Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~RUMIANKOWA CHATA Marty i Konrada KOMENTARZE :)


Recommended Posts

Ja miałam ogród przez rok przy swoim domu i prawie całe życie przy domu rodzinnym. I nie specjalnie przepadam za grzebaniem w ziemi :(

Mąż polubił koszenie trawy (pod warunkiem że mu kupię taki mały traktorek, bo działka ogromna ;) ), więc będzie trawa, kilka drzewek, iglaków i może z przodu domu i przy tarasie jakieś kolorowe roślinki

 

I też chyba sie skuszę na projektanta ogrodu i od razu zlecę mu wykonanie go, bo centra ogrodnicze omijam dużym łukiem

Ja nawet kaktusy potrafię ususzyć :( :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 352
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja właśnie lubię roślinki, choć ze względu na alergię na pyłki i zarodniki gryzbów wiele prac muszę omijać lub przywdziewać kombinezon ;)

 

Ale mam cudowne wiadomości, dzwonili z banku - MAMY KREDYT! :lol2::wave::wave::wave:

 

Jutro będę miała na mailu umowę a potem podpisujemy :)

Ufff kamień z serca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic :p

Po weekendzie wraca ekipa :)

Plan jest taki:

- pokrycie dachowe

- dokończenie izolacji piwnicy

- wykonanie zjazdu do garażu

- przyłącz wody

 

i inne drobiazgi i na ten rok koniec :(

My we własnym zakresie zrobimy chyba ogrodzenie (a przynajmniej bok i tył działki) i izolację dachu wełną + folia + być może płyty KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ciekawe pytanie: kiedy zwróci sie inwestycja w okna 3 szybowe.

Nie pomogę ale sama się zastanawiam, więc chętnie poczytam podpowiedzi.

Chyba w poniedziałek (w wolnej chwili;)) spróbuję pomęczyć w tej sprawie Pana od okien HeKa - ma biuro obok mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś z nim chwilę weszłam na temat okien 3 szybowych. Prosiłam aby mi zrobił wycenę bo chciałam się zorientować "mniej-więcej" ile mnie okna będa kosztować.

I nie chcę teraz skłamać ale wydaje mi się że on cos mówił że do swojego domu brał 2 szybowe. Nosz kurcze ale mnie teraz będzie to męczyć bo dokładnie rozmowy nie pamiętam...

Idę sprawdzić, może jeszcze jest u siebie (ja dziś nadgodziny:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 4 transze, sami ustaliliśmy ich terminy i wielkość. I tak np pierwszą wzięliśmy na rozruch (1/3sumy), drugą - ok 15% na instalacje (tu wyrabiamy się z tynkami i wylewkami), trzecia (1/3sumy) w styczniu a czwartą juz niewielka zostawimy sobie na ostatnią chwilę np na ogrodzenie czy elewację właśnie. Cena elewacji mnie zabiła, dom niewielki a tu 19tys :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie braliśmy w ogóle pod uwagę okien drewnianych, nasze plastiki kosztowały prawie 16tys bez dosłownie kilkunastu zł. Okna zarówno drewniane jak i plastiki mają chyba tyle samo zwolenników co i przeciwników. Jedni mówią, że drewniane oddychają inni że są za duże straty ciepła. Bądź tu mądry i pisz wiersze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...