zastanawiać czy jednak za duzo za to nie płacimy:(

Edytowane przez makawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy wyjścia ze świtatełkami na balkony u córy u sunków taras oczywiście też i na lampki i wyjście na kontakt ,przy kotłowni mąż siłowe w garaż wyłacznik nadpradowyróżnicowy mam jeden 40 A też z allegro ,powiem Ci ,że kuzyn pospisywał mi ceny z hurtowni i ja na allu kupiłam kabel telefoniki na 100m o 80 zł taniej niż w hurtowni a poszło mi 6 krążków więc na samych kanlach duże oszczędności szafki i wyłączniki też tańsze mąż wymyślił sobie projektor kupił kabel do kolumn mają zakładać ,ty masz eszcze piwnice ale wydaje mi się sporo ja wiem ,że na samych kablach sporo zaoszczędziłam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

Piękny będziecie mieli ten daszek :) zazdroszczę, że już macie dachówkę. I tych zwojów kabli wewnątrz też zazdroszczę - ale tak życzliwie, bo też bym już tak chciała... :D

Kiedy czytam to, co piszesz o cenach elektryki, to mi się słabo robi... Ja mam teścia elektryka, więc liczę na to, że robocizna będzie tania, zaś materiałów niestety teść mi nie da - trzeba będzie kupić i wydać te tysiące... Zdecydowanie jednak bardziej podobają mi się ceny Renaty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatamama3 to nasze kabelki wychodzą po 5-10 gr drożej wiec tu nie problem różnicy(nasz elektryk ma dobre upusty wiec wychodzi podobnie jak w necie) no i właśnie u Ciebie robi kuzyn który zrobi to troszku taniej niz my zapłacimy naszemu elektrykowi którego mamy z polecenia.

mariomili

Witam

Sama wiesz jaka u nas pogoda zagościła wiec prace bardzo mozolnie idą niestety. Chcemy by w marcu się wprowadzić(bo właśnie w marcu przychodzi na świat nasza kruszynka i chcielibyśmy już tam ja zabrać) ale to raczej nie wykonalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...