Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAK MĄDRZE I TANIO OGRZAĆ MAŁY DOM ???


roby2603

Recommended Posts

]

 

Zastosowana przez Vikersønn technologia CRES umożliwiła udzielanie wieczystej gwarancji na pompy ciepła. Pod warunkiem regularnego serwisowania (przed i po sezonie grzewczym), każdy użytkownik otrzymuje przedłużenie gwarancji na kolejny rok. Oznacza to dla Państwa wygodę i bezpieczeństwo właściwej pracy systemu ogrzewania. Na bieżąco, podczas serwisów dokonywana jest regulacja układu oraz realizowane są niezbędne prace naprawcze. Przez okres 2 pierwszych lat, serwisy gwarancyjne są bezpłatne, następnie pobieramy za nie opłatę zgodnie z cennikiem. Na rok 2010 przegląd techniczny został wyceniony na kwotę 550zł i jest to wartość porównywalna z serwisem dowolnego innego urządzenia grzewczego.

 

 

Buhahahahahah piękny biznes, hahahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do małego domu polecam pompę ciepła :)

Do małego domku polecam jednak ogrzewanie elektryczne.

 

Za te 32 000 PLN miałbyś jakieś 64 000 kWh energii elektrycznej, czyli jeśli teraz rocznie zużywasz 550 kWh, starczyłoby Ci to na 29 lat (COP=4). Oczywiście bez uwzględnienia wzrostu cen prądu i zakupu ogrzewania elektrycznego (np. pieców akumulacyjnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 1100zl rocznie?, to prawie 1,5tony pelletu, jak bym zuzyl 3 tony peletu rocznie to same przeglady pompy by kosztowaly 50% tej kwoty. No to interes super... :)

 

Zanim napiszesz przeczytaj dokładnie.

 

Konieczność i koszt przeglądu PCi, jest dokładnie taki sam jak przy lodówce.

 

Jak chcesz dożywotnią gwarancje na lodówkę, to ja Ci ją oferuję – oczywiście pod warunkiem opłacania przez Ciebie kosztów przeglądu w wys. Xzł + koszt dojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego domku polecam jednak ogrzewanie elektryczne.

 

Za te 32 000 PLN miałbyś jakieś 64 000 kWh energii elektrycznej, czyli jeśli teraz rocznie zużywasz 550 kWh, starczyłoby Ci to na 29 lat (COP=4). Oczywiście bez uwzględnienia wzrostu cen prądu i zakupu ogrzewania elektrycznego (np. pieców akumulacyjnych).

 

Rocznie na ogrzewanie pompą i CWU wydaję 1500zł. Przy ogrzewaniu prądem na samą CWU wydałbym około 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszesz przeczytaj dokładnie.

 

Konieczność i koszt przeglądu PCi, jest dokładnie taki sam jak przy lodówce.

 

Jak chcesz dożywotnią gwarancje na lodówkę, to ja Ci ją oferuję – oczywiście pod warunkiem opłacania przez Ciebie kosztów przeglądu w wys. Xzł + koszt dojazdu.

 

 

 

Koszty inwestycyjne i eksploatacyjne lodowki a PCi to niebo i ziemia więc porownanie niebyt trafne.

A poza tym juz kiedyś słyszałem że aby była u jednego z producentów w ogóle była gwarancja to należy korzstac z jego serwisu.

Ale ten serwis to tylko wisienka na torcie zwanym PCi tak zatrutym "opłacalnością ".

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego domku polecam jednak ogrzewanie elektryczne.

 

Za te 32 000 PLN miałbyś jakieś 64 000 kWh energii elektrycznej, czyli jeśli teraz rocznie zużywasz 550 kWh, starczyłoby Ci to na 29 lat (COP=4). Oczywiście bez uwzględnienia wzrostu cen prądu i zakupu ogrzewania elektrycznego (np. pieców akumulacyjnych).

To byłoby zbyt pięknie. Ten domek ma 105m2 powierzchni ogrzewanej więc rocznie miałby zużycie energii do ogrzewania 21kWh/m2. Przy takim zużyciu energii pompę ciepła można by sobie darować.

Przy średnie miesięcznej za prąd 350zł (4200zł rocznie), te 550 kWh dotyczy średniego miesiąca w sezonie grzewczym, czyli ok. 3800kWh rocznie przy pompie ciepła, a 13-15tys. kWh przy energii elektrycznej.

 

Tak więc te 32tys. zł wystarczyłoby w tym wypadku 4-5 lat.

Nie znaczy to oczywiście, że nie można było tych pieniędzy lepiej zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 1100zl rocznie?, to prawie 1,5tony pelletu, jak bym zuzyl 3 tony peletu rocznie to same przeglady pompy by kosztowaly 50% tej kwoty. No to interes super... :)

Ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody za pomocą mojej pompy ciepła wychodzi u mnie ok. 1300zł rocznie. Gdybym zdecydował się na pompę firmy V., przez pierwsze 2 lata płaciłbym pewnie podobną kwotę, ale pod dwóch latach koszty wzrosłyby prawie dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do j-j

 

550zł za serwis, aby przedłużyć gwarancję dożywotnio i to po okresie „normalnej” gwarancji, oferuje tylko jedna (wspomniana) firma – a na ten fakt powoływał się i odnosił się wpis Tomi78

 

Możesz podać przykłady firm, które uzależniają gwarancję od wykonania płatnego serwisowania? Choćby dla przykładu, aby omijać taką firmę.

 

Znam przynajmniej jedna firmę, która udziela 5 letniej gwarancji i, bez obowiązkowych przeglądów (serwisowania).

 

Przykład lodówki był podany tylko i wyłącznie ze względu na „podobieństwo” w działaniu i trwałości.

 

Jeśli chodzi o dożywotnia gwarancję uzależnioną od płatnego serwisowania pogwarancyjnego – można podać każdy inny przykład – niech będzie na samochód bo chodzi tu tylko o zasadę działania tej dożywotniej gwarancji.

 

Co do opłacalności. Skomentuję to tak;

Jedni liczą tak http://vikersonn.pl/kalkulator , aby „udowodnić” „opłacalność”, zaś inni liczą podobnie do tego jak czynisz to Ty, aby udowodnić „nieopłacalność”.

Prawda, jak zwykle jest pośrodku, bo zależy dla jakich warunków, założeń, itp.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem "adresata"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy nie masz podstaw do zarzucania moim obliczeniom stronnczości.

PCi nadal przy obecnych jej cenach to w 80-90% nieoplącalna inwestycja niestety.

Powyższy kalkulator Vikerson to ściema jakich wiele mocno stronnicza gdzie nie wiadomo co i jak przyjęto.

Poczytaj ten wątek to się dowiesz że prosilem o korekty założeń do wyliczeń i to mocno uszczegółowinonych (wszystkie podałem). I ostatecznie zalożenia były obiektywne.

Jeśli uważasz że nie podaj konkretnie przyklad! Skoryguję!!

Metoda liczenia też nie była tajemnicą i nie byłą żadną wymyśloną przeze mnie.

 

pzdr

Edytowane przez j-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za te 32 000 PLN miałbyś jakieś 64 000 kWh energii elektrycznej, czyli jeśli teraz rocznie zużywasz 550 kWh, starczyłoby Ci to na 29 lat (COP=4). Oczywiście bez uwzględnienia wzrostu cen prądu i zakupu ogrzewania elektrycznego (np. pieców akumulacyjnych).

 

500-550kWh miesięcznie - nie rocznie

64000/500 = 128 miesięcy, czyli 10 i pół roku dokładnie.

Ale w tym 500-550kWh jest moje całkowite zużycie prądu. - nie sama pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Polecam ze swojego doświadczenia przy kolejnym domu, w kolejności priorytetu

 

1. Dobre docieplenie+dobre docieplenie-podstawa

2. Pompa ciepła (ale bez wiercenia i kopania) taka mam (Szwedzka najnowsza generacja opatentowana w Szwecji i USA-odzysk cieplą z wentylacji) + grzanie wody uzytkowej, moge polecic i wyslac info o niej na priva

3. Mały kominek w razie awarii pradu i dla przyjemnosci

4. GWC prosty ale minimum rury 50mb, można tanio zrobić tylko zlecając kopanie rowu malej koparce (tak mam zrobione)

 

No moim zdaniem twój post jest raczej o tym jak utopić pieniądze na zabawki dla dużych chłopców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...