Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~RUMIANKOWA CHATA Marty i Konrada KOMENTARZE :)


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 352
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Boże Narodzenie.jpg

 

Martuniu z okazji Świąt życzę Wam, aby wszystkie plany,

nawet te wydające się abstrakcyjne udało się zrealizować.

Szczęścia - dzięki któremu te zamierzenia będą realne.

Zdrowia, które pomoże w ich realizacji.

Pieniędzy - bez których, nawet te najwybitniejsze są niczym.

I przyjaciół, z którymi te sukcesy będzie można dzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witaj Hektorze :)

Z blachy jesteśmy b. zadowoleni - wygląda pięknie, w powłoce poliester mat ma genialny kolor (grafit, mat ale lekko skrzący drobinkami w mocnym słońcu).

Kształt jest świetny. Dekarze też byli zadowoleni z materiału.

Parametry i jakość wydają się być dobre, nie jestem jednak znawcą tematu. No i za krótko mamy dach nad głową, by coś na pewno powiedzieć. Od położenia minęły 2,5 roku...

 

Hera nie była tania jak na blachę, szczególnie z powłoką SSAB - taką mamy. Można taniej kupić Herę z polskiej huty itd. kwestia gustu i ceny (powłoki różnią się też kolorystycznie odrobinę).

 

Podrzucam stare zdjęcia:

 

DSC_5917.jpg

 

DSC_3268.jpg

2873_467319293288886_1043028907_n.jpg

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, Princesa właśnie zakupiłam projekt Rumiankowej Chaty. Twój dziennik z budowy jest dla mnie bardzo pomocny, podpowiadasz wiele fajnych rozwiązań, które na pewno wykorzystam. Niestety nie mogę zobaczyć wielu zdjęć :( nad czym bardzo ubolewam. Wiesz co jest może przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz cały czas zastanawia mnie jak to rozwiązać i trochę się tym martwię, że jest za duża kuchnia a za mały salon i chciała bym zobaczyć jak to u Ciebie wygląda. Poza tym mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej w projekcie jest 70 cm obawiamy się z mężem, że to trochę mało czy wy ją zwiększali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia faktycznie jest duża. My jeszcze dodatkowo zrezygnowaliśmy z drzwi do kuchni z wiatrołapu, wchodzi się przez salon. Kuchnia zyskuje na ustawności, nie rozbija się ciągu szafek tymi drzwiami.

 

Co do proporcji my mamy w planach kąt jadalny mniej więcej jak w projekcie a sam salon w moim odczuciu jest w sam raz. To jest zgrabny, niewielki domek i trudno by było wygospodarować w nim miejsce na większy salon. No i jeszcze może taka kwestia, że u nas nie ma ściany oddzielającej schody od salonu (są widoczne) więc optycznie jest więcej miejsca ;)

 

Ściankę kolankową mamy jak w projekcie. Moim zdaniem jest ok, niektórzy powiększają ale wówczas zwróćcie uwagę na dach, by nie wyszła taka "czapka" po zmianie proporcji ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Princesa pozwolisz, że trochę Cię pomęczę bo my teraz jesteśmy na etapie adaptacji projektu i teraz podjęte decyzje będą decydujące. Czy nie jest kłopotliwe wejście do kuchni z salonu też się nad tym zastanawiamy ale trochę mnie to przeraża. Rozważamy też możliwość przesunięcia drzwi kuchennych z wiatrołapu do korytarza ale w tedy nie będę miała tego fajnego zaułka, którego widać z salonu. Nie podoba mi się też rozmieszczenie kuchenki i zlewozmywaka (duża odległość) trzeba by było to jakoś zmienić. Jeśli mogę Cię prosić prześlij mi jakieś zdjęcia kuchni i salonu może mnie coś zainspiruje bo na forum niestety zdjęcia są niedostępne. A i mam jeszcze pytanie odnośnie kosztów budowy czy możesz mi orientacyjnie tak mniej więcej napisać ile kosztowały was poszczególne etapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć jako takich gotowej kuchni i salonu nie mam bo wciąż są w proszku, mieszkamy trochę na pudłach jeszcze więc nie ma się czym chwalić.

 

Ja zrobiłam takie zmiany:

1. W kuchni 1 okno na środku ściany zamiast 2. Po lewej str. okna zlew, po prawej kuchenka.

2. Brak drzwi z wiatrołapu, nie uważam tego za kłopotliwe, wręcz za kłopotliwe uważałabym gdyby tam były :p oczywiście mają swoje plusy - możliwość wejścia bezpośrednio z zakupami itd. ale jak garaż jest w piwnicy (o ile robicie piwnicę) i na zakupy jeździcie autem to zakupy raczej będziecie tamtędy wynosić, może część przechowywać w piwnicy... kwestia zastanowienia się.

 

Nie zrobiłabym w życiu kuchenki i zlewu jak w projekcie.

Wyobraź sobie np. odcedzanie czegoś. Bierzesz wielki gar musisz się z nim obrócić i iść kilka metrów pod okno. W tym czasie ktoś może energicznie wejść przez drzwi z wiatrołapu wpadając na Ciebie... nieszczęście gotowe.

Teraz między płytą a zlewem mam 3 szafki w linii prostej i to bywa czasami kłopotliwe, ale za to blat roboczy jest ogromny i b. wygodny. Jakiś piruetów z garnkami pełnymi wrzątku sobie nie wyobrażam ;) pod tym względem projekt jest kijowy i wymaga adaptacji... przynajmniej moim zdaniem.

 

Wszystkie sprzęty czy kuchenne czy jakiekolwiek instalacje róbcie pod siebie, nie przejmując się projektem bo ma być Wam wygodnie, a przesunięcie na tym etapie rurek czy kabelków to tylko kwestia ich zaznaczenia na papierze ;)

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witaj, Princesa trochę czasu się nie odzywałam bo cały czas adaptujemy nasz projekt zmieniamy, modyfikujemy wracamy do pierwotnej wersji i tak od nowa. Już jesteśmy prawie na finiszu ale mam mnóstwo wątpliwości. Zdecydowaliśmy się na jedno okno w kuchni choć od początku upierałam się przy tym, że będą dwa i koniec. Zmieniliśmy też położenie garażu wjazd nie będzie pod kuchnią tylko pod garderobą (cały czas się zastanawiam jak to będzie wyglądać i czy nie będzie za mało miejsca żeby wjechać do garażu) architekt niby twierdzi, że będzie ok . A i jeszcze wszyscy nas straszą że będziemy mieć wodę w garażu, że podczas ulewy będzie nas zalewać ze względu na duże nachylenie wjazdu do garażu ok 18%. Jak to u Ciebie wygląda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...