Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zapowietrzone ogrzewanie


kaczor91

Recommended Posts

Witam mam pewien problem i potrzebuję pomocy... nie znalazłem odpowiedniego tematu więc zamieszczam tu ze względu na to iż przebywa tutaj najwięcej forumowiczów muratorów :D złotych rączek :p

 

 

a więc od początku....

Pękło żeberko w piwnicy w grzejniku, dom ma około 200m2 powierzchni, piec 29 kw, jednofunkcyjny (zawór dopuszczający wodę bezpośrednio na instalacji)... co do żeberka... no więc uciekała woda, odkręciłem grzejnik zaślepiłem zawory no i dopuściłem wody... grzejniki nie grzeją, podłogowe też... odpowietrzam ręcznie grzejniki - leci woda... czasami tylko powietrze... ojciec marudzi nad uchem że nie można dopuszczać wody jak jest piec gorący (średnio 60')... co robić?

 

Prosiłbym po kolei... jak dla zielonego w tym temacie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pompę zapowietrzyłeś , chyba masz pompę :wink: spróbuj ją odpowietrzyć, odrzucasz ta duża śrubę na śrubokręt , chyba ze w gazowych inaczej jest,ale powinno być to samo

 

A są jakieś inne pompy do gazowych ? :)

 

1. Odpowietrz jak radzi Kris2222 pompy

2. Odpowietrz piec

3. Odpowietrz grzejniki

4. odpowietrz rozdzielacze (jesli masz na nich odpowietrzniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszę jak w rurkach leci woda koło pieca... a tak nie powinno chyba być takiego wrażenia... piec jeszcze nie wygasł dalej jest 60 stopni więc wody dopuścić chyba nie mogę?... co do pomp hmmm odkręciłem i leci woda... więc chyba jest cacy... grzejniki też leci woda a grzeje tylko górny łazienkowy... i to tak lekko ciepły jest tylko... co robić dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszę jak w rurkach leci woda koło pieca... a tak nie powinno chyba być takiego wrażenia... piec jeszcze nie wygasł dalej jest 60 stopni więc wody dopuścić chyba nie mogę?... co do pomp hmmm odkręciłem i leci woda... więc chyba jest cacy... grzejniki też leci woda a grzeje tylko górny łazienkowy... i to tak lekko ciepły jest tylko... co robić dalej?

 

Jeśli dopuszczenie wody masz nie bezpośrednio do kotła to możesz śmiało dopuszczać. Jeśli bezpośrednio to też, ale powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...