Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAK MĄDRZE I TANIO OGRZAĆ MAŁY DOM ???


roby2603

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taką stronę podałem, żebyś wiedział o czym mówię.

Nie musisz mi tego tłumaczyć. Znam technologię ISOMAX i jej klony (jak chcesz to poszukaj na tym Forum dyskusje z 2007 r. na ten temat).

Jeszcze niedawno pisali o domach "zeroenergetycznych", teraz już tylko o pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego domu polecam pompę ciepła :)

Mam od roku, pierwszy sezon grzewczy za sobą. Nie mam na razie podlicznika (znaczy sie mam kupiony ale nie założony)

Średnie zużycie prądu w sezonie grzewczym 500-550kW.

Całkowite rachunki za prąd na taryfie budowlanej oscylują w okolicy 350zł/mc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj ile kosztowała Ciebie pompa !

Rzuć cień na tą jak że piękna i kolorową bajkową historię :)

 

Zaraz tam bajkową ;)

Tania nie była bo to viesiek...

Więc trochę za nią zapłaciłam - ale wg mnie warto.

Bezobsługowa, bezstresowa, no fajna jest i tyle.

Drogi to był odwiert 21.960zł :(

 

A pompkę trzeba by było wyłuskać z tego zestawienia, bo faktury znaleźć nie mogę, ale jak ją znajdę i tam będzie wyszczególniona to od razu padam - żeby nie było ;)

- Pompa Vitocal 222 7.7kW

- Osprzęt pompowy

- Vitorol 200

- Napęd mieszacza

- Mieszacz i złączki

- Bufor Vitocel 100-E 200l

- Czujnik wody w podgrzewaczu

- Pompa obiegowa

- Pompa cyrkulacyjna TT

- Naczynie c.o. 12l

- Naczynie c.u.w. 25l

Wszystko razem: 31.259,26zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor jest zdaje się na ciepłą wodę użytkową.

Odwiert 120m - komplet - czyli jakieś rury Muovitech i glikol do tego.

 

Może i masakra, ale po 20 latach palenia węglem, wolę więcej wydać i mieć komfort.

Jak jeszcze zmienię taryfę z C na G i zacznę mieć rachunki w ok 200zł to uśmiech pozostanie na stałe na mojej twarzy :)

 

Ps gazu u mnie niet.

Edytowane przez martadela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głęboko wątpię czy zmiana taryfy da ci takie oszczędności, jeśli teraz płacisz 350zł za 550kWh to znaczy że średnio wychodzi 0,63zł/kWh w taryfie G cena ta to średnio 0,5zł/kWh czyli możesz liczyć na jakieś 75zł oszczędności

 

no chyba że przejdziesz na taryfę G12w i swoją PCi nauczysz pracować tylko w nocy, to wtedy mozesz liczyć na jakieś 0,4zł/kWh czyli 220zł miesięcznie

 

No już z 250 będę się cieszyć, a z 220 to się będę cieszyć z przyklaskiem nawet :)

 

Ogólnie to mnie pozytywnie zaskoczyła ta pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ide ide za Wami energooszczedzaczami :)

Okienka zamowione Veka alphaline z 3szybkami U-0,5 :) - tak tylko na marginesie :)

 

Gdzie zamówiłeś okna? W Kołobrzegu jest firma Amberline, która wykonuje okna Amberterm z pakietem szybowym wypełnionym kryptonem ( U dla okna modelowego ok. 0,7) na profilu Veka Alphaline. Brzmi zachęcająco i podobno są sporo tańsi niż Oknoplast i MS. Nie znam tylko opinii na temat firmy i jakości montażu w ociepleniu. Jak bierzesz od nich, to daj znać czy są godni polecenia. Narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tyle kosztuje mniej więcej pożyczenie z banku 32 tys zł, no chyba ze ktoś sobie pieniądze sam drukuje w piwnicy

 

1. pieniądze można też zarabiać ;)

2. przy kredycie hipotecznym jaki mam i racie jaka mam z proporcji wynika max 117zł/mc

 

Ale to i tak bez sensu liczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówiłeś okna? W Kołobrzegu jest firma Amberline, która wykonuje okna Amberterm z pakietem szybowym wypełnionym kryptonem ( U dla okna modelowego ok. 0,7) na profilu Veka Alphaline. Brzmi zachęcająco i podobno są sporo tańsi niż Oknoplast i MS. Nie znam tylko opinii na temat firmy i jakości montażu w ociepleniu. Jak bierzesz od nich, to daj znać czy są godni polecenia. Narka.

 

Zamowilem juz od nich okna Alphaline Veka z Amberline, z pakietrm trzyszybowym U0,5. Okna przyjda dopiero 20 wrzesnia, zamowienie realizuja duzo szybciej, ale mnie nie bedzie do tego czasu na budowie, wiec umowilem sie na dostawe w tym terminie. Po dostawie bede mogl wiecej powiedziec na ten temat. Okna zamowilem w Szczecinie u dystrybutora Amberline...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przegladow przy pompach ciepla?,

Niektórzy producenci traktują je jako dodatkowy zarobek :

Zastosowana przez Vikersønn technologia CRES umożliwiła udzielanie wieczystej gwarancji na pompy ciepła. Pod warunkiem regularnego serwisowania (przed i po sezonie grzewczym), każdy użytkownik otrzymuje przedłużenie gwarancji na kolejny rok. Oznacza to dla Państwa wygodę i bezpieczeństwo właściwej pracy systemu ogrzewania. Na bieżąco, podczas serwisów dokonywana jest regulacja układu oraz realizowane są niezbędne prace naprawcze. Przez okres 2 pierwszych lat, serwisy gwarancyjne są bezpłatne, następnie pobieramy za nie opłatę zgodnie z cennikiem. Na rok 2010 przegląd techniczny został wyceniony na kwotę 550zł i jest to wartość porównywalna z serwisem dowolnego innego urządzenia grzewczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...