Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej:)

zadnych nowosci u was? sledze codziennie a tu cisza... ;]

 

no to ja sie pochwale - hehe w koncu ruszylo ;p tzn. wnioski do urzedu juz czekaja w kolejce, no i umowieni jestesmy z notariuszem w sprawie dzialki...pierwsze zlotowki na budowe wydane (na papierki w starostwie i gminie;) ;p

 

no i projekt juz w 100 % adela bez zmian- no tylko te piwnice obnizamy ;P

 

cyba zaloze swoj dziennik budowy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 714
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no i po raz setny chyba oglądałam wasze fotki z budowy ;]

macie piękną stolarkę zewnętrzną - jeśli można wiedzieć, jakiej firmy macie okna, parapety i drzwi - no i nr koloru

 

oczywiście pokrycie dachu również w moim stylu - co to? firma i kolor?

 

mi rownież podoba się taka kolorystyka, ale nie ukrywam ze u nas priorytetem bedzie cena i jeszcze nie wiem na co bedziemy sie decydowali

 

ale do tego, co masz znalazłam ładne elewacje - nawet ludziska kolory podali i firmę..także chyba można zgapić :p

wklejam linki i tam na tych stronach są domki, ktore mają pokrycie dachu w tych samych barwach, co wy no i mozecie zobaczyć jak wyglada przykładowa elewacja?

a wy myśleliście już o elewacji? ;]

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-%29-zdj%C4%99cia/page148&highlight=ceglasta+dach%C3%B3wka

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-%29-zdj%C4%99cia/page85&highlight=ceglasta+dach%C3%B3wka

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-%29-zdj%C4%99cia/page94&highlight=ceglasta+dach%C3%B3wka

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-%29-zdj%C4%99cia/page148&highlight=ceglasta+dach%C3%B3wka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:)

zadnych nowosci u was? sledze codziennie a tu cisza... ;]

 

no to ja sie pochwale - hehe w koncu ruszylo ;p tzn. wnioski do urzedu juz czekaja w kolejce, no i umowieni jestesmy z notariuszem w sprawie dzialki...pierwsze zlotowki na budowe wydane (na papierki w starostwie i gminie;) ;p

 

no i projekt juz w 100 % adela bez zmian- no tylko te piwnice obnizamy ;P

 

cyba zaloze swoj dziennik budowy ;p

 

Witaj,

no tak u nas na razie nic się nie dzieje, czekamy na urlop :) (od 18-tego lipca) i wtedy ostro ruszamy z instalacją elektryczną. No i czekamy na transze z banku, już ponad tydzień :mad:

 

Co o elewacji to na razie się nad nią nie zastanawialiśmy, a z tych które przedstawiłaś to najbardziej przypada mi do gustu elewacja STRIXa z tej strony:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-%29-zdj%C4%99cia/page148&highlight=ceglasta+dach%C3%B3wka

 

Kabe 1050 i dekory 1060

 

Ale pewnie i tu jeszcze kilkakrotnie zdanie zmienimy :p

 

Fajnie, że powoli ruszacie, też chętnie zobaczyłabym postępy z innych budów :)

 

Powodzenia, sprawy papierkowe też potrafią zajść za skórę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemy męzowi tez najbardziej podoba się ta elewacja, a mnie najbardziej Elci1 odpowiada ;]

 

ps. macie moze kredyt rodzina na swoim?

my się nad nim zastanawiamy...ale nie wiem jeszcze jak to wygląda... czy dostaje sie pieniazki na raty..na kolejne etapy budowy domu, czy jakas wieksza sume...moze ktos ma ten kredyt i chciałby sie podzielic inf. ?? dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie:

 

"macie piękną stolarkę zewnętrzną - jeśli można wiedzieć, jakiej firmy macie okna, parapety i drzwi - no i nr koloru

 

oczywiście pokrycie dachu również w moim stylu - co to? firma i kolor?"

 

Dziękujemy :) Okna ALUPLAST pięciokomorowe, kolor zewnętrzny orzech, wewnętrzny biały, parapety zewnętrzne również orzech. Drzwi - kolor chyba mahoń, firmy nie pamiętam, bo to takie "tymczasowe" drzwi, kupowane w Praktikerze z ekspozycji, w przecenie. Pewnie przy robieniu elewacji je wymienimy, jeśli starczy pieniążków :)

 

Dachówka ceramiczna Roben Fleming kolor czarnobrązowy :) Też jesteśmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemy męzowi tez najbardziej podoba się ta elewacja, a mnie najbardziej Elci1 odpowiada ;]

 

ps. macie moze kredyt rodzina na swoim?

my się nad nim zastanawiamy...ale nie wiem jeszcze jak to wygląda... czy dostaje sie pieniazki na raty..na kolejne etapy budowy domu, czy jakas wieksza sume...moze ktos ma ten kredyt i chciałby sie podzielic inf. ?? dz.

 

Tak, my mamy kredyt rodzina na swoim, w Getin Banku. Pieniążki dostaje się w tzw. transzach, czyli "po trochę". Najczęściej ilość i wysokość transz można sobie samem u ustalić. Najpierw dostaje się trochę, trzeba "zbudować" określoną ilość (np. fundamenty, mury, dach, okna, itp.) i wtedy, po udokumentowaniu tego (czyli najczęściej zdjęcia i wpisy do dziennika budowy) dostaje się kolejną transzę. Oczywiście wszystko zależy od banku, ale ogólnie tak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp w sprawie kredytu.

 

wow...nie wiedziałam, ze aż tak długo trwa załatwianie spraw papierkowych :/

dziś 4 godz. spędziliśmy w gminie, starostwie, notariusza i w biurze architektonicznym...masakra...byliśmy złożyć w niosek w enerdze ale zrezygnpwaliśmy bo kolejka niemiłosiernie długa a w domu dziecko z ciocią zostało i nie chcieliśmy dłużej jej wykorzystywać ... nono...to zaczyna się :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp w sprawie kredytu.

 

wow...nie wiedziałam, ze aż tak długo trwa załatwianie spraw papierkowych :/

dziś 4 godz. spędziliśmy w gminie, starostwie, notariusza i w biurze architektonicznym...masakra...byliśmy złożyć w niosek w enerdze ale zrezygnpwaliśmy bo kolejka niemiłosiernie długa a w domu dziecko z ciocią zostało i nie chcieliśmy dłużej jej wykorzystywać ... nono...to zaczyna się :p

 

:yes:tak, tak, niestety tak to wygląda :) Papierkowe sprawy są czasami gorsze od tych budowlanych. Cały czas są z paperkami jakieś problemy - najpierw projekt, uzgodnienia, pozwolenia, potem kredyt, zaświadczenia, odpisy, wypisy, a w końcu faktury, paragony, itp. Wszystkiego trzeba pilnować bo potem mogą być problemy i niepotrzebny stres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:)

 

mam kilka poważnych pytań :

- o ile pustaków podwyzszaliście ściankę kolankową i czy to jest wystarczające?

 

- czy masz może zapisane gdzies koszty ile pochłonęła budowa??

jakoś je bardziej rozpisane...

my tez zamierzamy jednego roku zalać do stropu - no i zastanawiamy się ile wydaliście na to kasy na materiały i robociizne osobno? no i parter z dachem też koszty...z góry dzięki :)

 

(wyczytałam wczesniej w postach poszczegolne koszta za robocizne, kominy...ale nie wszystko znalazłam :)

dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuję:

"A trochę kaski już nam uciekło, zrobiłam dzisiaj małe rachunki i oto co mi wyszło :

Projekt GL344 1 800,00 zł

Adaptacja projektu 2 501,00 zł

Uzgodnienia z GZG 32,94 zł

Warunki PWiK 49,22 zł

Przyłącze Vattenfall 1 815,36 zł

Projekt wodociągu 971,12 zł

Aktualizacja map zasadniczych do celów projektowych 450,00 zł

3 szt. Map 1:5000 50,00 zł

Dodatkowe mapy do celów projektowych 100,00 zł

Wypis z rejestru gruntów 12,00 zł

Garaż blaszak 1 290,00 zł

Materiały na SSO 44 894,95 zł

RAZEM 53 966,59 zł

 

to już kiedyś pisałaś...a może potrafisz jednak rozdzielić ile pieniążków poszło na ten stan co zamkneliście na zime, do stropów? wiem wiem..denerwuję..ale no zastanawiamy sie i liczymy te grosiki:P

adaptacja projektu jest taka droga? byłam u architekta i mowi ze 1400zl??! tak roznica duża miedzy nami?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym kosztorysie masz jeszcez te kominy 7100zl no i cos na balkon 2 tys chyba..a jeszcze dach, i stolarka?:)

bardzo proszę o uaktualnienie kosztorysu :;] ;] ;] baaaaaaardzo :)

 

ps. nom..i zazdroszcze wam takiej pięknej działki:0) my mamy o połowę mniejszą..nawet wiecej, bo nieco ponad 800m :(

 

no i teraz zaczynamy sie zastanawiać czy nasz dom..zmiesci sie..tzn. zmiesci sie..ale chyba bedziemy mieli utrudniony dostep do garazu...bo dmo od frontu bedzie stał tą stroną, gdzie jest balkon...czyli do garazu bedziemy musieli objechac caly dom..no i zostaje nam tam 8m szerokosci i zastanawiam się, jak to będzie z wjazdem? ale juz tyle razy o tym dyskutowaliśmy i mamy nadzieję, ze będzie ok:) przyzwyczaimy sie i tyle:) chyba...?!?!?? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u was tez kanalizy nie ma...

a kiedy należy kupić projekt tzw. "szamba" -odbiornik sciekow:P i czy mozna je sobie umiescic na dzialce gdzie sie chce??

kurcze bo my mamy nienaruszalną strefe zabudowy - 8m od droogi, od frontu...i tak sie zastanawiam czy tyczy sie tez to szamba..zapomnialam spytac architekta.. :( musze koniecznie ddopytac...hmm.. takie tam moje dywagacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:)

 

mam kilka poważnych pytań :

- o ile pustaków podwyzszaliście ściankę kolankową i czy to jest wystarczające?

 

- czy masz może zapisane gdzies koszty ile pochłonęła budowa??

jakoś je bardziej rozpisane...

my tez zamierzamy jednego roku zalać do stropu - no i zastanawiamy się ile wydaliście na to kasy na materiały i robociizne osobno? no i parter z dachem też koszty...z góry dzięki :)

 

(wyczytałam wczesniej w postach poszczegolne koszta za robocizne, kominy...ale nie wszystko znalazłam :)

dz.

 

A więc tak - podwyższyliśmy ściankę o jeden pustak i myślę że jest to wystarczające, bałam się że jak damy więcej to ogólny wygląda domku się popsuje.

 

Co do kosztów - rzeczywiście prowadziłam takie zestawienie, nawet bardzo szczegółowe, ale jakiś czas temu, z braku czasu przestałam. Trzeba by było to zaktualizować, postaram się to zrobić w najbliższym czasie, może jutro uda mi się coś wkleić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym kosztorysie masz jeszcez te kominy 7100zl no i cos na balkon 2 tys chyba..a jeszcze dach, i stolarka?:)

bardzo proszę o uaktualnienie kosztorysu :;] ;] ;] baaaaaaardzo :)

 

ps. nom..i zazdroszcze wam takiej pięknej działki:0) my mamy o połowę mniejszą..nawet wiecej, bo nieco ponad 800m :(

 

no i teraz zaczynamy sie zastanawiać czy nasz dom..zmiesci sie..tzn. zmiesci sie..ale chyba bedziemy mieli utrudniony dostep do garazu...bo dmo od frontu bedzie stał tą stroną, gdzie jest balkon...czyli do garazu bedziemy musieli objechac caly dom..no i zostaje nam tam 8m szerokosci i zastanawiam się, jak to będzie z wjazdem? ale juz tyle razy o tym dyskutowaliśmy i mamy nadzieję, ze będzie ok:) przyzwyczaimy sie i tyle:) chyba...?!?!?? hehe

 

Myślę, że będzie dobrze, najlepiej zaznaczcie sobie na działce zarys domu (patyki i sznurek) i sprawdźcie czy da się przejechać autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u was tez kanalizy nie ma...

a kiedy należy kupić projekt tzw. "szamba" -odbiornik sciekow:P i czy mozna je sobie umiescic na dzialce gdzie sie chce??

kurcze bo my mamy nienaruszalną strefe zabudowy - 8m od droogi, od frontu...i tak sie zastanawiam czy tyczy sie tez to szamba..zapomnialam spytac architekta.. :( musze koniecznie ddopytac...hmm.. takie tam moje dywagacje:)

 

No tak kanalizy nie mamy. A szambo zostało wrysowane przez projektanta na etapie adaptacji projektu, oczywiście lokalizacja została z nami wcześniej uzgodniona. Wowczas nie musimy już więcej występować o żadne pozwolenie na budowę szamba, bo jest ono już ujęte w pozwoleniu na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko liczymy oszcednosci i zastanawiamy sie ile by tu kredytu zaciagnac:) dlatego cenne bylyby dla nas informacje o poszczegolnych kosztach:)dz.

 

Zabrałam się za podliczanie, pewnie niektóre rzeczy mi umknęły, bo nie chciało mi się wertować setki faktur :p

I co wyszło :o wydaliśmy już blisko 230 tys.zł

 

Szczegóły przesyłam na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...