Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 714
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj aniewa :)

No pięknie się ten Wasz domek prezentuje :yes: Co dalej macie w planach?

 

A elewacje w jakim programie robiłaś?

 

U nas powoli, powoli do przodu. Skończyliśmy dolną łazienkę - tzn. podwiesiliśmy sufit i za fugowaliśmy wszystko. Teraz już brakuje w niej tylko dużego lustra, ale to ono nie szybko zawiśnie...

Teraz robimy górną. Mamy w 85% wykafelkowaną podłogę, trzeba jeszcze podmurować brodzik i będzie można ją dokończyć. Na razie wykafelkujemy w niej jeszcze tylko kabinę i wannę, ściany na razie zostaną tylko pomalowane. Może w przyszłości pojawią się na nich jakieś kafelki.

 

Zdjęcia wstawię jak już będzie się czym chwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aniewa :)

No pięknie się ten Wasz domek prezentuje :yes: Co dalej macie w planach?

 

A elewacje w jakim programie robiłaś?

 

heh:) to tylko zwykła wizualka w paint :p nawet okna, drzwi i brama są skopiowane i wstawione.

my wstawiamy dopiero w marcu same okna:)

 

tak myślałam,że robota was pochłonęła bo gadałam sama ze sobą w tym wątku :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ło marko..dziś stwierdziłam,że nasza ADELKA to za duży dom! :p

ile tam miejsca i miejsca! ;]

ściany działowe skończone..więc już widać rozkład pomieszczeń...czy wasza łazienka na górze jest też taka ogromna?

ps. poproszę o jej zdjęcia..pliss.. chciałabym zobaczyc jeszcze raz... byłoby mi łatwiej

bo zastanawiamy się nad rozmiesczeniem rur i kabli... jak ja tego nie lubie...skąd mam to wiedzieć,..gdzie co jak będę kiedyś miała...jak ja tego nie "widzę"..zero polotu artystycznego we mnie, architekta potrzebuję! ale kto mi za niego zapłaci??! :) heheh

 

zastanawiamy się czy czasem nie zrobić z niej pokoju, a w miejscu garderoby zrobić łazienkę...ale gdzie garderoba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło marko..dziś stwierdziłam,że nasza ADELKA to za duży dom! :p

ile tam miejsca i miejsca! ;]

ściany działowe skończone..więc już widać rozkład pomieszczeń...czy wasza łazienka na górze jest też taka ogromna?

ps. poproszę o jej zdjęcia..pliss.. chciałabym zobaczyc jeszcze raz... byłoby mi łatwiej

bo zastanawiamy się nad rozmiesczeniem rur i kabli... jak ja tego nie lubie...skąd mam to wiedzieć,..gdzie co jak będę kiedyś miała...jak ja tego nie "widzę"..zero polotu artystycznego we mnie, architekta potrzebuję! ale kto mi za niego zapłaci??! :) heheh

 

zastanawiamy się czy czasem nie zrobić z niej pokoju, a w miejscu garderoby zrobić łazienkę...ale gdzie garderoba??

 

No tak, Adelka z zewnątrz wygląda bardzo nie pozornie, taka Chatka Puchatka (jak to nazwała moja siostra) ale w środki już robi wrażenie. Miejsca jest dużo, pokoje spore.

Łazienka na gore rzeczywiście spora - ale dla nas w sam raz. My na dole nie mamy prysznica więc tutaj wszystko musieliśmy zmieścić - i prysznic i wannę i pralkę...I chyba będzie dobrze!

Kończymy podmurówkę pod brodzik, potem dokończymy podłogę i postaram się pstryknąć jakieś fotki jak już ogarniemy bałagan (może po weekendzie coś wrzucę)

Wrzucę też zdjęcia małej łazienki :)

 

Co do zmiany łazienki z garderobą - jak dla mnie garderoba za mała na łazienkę, a poza tym dla nas jest wystarczająca ilość pokoi. A taka "kanciapa" zawsze się przydaje. Ale to już tylko moje zdanie, jeśli Wam dodatkowy pokój się przyda to pomyślcie nad tą zmianą, pomierzcie sobie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ:)

 

BYŁAM PRZED CHWILKĄ NA BUDOWIE I tak pięknie słoneczko świeciło..pięknie to wygladało..no i tak faktycznie troszkę szkoda mi tej łazienki..byłby tam fajny pokój dla dziecka ;) tylko,że mąż mówi że skoro ma taką wielką łazienkę chce mieć w niej ogromną wannę z jaccuzi :p a w tej kanciapie chyba się nie zmieści??hmm..

ale przemyślimy to jeszcze, pomierzymy..

czekam na fotki więc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałam dodać,że my pralkę będziemy mieć w piwnicy..a prysznic na dole...więc po co taka ogromna łazienka?? czy dobrze myślę? nawet nie mam pomysłu, jak mogłabym ją fajnie urządzić..jest taka wielka! ;p

 

No tak, jesli Wy macie prysznic na dole a w górnej łazience planujecie tylko wannę to faktycznie ta łazienka może nie wyglądać za dobrze... ale to rzeczywiście trzeba wszystko przemyśleć i pomierzyć. Wanna jacuzz (z hydromasażem) też ma swoje wady - warto o tym poczytać i pomyśleć. Ale czy w garderobie zmieścicie wannę, umywalkę i WC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja tylko na chwilkę i nie budowlano. :wink:

 

Wesołych Świąt.

Zdrowia, szczęścia humoru dobrego,

a, przy tym wszystkim

stołu bogatego.

Mokrego dyngusa, smacznego jajka.

I niech, te święta będą

jak bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

puk puk ponownie ;p

 

hallo, hallo! gdzie jesteście?!

 

braki w Twoim dzienniku uzupełniam :p

 

dziś po długiej wojnie w końcu skończyli dach (zapamiętam na długo,że z rodziną to faktycznie..najlepiej wychodzi się na zdjęciu...w pracy lepiej z obcymi)

o dach pytałam wcześniej na forum i nie jest zrobiony tj, robią dekarze, ale wygląda nawet ok...po tym czego bałam się najbardziej..ze nie trafi fala na falę.. teraz mamy połówki nad lukarnami, ale wszystko gra i wizualnie jest dobrze:)

 

w międzyczasie założyliśmy alarm i robimy elektrykę:)

 

no to jeszcze jedno zdjęcie:)..czekamy na deszcz, aby umył dachówkę..no i zastanawiamy się co robić z kominem, czy położyć fakturę czu tylko pomalować..tak długo się wahaliśmy, ze nadal niegotowy :/ hmm...

 

http://img834.imageshack.us/img834/5646/20130420152307.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

stęskniłam się za Wami...pusto tu i pusto, ale rozumiem,że praca wre..bo pogoda sprzyja..jednak fajnie byłoby zobaczyć Wasze postępy:)

 

my już skończyliśmy elektrykę = wyszło nam 2800 materiały + 1800zl robocizna =4600zł razem czy to dużo?? ile wydaliście na elktrykę w domu? przy czym mamy dużo punktów..i bajer skrzynkę..na full ;] myślę,że udało nam się ..a elektryk spisał się pięknie, bo nawet kable kładł do poziomicy (tzn. najpierw rysował kreskę do pionu, poziomu a następnie kładł tak kable..równiotko :p zdziwiłam się, jak to zobaczyłam :p wszystko ładnie pospinane itp ;]

 

pozdrawiam i czekam na was ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Przepraszam za DŁUGĄĄĄĄĄ nieobecność. Jakoś tak mi się nie chciało, czasu nie było...

Jeszcze nie mieszkamy :( choć już można :yes: niestety musimy dograć kilka innych spraw żeby spokojnie się przeprowadzić...

Powoli pouzupełniam dziennik jak tylko uda mi się zrobić porządne zdjęcia. Na razie kilka z zewnątrz:

 

P1050466.jpgP1050467.jpgP1050470.jpgP1050472.jpg

 

i rzut oka na nasz górny przedpokój - te płytki na podłodze są po prostu PIĘKNE... i brudu nie widać :D

P1050476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku..oby był jeszcze lepszy od poprzedniego! ;]

 

ps. chyba musi się wam dobrze mieszkać..skoro takie zaległości na forum..chyba już tu nie zaglądasz Madziu, co?

szkoda..byłaś dla mnie skarbnicą wiedzy ;]

 

chciałabym zobaczyć waszą kuchnię w całości..zastanawiam się jak rozplanowaliście szafki? my właśnie projektujemy naszą i mamy problem z umiejscowieniem zmywarki..obok zlewu nie chce wejsc :/ chyba nnam kuchnie zmniejszyli podczas budowy ;p

 

a u nas..właśnie mąż czyta i czyta o hydraulice...rysuje jaieś schematy i wumieszcza na różnych forach ale wszedzie mu piszą ze zle..już sami nie wiemy co robić..kazdy specjalista mowi co innego i krytykuje drugiego..nie wiemy jak wszystko dopasować zeby ładnie i energoosczednie było..i dobrze grzało..chcemy podłogówkę i kaloryfery tam, gdzie wydaje nam się..powinny być..ale ciężko nam to idzie..wydaje mi się ze na pomorzu nie ma dobrych hydraulików :/ bo ci co robili naszym znajomym...to jak mąż wklleja te schematy na forum..to piszą ze są złe..bo coś tam i coś tam..a jednak chodzą..wiec widac ze kazdy będzie działał ale nie będzie odpowiednio "wydajny" ze tak to ujmę...no i tak walczymy i walczymy..a na wiosnę chcemy ruszyć z hydrauliką i wylewkami ..

pozdrawiam

i liczę, że jednak się odezwiesz i wkleisz jeszcze jakieś fotki i napiszesz jak się mieszka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...