Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 714
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Witaj Madziu!

hmm..jakieś dziwne rzeczy działy mi się dziś z tym forum..kilkakrotnie próbowałam się zarejestrować i nic... wsłałam wiadomość do Ciebie.. teraz kolejna próba i wszystko ok! dziwne dziwne... ???

 

No ale Cieszę się, że jestem z Wami. :)

 

Będę podglądać... bo pewnie jak my zaczniemy budowę, to Wy już będziecie mieszkać w "naszej" Adeli ;]

 

My dopiero zakończyliśmy poszukiwania projektu i jesteśmy zdecydowani na ten :p i teraz najgorsze przed nami czyli cała papierologia :/ :/ :/

najpierw przepisanie działki (czekamy na urlop ojca,żeby wybrać się do notariusza) troszkę to potrwa...no i wszyscy mówią ze ok roku zajmuje zebranie dokumentow, pozwolen itp. to prawda?? mam nadzieję, że zdarzymy ...bo wczesną wiosną 2012 r. zamierzamy ruszyć z budową... wiem, wiem...ze to jeszcze mnóstwo czasu...ale jestem taka szczęśliwa..całym tym przedsięwzięciem...ze już szperam po forach :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniewa witaj w naszych skromnych progach :) cieszę się że znalazł się w końcu ktoś budujący Adelę :)

 

Myślę, że do wiosny 2012 uda Wam się pozałatwiać sprawy papierkowe, oczywiście wszystko zależy od warunków zabudowy wydanych przez gminę no i od tego czy macie już przyłącza - wodę, prąd... ale dacie radę, będę trzymać kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... przyznaję, ze jeszcze słabo mi są znane wszystkie przepisy i prawa związane z budową...no ale jak już zaczniemy to pewnie też będę się wymądrzać :p

 

co tzn.? zależy od warunków zabudowy?? dobrze myślę, ze to, o to chodzi: wytyczne w gminie?

byłam już w urzędzie gminy i wiem, jakie domy można stawiać na naszej przyszłej działce..myślę ze Adela spełnia te warunki...bo nic konkretnego w tych zapisach nie było..oprócz wysokości kalenicy, i kąta dachu.. no i to jest ok:)

 

prąd jest już, ale "gorsza"- bo droższa" :p woda...niestety nie.. zastanawia mnie ile zapłacimy za przyłącza wody(czy jak to się nazywa) skoro obok sąsiedzi już mieszkają...wtedy z wodą nie jest taki duży problem, czy jednak się mylę?? niestety działka na wsi, która nie jest w pełni skanalizowana i niestety na naszej działce nie ma kanalizy..

no i czy to prawda, ze jak już będzie podłączona na działce woda, to należy wnosić za nią opłaty?? jak wyście to rozwiązali? skoro papiery załatwimy teraz a za kilka dobrych miesięcy dopiero zaczniemy coś robbić, to juz bdziemy placić za tę wodę? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam jedno zasadnicze pytanie! jak wygląda sprawa zakupu projektu..tzn czy kupował ktoś przez internet? nie ma problemów ze zmianami w projekcie itp? niestety my jeśteśmy z Pomorza a oddziały studio atrium są w katowicach i bielsku białej jedynie?

jakieś rady..na co powinnam teraz zwrócić uwagę?

;0)dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie - jak zamieszcza się zdjęcia? czy można przez http://www.imageshack.us/ ? tylko który kod powinnam skopiować?

chciałam się podzielić moim projektem - małą zmianą na parterze - nie zamierzam robić 2 pomieszczeń tylko jeden salon-jadalnię no i likwidję kominek (ale tak mało istotnych zmian..nie muszę chyba nanosić na projekt? to jest tylko sciana działowa..wiec powinno byc mozliwe:)

 

ps. jeśli można wiedzieć, to ile kosztowały Was zmiany w projekcie? widzę, ze są dodatkowe okna małe w garażu...

no i przyznaję,ze ładnie wygląda domek bez "wykuszy - kukówek" na dachu..ale nie jest przez to mało miejsca na poddaszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

co tzn.? zależy od warunków zabudowy?? dobrze myślę, ze to, o to chodzi: wytyczne w gminie?

tak jest chodzi o wytyczne z gminy, które musisz dostać na papierze. Czasami zdarza się że gmina życzy sobie jakiś konkretny kolor dachówki, albo kształt dachu... Ale jeśli już wiesz, że Adela spełnia te warunki to jest OK :)

 

prąd jest już, ale "gorsza"- bo droższa" woda...niestety nie.. zastanawia mnie ile zapłacimy za przyłącza wody(czy jak to się nazywa) skoro obok sąsiedzi już mieszkają...wtedy z wodą nie jest taki duży problem, czy jednak się mylę??

No tutaj to bywa różnie - u nas też są sąsiedzi obok, ale podłączenie mają z drugiej strony domu, dodatkowo z innymi sąsiadami więc nie mogliśmy się do nich podłączyć (byłoby zbyt niskie ciśnienie wody). Tak więc musieliśmy sami wykonać 120 mb wodociągu - kosztowało nas to ok.12 tys (plus ok. 1 tys za projekt przyłącza z wodociągów), wodociągi zwracają nam 25% tej inwestycji (obniżają rachunki).

 

niestety działka na wsi, która nie jest w pełni skanalizowana i niestety na naszej działce nie ma kanalizy..

u nas też nie ma kanalizacji, podobno ma być wykonana do 2016 r., ale kto wie czy tak będzie. Tak więc będzie szambo.

 

no i czy to prawda, ze jak już będzie podłączona na działce woda, to należy wnosić za nią opłaty??

tak, jeśli masz już przyłącze (my mamy na razie studzienkę tymczasową na działce) z licznikiem, to musisz płacić - jakieś grosze jako "opłatę przesyłową" no i za zużycie.

 

no i mam jedno zasadnicze pytanie! jak wygląda sprawa zakupu projektu..tzn czy kupował ktoś przez internet? nie ma problemów ze zmianami w projekcie itp?

my kupowaliśmy Adelę przez pobliskie biuro projektowe które ma podpisaną "jakąś" umowę z Atrium. To oni sprowadzili projekt. Najlepiej jak znajdziecie jakieś biuro projektowe u siebie (bo i tak będziecie musieli "zaadoptować" projekt do działki - tzn. określić gdzie będzie stał dom, itp.) i poprostu się zapytacie czy mogą to zrobić z waszą Adelą. Po prostu trzeba pójść i porozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie - jak zamieszcza się zdjęcia? czy można przez http://www.imageshack.us/ ? tylko który kod powinnam skopiować?

chciałam się podzielić moim projektem - małą zmianą na parterze - nie zamierzam robić 2 pomieszczeń tylko jeden salon-jadalnię no i likwidję kominek (ale tak mało istotnych zmian..nie muszę chyba nanosić na projekt? to jest tylko sciana działowa..wiec powinno byc mozliwe:)

 

ps. jeśli można wiedzieć, to ile kosztowały Was zmiany w projekcie? widzę, ze są dodatkowe okna małe w garażu...

no i przyznaję,ze ładnie wygląda domek bez "wykuszy - kukówek" na dachu..ale nie jest przez to mało miejsca na poddaszu?

 

Tak, ja też korzystam z ImageShack, jest tam specjalny link do forum.

 

Jeżeli chodzi o zmiany - rezygnacja ze ściany i kominka to chyba jest istotna zmiana, więc lepiej to zaznaczyć w projekcie. Nas zmiany do projektu (likwidacja lukarn i obniżenie piwnic do wys. 2 m) kosztowały 900 zł.

 

Co do lukarn - okna dachowe są łatwiejsze w wykonaniu i obróbce, a czy mniej miejsca, chyba nie, dla nas jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wod-kan i C.O. skończona :) Oczywiście w części podtynkowej.

Teraz czekamy na transze z banku i zbieramy oferty na materiały do instalacji elektrycznej. Tą będziemy robić sami, w znacznej części będzie ją robił mąż. Urlop dopiero od 18 lipca więc teraz będzie trochę spokojniej :) Zresztą po wczorajszych ulewach jest problem dostać się do domku, dobrze że trochę gruzu wysypaliśmy przed wejściem.

No i szukamy tynkarzy - jak na razie najniższa cena 24 zł/m2 z materiałem, ale ciężko jest znaleźć kogoś na sierpień, na razie mamy jedną ekipę upatrzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są moje propozycje zmian..więcej chyba nie będziemy zmieniać... no może piwnice też..tzn. mężuś zastanawia się jakie są wysokie w oryginalnym projekcie (nie ma tego w przekroju) ale chyba są wysokie skoro Wy je zmniejszaliście?!

 

myślę, że ścianek działowych nie trzeba zmieniac na projekcie..ale dopytam ;) a kominka nie będę na razie robić - bo to za duzy koszt...ale kto wie...moze na starość tak:) a nie można w miejscu kominka - po prostu zostawić i nic nie robić??

 

ps. moje wymarzone zmiany - propozycja nr 1 ...ale chyba nie zmieści się lodowka obok kuchenki tak zeby byla spora przerwa..no i to nieergonomiczne ..wiec bedzie musiała być propozycja 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, że elektrykę będziecie robić sami...przynajmniej troszkę zaoszczędzicie... nawet sporo, bo elektrycy się cenią :p

 

ps. mogłabym prosić o kilka nowych fotek wnętrz domku z perspektywy??...tak, zeby był widok z drzwi wejsciowych na pomieszczenia... ;0 ;] ;] ;] pliss... oczywiście, jak będziesz miała czas :)

ja to w ogóle nie mam pojecia przestrzeni i ciagle porównuje sobie z naszymi pokojami, przeliczam..haha..ale i tak wszystko okaże się jak będziemy już mieli swoją adelę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...