Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~RUMIANKOWA CHATA Marty i Konrada KOMENTARZE :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 352
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja jestem trochę przerażona tym, że nie zrobili mu tomografii brzucha, ani żadnego badania na brzuch, a przecież tyle jest pęknięć i krwotoków wewnętrznych na skutek ucisku przez pasy bezpieczeństwa.

Nie wiem co robić, domagać się tego?

minęły 2 dni niby brzuch nie boli, ale... różnie to bywa, objawy też są różne, np. śledziona może na dobre pęknąć po kilku dniach dopiero..

Ja nie rozumiem, jak tak można zrobić? Przyjeżdża pokiereszowany człowiek wywleczony ze zmasakrowanego samochodu a oni go ręką po brzuchu pomacają i cześć...

 

 

 

 

hej dopiero dziś przeczytałam i współczuję. Pozdrów męża - dobrze że juz ok :)

Sytuacja z brakiem badania absurdalna - przeżyłam coś podobnego. Właśnie minął rok. Zgłosiłam się z 9miesiecznym dzieckiem mocno wymiotującym i juz niestety odwodnionym do szpitala. Nikt nie wpadł na to, żeby zrobić jakże podstawowe i nie kosztowne badanie USG zwłaszcza ze tak małe dziecko nie mówi, więc powiedziec nie moze co i gdzie go boli. Uznano ze skoro wymiotuje to...ROTAWIRUS. Trzymali nas dobę na zwykłych kroplówkach nawadniajacych. A jak zaczęła wymiotowac krwią to nadakl twierdzili że to norma! Dopiero jak zwymiotowała....KAŁEM to ruszyli swoje zasrane dupy (sory ale wspomnienia nadal żywe). W ostatnim momencie przetransportowali nas do Prokocimia. Cudem ją uratowali bo była jz w ciężkim stanie! I nie był to Wirus a niedrożność jelit wywołana wglobieniem spowodowanym przez Uchyłek Meckela.... Wystarczyło żeby zrobili USG przy przyjęciu na oddział.... Moze nie trzeba by bylo wycinac fragmentu jelita....

 

 

Pozdrawiam i zdrówka zyczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumpaluna SSZ bez okien bo są ścianki działowe i inne takie, które w SSO nie wchodzą, SSO to dom bez dachu i bez działówek ;) przynajmniej u nas.

Do SSZ brakuje tylko okien które za kilka dni zamówimy więc co za różnica? ;)

 

1976pinacolada współczuję strasznych przeżyć :( u nas mąż narzekał na brzuch trochę celowo, żeby zrobili badanie i udało się, usg zlecili ale nic nie wykazało. Kiedyś słyszałam od znajomego z ratownictwa o podobnej sytuacji, jaka spotkała Was... tylko niestety skończyła się inaczej :( dla mnie to jest wstrząsające i nie do pomyślenia, żeby tak taniego badania odmówić, nawet profilaktycznie przy jakichkolwiek dolegliwościach ze strony brzucha :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Princessa :)

Kochana Bardzo współczuję WAm ostatnich przeżyć, cieszę się ,ze jesteście razem już w domku, bo nic lepiej nie leczy niż bliska osoba przy boku ;)

Nistety ze służbą zdowia tak to już jest ja niespełna 2 lata temuu trafiłam do szpitala karetką z bardzo silnymi bólami brzucha, żadne leki w karetce nie pomogły, lekarz dyżurny zrobił usg ( chirurg ok 50 lat) i stwierdził że wszystko spoko, leki przeciwbólowe i do domu, zrobiłam awanture, zarz adałam innej konsultacji z fochem zgodził się poczym wbiegła pielęgniarka przerażona z wynikami krwi, było źle po konsultacji gin i kolejnym badaniu usg wyszło.... KRWOTOK WEWNĘTRZNY natychmiast trafiłam na stół, rokowania były bardzo złe, w jednej chwili dowiedziałam się ,ze nie wiadomo czy przeżyję, znieczulenie w kręgosłup bo z narkozy bym się nie maiała szansy wybudzić.... okazało sie,ż epękła jakaś torbiel na jajniku i dało się zapalenie otrzewnej i cała teszta z tym związana... straciłam ponad 2,5 litra krwi... lekarz powiedział,że zdążyli w dosłownie ostatniej chwili.... wszystko dobrze jak widać się skończyło mam teraz cudowną 9 miesięczną Julcię i ciesze się każdym dniem, ale LEKARZ IDIOTA KTÓRY DARŁ SIĘ NA MNIE I CHCIAŁ WYWALIĆ DO DOMU, NIE WIDZĄC NIC W USG GDZIE BYŁO PEŁNO JUŻ KRWI TO TOTALNY IDIOTA! Trzebna zawsze walczyć o swoje .... niestety ;)

 

Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrówka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Mam nadzieję, że udało Ci się odkręcić z oknami. Co do inspiracji to ja się nie wypowiem bo to nie moje klimaty ale myślę że może być ciekawie. Wersja z dużą ilością fot bardzo mi się podoba, też bym chciała ale poza zdjęciami dzieci nie miałabym co powiesić bo siebie na fotach nie lubię, mąż podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękuję za życzenia i przesyłam spóźnione uściski świąteczne :)

 

Zamówilismy okna :)

 

Po długich dyskusjach, biciem się z myślami (nie ze sobą ;) ) wzięliśmy jednak okna plastikowe.

Nie ukrywam, że zadecydował fakt, że wyszły o kilka tys. taniej i że ułatwią nam bardzo bardzo dalsze prace.

 

Zamówiliśmy je w OKNOPLUSIE, profil Thermoplus, wypełniony pianką poliuretanową.

 

 

Od środka będą białe, od zewnątrz Tiama http://pytanieomieszkanie.pl/uploads/zdjecia/OknoPlusTiama.jpg

 

Wybraliśmy opcję z krytymi zawiasami, jak na poniższym zdjęciu, w pomieszczeniu nie widać zawiasów, są ukryte w ramie okiennej.

 

http://www.oknoplus.com.pl/uploads/select%20-%20oba%20okna_1.jpg

 

Dodatkowo okna mają 2 opcje antywłamaniowe, ale nie będę się rozpisywać na ten temat ;)

 

Drzwi tarasowe wzięliśmy jednak dzielone na 3 części z ruchomym środkiem - przesuwanym na prawo. Drzwi typu HKS.

 

 

http://www.oknoplus.com.pl//modules/iceGallery/mini.php5?a=2&max_w=600&max_h=400&file=gallery_fotos/92_e0e8db7c1c7b1f8.jpg

 

Jesteśmy lżejsi o sporą kasę, ale zapłaciliśmy znacznie mniej niż planowaliśmy.

Załapaliśmy się na zimową promocję i dostaliśmy w sumie 45% rabatu od cen katalogowych, gratis kryte zawiasy itd.

Montaż ok. 17 kwietnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia

 

 

My tez mamy Oknoplusa i kupowalismy dokładnie rok temu (w sylwestra ;) ) na trakich samych warunkach promocyjnych :) Ja wybrałam kolor orzech i nie przypominam sobie żeby rok temu mieli kolor Tiama . No chyba, że sie mylę. W każdym bądź razie Twój kolor podoba mi sie duzo bardziej bo przynajmniej na zdjęcieu, które wkleiłas wygląda na "chłodny" .... Tez mam kryte zawiasy, te bajery alarmowe ;) (nie do końca jestem z nich zadowolona ale o tym mogę Ci napisac na priv ) , profil wypełniony pianka i takie tam :) Miejmy nadzieję, że obie będziemy zadowolone z dokonanch wyborów :)

 

Napisz coś więcej o schodach (możesz na priv). Co zaproponował p.Andrzej na wasze "nietypowe" zejście do piwnicy , ile Wam powiedział i czy się zdecydowaliście na niego.

 

Pozdrawiam i spadam do kuchni bo jutro u mnie cała chata gości na 2 urodzinki mojej kruszynki ;) Pa,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada te kolory są z jakiejś nowej serii, rysunek drewna jest prawie niewidoczny ale za to okleina nie ma faktury (takich mikro rowków) przez co wydaje się łatwiejsza w czyszczeniu.

 

Powiem Ci, że długo się zastanawiałam właśnie nad orzechem, nawet po wyjściu ze sklepu jeszcze miałam mieszane uczucia, ale ostatecznie trzeba było coś wybrać ;)

 

Kolor jest chłodny, w świetle się srebrzy więc ta chłodność jest jeszcze spotęgowana.

 

Orzech ma za to śliczny rysunek "drewna" :) coś za coś...

 

Resztę wysyłam na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Naklejki w niedzielę jednak dopiero zedrzemy bo będziemy cały dzień coś tam sprzątać po elektryku - do soboty ma skończyć całą instalację :)

 

Drzwi właśnie nie wybrałam ostatecznie :(

 

Będziemy jeździć niebawem za drzwiami bo czeka się ok. 4 tygodni a do czerwca musimy mieć zamontowane.

 

Wkurza mnie nieterminowość banku... niby wypłata transzy jest na konkretny termin a już 3 dni po nim i nadal nie ma kasy...

Jak my byśmy zwlekali to byłyby odsetki...

Dobrze, że coś nam zostało z poprzedniej transzy bo nawet nie byłoby jak za montaż okien zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...