Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek slabo grzeje


xnice

Recommended Posts

Witam.

Nie chodzi o żadne rozkłady czy pomiary temperatur.

Poczekaj aż Racer to wyjaśni, bo znowu zaczniemy jakąś kłótnię, a ja jakoś nie mam ochoty na to :-)

Pozdrawiam.

 

Ok. Sam jestem ciekawy - może to będzie jakaś nowa teoria a nie powtórzenie zaleceń producentów turbin :D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czerpnia umieszczona zbyt wysoko będzie pobierać powietrze z kratek. Tak więc ilość ciepła tak czy owak będzie mniejsze, a stracisz dodatkowo na tym, że przez kratki będzie leciało mało co. W skrócie pisze bo nie mam czasu.

 

Doradzałbym spróbować umieścić pobor do DGP na wysokości górnej krawędzi kratki wylotowej aby sprawdzić czy zabiera powietrze z pomieszczenia :wink:

Oraz sprawdzić czy pomieszczenie, w którym znajduje się kominek potrzebuje tak wiele ciepła :D . Jak pisał autor wątku w pokoju , w którym jest kominek po zastosowaniu suchego drewna( jak mu radziłem) temperatura osiągneła 29C. Pytanie - czy w pomieszczeniach, do których doprowadzono DGP jest taka sama czy dużo niższa??? Ideałem działania kominka jest osiągnięcie żądanych temperatur we wszystkich pomieszczeniach, do których doprowadzono ciepło, a nie przegrzewanie jednych a niedogrzewanie innych.

W ramach sprawdzenia możemy np. poprosić kolegę toomyem'a aby zmierzył temp. w wylotach dgp i salonie a potem skrócił rurę ( bez obcinania :lol: ) i zmierzył ponownie. Efekt może trochę Cię zaskoczyć :D

pzdr.

ps. i nie są to złośliwości a lata praktyki uwieńczone osiągnięciem w 9 pomieszczeniach mojego domu temperatury o max. różnicy 1.5 C w poszczególnych punktach. Inaczej siła wyższa by mnie wałkiem ubiła :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to ja się nie nadaję na bezstronnego 8) U mnie kominek Forest stawiał :p Ale czy dobrze grzeje to nie powiem, bo się jeszcze nie przeprowadziłem i kominek nie używany :-?

Ależ to nie ważne kto stawiał :D Ale co z danego kominka można uzyskać i jakim kosztem :wink:

pzdr. i życzę miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerpnia umieszczona zbyt wysoko będzie pobierać powietrze z kratek. Tak więc ilość ciepła tak czy owak będzie mniejsze, a stracisz dodatkowo na tym, że przez kratki będzie leciało mało co. W skrócie pisze bo nie mam czasu.

 

Doradzałbym spróbować umieścić pobor do DGP na wysokości górnej krawędzi kratki wylotowej aby sprawdzić czy zabiera powietrze z pomieszczenia :wink:

Oraz sprawdzić czy pomieszczenie, w którym znajduje się kominek potrzebuje tak wiele ciepła :D . Jak pisał autor wątku w pokoju , w którym jest kominek po zastosowaniu suchego drewna( jak mu radziłem) temperatura osiągneła 29C. Pytanie - czy w pomieszczeniach, do których doprowadzono DGP jest taka sama czy dużo niższa??? Ideałem działania kominka jest osiągnięcie żądanych temperatur we wszystkich pomieszczeniach, do których doprowadzono ciepło, a nie przegrzewanie jednych a niedogrzewanie innych.

W ramach sprawdzenia możemy np. poprosić kolegę toomyem'a aby zmierzył temp. w wylotach dgp i salonie a potem skrócił rurę ( bez obcinania :lol: ) i zmierzył ponownie. Efekt może trochę Cię zaskoczyć :D

pzdr.

ps. i nie są to złośliwości a lata praktyki uwieńczone osiągnięciem w 9 pomieszczeniach mojego domu temperatury o max. różnicy 1.5 C w poszczególnych punktach. Inaczej siła wyższa by mnie wałkiem ubiła :lol: :lol: :lol:

siejesz dezinformacje kolego.

przyłóż sobie kartkę papieru do kratki, gdzie czerpnia do dgp jest na równo z komorą dekompresyjną i się dowiesz, które powietrze wówczas rozprowadzasz.podpowiem ci -to z wnętrza pokoju, oczywiscie nie wyłącznie, dlatego ciepło na wylotach tak czy inaczej odczuwasz, ale obnizasz znacxznie sprawność dgp.

i jeszcze na marginesie. te rury czerpni,które widać na zdjęciach nie nadają się do komory kominka.w komorze kominka MUSI być minimum rura spiro ALUMINIOWA. inaczej pozar jesli nie murowany to przynajmniej mozliwy.

choc w markiecie na wzorcowym kominku tez takie widziałem, więc czemu się w sumie dziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto fotki http://xgas.fotosik.pl/albumy/728901.html zdjecie jest jeszcze bez zamontowanej rury

czy te górne kratki nie są przypadkiem powyzej komory kominka ?

tzn, czy masz wogóle jakies kratki w górnej częsci tej komory, bo te co widac wydlądają jak za duze kratki dekomporesyjne?

oczywiscie wielkosc komory nie ma znaczenia , wbrew temu co sugerował jeden z narwanych forumowiczów, a dystrybutor z blachy nie jest panaceum na twój problem.

sprawdz tez, to co juz kolega jeden sugerował, czy rura włozona w komin jest uszczelniona w komorze na wejsciu w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

siejesz dezinformacje kolego.

przyłóż sobie kartkę papieru do kratki, gdzie czerpnia do dgp jest na równo z komorą dekompresyjną i się dowiesz, które powietrze wówczas rozprowadzasz.podpowiem ci -to z wnętrza pokoju, oczywiscie nie wyłącznie, dlatego ciepło na wylotach tak czy inaczej odczuwasz, ale obnizasz znacxznie sprawność dgp.

i jeszcze na marginesie. te rury czerpni,które widać na zdjęciach nie nadają się do komory kominka.w komorze kominka MUSI być minimum rura spiro ALUMINIOWA. inaczej pozar jesli nie murowany to przynajmniej mozliwy.

choc w markiecie na wzorcowym kominku tez takie widziałem, więc czemu się w sumie dziwić

:lol: :lol: :lol: Nie mam zamiaru udowadniać ,że nie jestem wielbłądem :lol: Nie znasz moich klientów , ogrzewających całe domy wyłącznie kominkiem, dlatego zapraszam do mnie :D ,abyś zobaczył dom o kubaturze ok. 550m3 ogrzewanego wyłącznie kominkiem z DGP zrobionym wg. zasad ,które podważasz i krytykujesz. Masz okazję sam to sprawdzić :lol:

pzdr.

ps. możesz zabrać ze sobą własne mierniki temperatury- moim nie musisz wierzyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odbiera tego jak złośliwości. Limuzynie można tak długo podnosić zawieszenie, aż będzie nadawał się na offroad. Wszystko można. Działa, to się ciesz, tylko gorzej jak koledze działać nie będzie, a naprawić się nie da jak zabuduje. Przemyśl to raz jeszcze.

 

Cieszy mnie ,że odebrałeś to zgodnie z moją intencją. Wolałym jednak żebyś czytał troszeczkę uważniej- pisałem nie o cięciu rury dgp a o skróceniu( jak wiesz te rurki mają swoją elastykę :D ) Można to zrobić nawet po zabudowie, np. przez kratkę -włożyć rączkę , lekko wcisnąć , pomierzyć temperatury przez jakiś czas i ew. wobec niezadowalającego efektu ponownie rozciągnąć :D

Myślę ,że pierwsze co powinniśmy zrobić to zapytać xnice, autora wątku o rozkład temperatur w pomieszczeniach , do których doprowadzono dgp( temp. w pomieszczeniu z kominkiem już znamy :lol: )

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że pierwsze co powinniśmy zrobić to zapytać xnice, autora wątku o rozkład temperatur w pomieszczeniach , do których doprowadzono dgp( temp. w pomieszczeniu z kominkiem już znamy )

pzdr.

rozklad mniej wiecej 26-27 stopni w najblizszym pomieszczeniu do ktorego turbina pcha powietrze w ostatnim 24-25 roznica dosc duza ale moze dla tego ze problem z suchym drzewem byl za malo bylo zeby dluzej wklad pomeczyc :)

 

czy te górne kratki nie są przypadkiem powyzej komory kominka ?

tzn, czy masz wogóle jakies kratki w górnej częsci tej komory, bo te co widac wydlądają jak za duze kratki dekomporesyjne?

 

te co widac to kratki z komory kominka od dekompresi tez sa tylko na fotonie widac :)

 

 

sprawdz tez, to co juz kolega jeden sugerował, czy rura włozona w komin jest uszczelniona w komorze na wejsciu w komin.

 

rozbieralem obudowe bo puleczki chcialem sobie z boku dorobic wiec byla okazja sprawdzic dobrze i wszystko gra

 

ps popraiona zostala rura od dgp jest wyrzej na srodku nad rura spalinowa moza odczuc lekka popawe szybciej turbina sie wlancza i ciut cieplejsze powietrze daje niz wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps popraiona zostala rura od dgp jest wyrzej na srodku nad rura spalinowa moza odczuc lekka popawe szybciej turbina sie wlancza i ciut cieplejsze powietrze daje niz wczesniej

 

O ile dobrze pamiętam miałes włożoną rurę od dgp do komory razem z otuliną. Powinieneś usunąć otulinę- kiedy rozgrzejesz porządnie wkład będziesz wiedział dlaczego :D Możesz to zrobić bez rozbierania, ot trochę gimnastyki przez kratkę :D . Przy okazji jak rura zostanie pozbawiona izolacji możesz spróbować ją skrócić poprzez lekkie wciśnięcie - zobaczysz zmianę w rozkładzie temperatur.

Jeżeli nie będzieszz zadowolony - powrót do stanu poprzedniego zajmie Ci 1 minutę.

Relacja z ew. wyników mile widziana :D

pzdr.

ps. cieszę się ,że kominek w końcu grzeje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze na marginesie. te rury czerpni,które widać na zdjęciach nie nadają się do komory kominka.w komorze kominka MUSI być minimum rura spiro ALUMINIOWA. inaczej pozar jesli nie murowany to przynajmniej mozliwy.

 

Zgadza się. Pożaru na szczęście nie było, ale bardzo szybko, chyba jeszcze przed zamknięciem ostatecznym komory wymieniałem tą rurę na spiro aluminiową.

Jak tylko będę miał trochę czasu (jutro) to pomierzę nawiewy i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam ponownie i znow ten sam problem slabo gzeje kominek po wczesniejszych sprawdzeniach mimo ze cos tam grzeje to nie to (porownywalem z innymi ) po prostu nawet nie czuc jak cieplo promieniuje przez szybe zdazalo sie ze w pokoju bylo 29-34 stopnie ale to bardzo bardzo nie liczne przypadki i tylko przy paleniu sosna z duza iloscia zywicy inaczej ciezko rozgrzac go jakim kolwiek drzewem do tej temperatury i tu pytanko bo w 80% jestem za tym ze to wina komina za maly przekroj rury ktora byla wlozona czy moze byc to to ? (rozwazam postawienie nowego komina fi 200 jaiegos systemowego o ile to bedzie to )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...