Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~RUMIANKOWA CHATA Marty i Konrada KOMENTARZE :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 352
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ciekawie wygląda ale tu u mnie na podlasiu nigdzie czegoś takiego nie widziałam, o tej SAAB tylko na forum czytałam.

Mieliśmy brać plannja smart ale nam odradzili w macie, że fatalny w utrzymaniu i po chwili dach brzydziej wygląda więc zdecydowaliśmy się na smart satynę, a chwilę później w ogóle zmieniłam rodzaj blachy bo dostaliśmy lepszą ofertę na inny rodzaj plannji. Ostatecznie kupiliśmy grafitową plannja royal z 30etnią gwarancją no i właśnie dzisiaj zapłaciłam już całą kasę a od poniedziałku będą układać. Za blachę,2 okna i wyłaz Fakro, membranę, orynnowanie i wszystkie inne przygwizdy, prawie 16tys poszło a dach niewielki i 2spadowy.wrrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wycenili na 15 tys. z tym, że okna dachowe są 4 i 1 wyłaz (Fakro) + te wszystkie akcesoria, folie, rynny itd.

Ale czekam jeszcze na dalsze wyceny, może gdzieś dadzą większy upust albo coś dorzucą ;)

Jeszcze musze poczytać co o tej SSAB piszą użytkownicy i w zasadzie będziemy za jakiś czas zamawiać więźbę a potem pokrycie.

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Princesa:) No powiem Ci, że nas wiadomościami zbyt często nie raczysz;)

 

Ale widzisz, raz na jakis czas i od razu taki konkret, suuuper:) A nie tak jak ja że nawijam na FM codziennie a na budowie ani widu ani słychu postępów;)

 

To ja pytania mam: jak wysoko macie taras nad gruntem?

W którym miejscu będzie zejście do ogrodu?

Ile Wam wyjdzie stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna bardzo bym chciała to wiedzieć :D taras będzie podsypany bo jeszcze nie ma izolacji piwnicy i dlatego tak jest, jak jest. Od frontu domu planuję podsypać maksymalnie a tył niestety jest za duża różnica wysokości... schodki będą na dłuższym boku bliżej tyłu domu. Chyba ;) I to pewnie nie od razu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak dopytuję bo właśnie wałkuję temat zejścia z tarasu. My będziemy mieli trochę niżej, mnie schodów ale schody to zawsze schody... a tak mi się marzył taras na gruncie... Chociaz za to mam schowek pod tarasem:)

Ale Wy chociaż widok z tarasu będziecie mieć piękny...

 

Dobra to jeszcze jedno pytanie:)

taras macie na południe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras jest na zachód i częsciowo południe ;) zalezy czy staniesz tyłem do wyjścia na taras czy lewym bokiem ;) ele generalnie cholernie słoneczna ekspozycja, trochę się boję braku zadaszenia, :eek: ale markizy mamy w planach i powinno być dobrze ;)

 

Mi też się marzył na gruncie, ale podsypanie takiej różnicy wysokości jest raczej niemożliwe... bo całą działkę sztuczna skarpa by mi zajęła ;)

 

Widok jest faktycznie cudny :)

 

A tak z nowości to wczoraj zostawiliśmy w banku papiery i po weekendzie będzie wiadomo czy wstępnie nas rozpatrzyli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Princesa sami chodzicie o kredyt czy korzystacie z doradcy? nam lepiej wyszło z doradcą ale to mój szwagier więc i negocjacje możliwe że inne były ;)

 

co do tarasów to ten z sypialni mamy na wschód (może w końcu po 11latach małżeństwa doczekamy się wschodu słońca pod chmurką!!) a ten na dole jest na zachodzie tyle że dopóki stoi warsztat wujka to słońca aż tak dużo mieć nie będziemy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest prawie po weekendzie bo niedziela wieczór to już prawie poniedziałek:)

Trzymam kciuki mocno mocno &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

 

Nasz taras jest tez tak mniej więcej południowy zachód. Mamy częściowe zadaszenie, reszta jest odkryta. Rośnie teraz przy tarasie duża stara czereśnia która daje ładny cień ale będziemy ją wyrywać bo jest za blisko tarasu/domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę, musimy uzbroić się w cierpliwość, za to jak już się przeprowadzimy to dopiero będzie raj... Bloki są szczególnie uciązliwe w upały, nie? U nas duzy pokój i pokój dzieciaków jest od południa - tak od 14 to już nie mozna wytrzymać. Kupiłam ostatnio czekoladowe rolety, to jak zrobię totalne zaciemnienie to jest trochę lepiej:/

 

Ja cały czas kombinuję jakby tu z kimś dzieci zostawić na trochę bo też chciałabym pojechać i posprzątać na działce trochę...Ale się jakos nikt nie kwapi;)

A w niedzielę mi szkoda jechać tam samej bo to jedyny dzień który możemy spędzić wspólnie, cała rodziną. Idziemy tylko na niedzielny spacer jak nam się uda - na budowę właśnie:)

 

Dwa razy mi się dodał poprzedni ipost ale nie wiem jak go usunąc:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da się usunąć, przynajmniej ja też nie wiem jak :p

 

Bloki są masakryczne, my mamy takie miniaturowe mieszkanko i tylko 1 drzwi balkonowe otwieralne więc jest tragicznie latem... ekspozycja wschodnia więc do 14 pełne słońce (a przeszklona prawie cała ściana - 3 okna balkowe, ale łajzy tylko 1 otwierane zrobili... ehhh te wynajmowane mieszkania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dla przypomnienia rzut parteru i wyjaśniam o co chodzi ze schodami.

 

 

Klatka schodowa prowadzi w góre i w dół. Do salonu przylega bieg dolny schodów na poddasze, chciałam to wszystko otworzyć i zrobić piekne schody dywanowe.

Jednak pod tymi schodami jest też zejście do piwnicy, a tym samym pod tym biegiem mamy dziurę, w która można wlecieć ;) więc pasuje to zabezpieczyć, ale jak?

Barierka - odpada, nieładnie i jakoś tak dziwnie.

Kartongips - ok, ale czy wówczas jest sens robić schody dywanowe, skoro będa wygladały podobnie jak betonowe obłozone drewnem?

A może to przeszklić? Tylko co będzie przez to szkło widać? Ciemną klatkę schodową w dół... oczywiście my mądrzy jestesmy, jak już jest za późno i okna nie ma na tej klatce schodowej w dół, tylko dachowe ale to nie doświetli zejścia do piwnicy :p

 

Radźcie, co robić.

 

291993_256238501063634_100000324573600_888485_5775444_n.jpg

 

Schody chciałam takie tylko dwubiegowe:

168490_184857171535101_100000324573600_535468_1907860_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...