Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 714
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i wylewki skończone :wave:

Chłopaki uwinęli się w 1,5 dnia :)

Naprawdę solidna ekipa, szybka i dokładna. Z szefem też dobrze się rozmawiało i tak jak się umówiliśmy na cenę dwa miesiące temu tak zostało :)

 

Kilka zdjęć udało mi się cyknąć z zewnątrz,bo oczywiście chodzić po tym będzie można dopiero za kilka dni.

 

http://img225.imageshack.us/img225/6129/p1010611d.jpg

 

http://img15.imageshack.us/img15/7898/p1010609z.jpg

 

http://img821.imageshack.us/img821/7838/p1010613r.jpg

 

 

No i teraz troszkę odpoczniemy :)

Trzeba nabrać nowych chęci :p odbudować nieco budżet...

Chcemy jeszcze przed końcem roku pomierzyć instalację elektryczną żeby zmienić taryfę - i chyba to wszystko :) zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i teraz troszkę odpoczniemy :)

Trzeba nabrać nowych chęci :p odbudować nieco budżet...

Chcemy jeszcze przed końcem roku pomierzyć instalację elektryczną żeby zmienić taryfę - i chyba to wszystko :) zobaczymy

 

to wy jeszcze jedziecie na budowlanej ???????? toz to masakra budrzetowa !!

 

a u nas wylewki byly w jeden dzien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Echh, nie cierpię zimy...i braku funudzy :(

Niestety znowu trzeba wszystko kalkulować, oszczędzać, liczyć. Niby kredyt jest ale pieniążków cały czas mało - czy tylko my tak mamy czy może wszyscy kredytobiorcy? Nie wiem czy źle policzyliśmy, czy źle wydajemy... no ale więcej kredytu wówczas byśmy nie dostali...więc trzeba teraz troszkę "przezimować" i po oszczędzać. Na dodatek nasza ukochana, lokalna hurtownia zrobiła nas w balona (że tak ładnie i delikatnie się wyrażę) i musimy wpłacić im jeszcze 4 tys...ech..taki mają porządek w papierach...historia długa, szkoda czasu na pisanie. Próbowaliśmy wszystkiego i już się poddajemy, bez prawnika i sądu nic nie wskóramy.

 

Zostało nam u nich jeszcze prawie 1,5 tys więc czym prędzej wybieramy wszystko w materiale i żegnamy się z nimi. Tak więc w poniedziałek ma do nas zajechać 100 m2 wełny SCHWENK 15 cm. Będzie na ocieplanie poddasza. Choć nie planujemy tego robić teraz to materiał może leżeć. Chcemy zostawić dach na zimę, żeby w razie czego widzieć czy gdzieś coś przecieka czy też nie. Oby nie :)

 

Wylewki sobie ładnie schną, wszyscy je chwalą :)

Tynkarze mają przyjść na poprawki, jeszcze się nie dogadaliśmy co do dokładnego terminu. Chcę jeszcze umówić się na regulację okien. Powiedzieli że przyjadą po tynkach i wylewkach wyregulować, no to niech przyjeżdżają :)

 

Ale budowa ciągle siedzi w głowie, i wykończenia :)

Zastanawiam się bardzo nad kuchnią - jest promocja w IKEI, mebelki od nich bardzo mi się podobają i nawet pasują wymiarowo.

Tylko ustawienie - niby nie mam dużego pola do manewru, niby już byłam zdecydowana, ale teraz znowu kombinuję, chyba mam za dużo czasu :p

 

Popatrzcie:

wersja pierwsza:

http://img803.imageshack.us/img803/7437/44572517.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/3904/31990977.jpg

 

 

wersja druga:

http://img253.imageshack.us/img253/7754/46183031.jpg

 

http://img265.imageshack.us/img265/7195/67498448.jpg

 

Która lepsza i praktyczniejsza, waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego punktu widzenia ten drugi chyba lepszy, ma dwa słupki zabudowane, ten pierwszy tylko jeden. Co moge doradzic, wiem ze fajnie wyglada zlewozmywak w oknie ale pamietaj, ze go nie otworzysz - chyba ze kupisz baterie pod okno. W takim jasnym miejscu dobrze miec blad do krojenia, przygotowywania posilkow a zlew mozna dac do rogu, i tak masz zmywarke wiec nie bedzie az tak w uzyciu :)

 

Taka moja subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda jak moge ci podpowiedziec to zrob wariant 1 przede wszystkim dlatego ze nie zaslaniasz sobie okna przez wysoka zabudowe !! i zrob na prawej scianie od drzwi do sciany wysoka zabudowe /wejdzie ci lodowka i slupek z piekarnikiem/ a potem idac w lewo blat, zlewozmywak blat i plyta ... w sumie nei wiem czemu nie chcesz dac dalej jeszcze pod okno czegos ... spokojnie blat pod tym oknem wygladalby niezle :)

 

popatrz na moja kuchnie mamy podobny uklad drzwi i okien :) u mnie to wyglada naprawde niezle /niech zyje moja wrodzona skromnosc !!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no tak myślałam - ile ludzi tyle opinii :) Ale dziękuję bardzo za wszystkie ZA i PRZECIW

 

magda jak moge ci podpowiedziec to zrob wariant 1 przede wszystkim dlatego ze nie zaslaniasz sobie okna przez wysoka zabudowe !! i zrob na prawej scianie od drzwi do sciany wysoka zabudowe /wejdzie ci lodowka i slupek z piekarnikiem/ a potem idac w lewo blat, zlewozmywak blat i plyta ... w sumie nei wiem czemu nie chcesz dac dalej jeszcze pod okno czegos ... spokojnie blat pod tym oknem wygladalby niezle

 

popatrz na moja kuchnie mamy podobny uklad drzwi i okien u mnie to wyglada naprawde niezle /niech zyje moja wrodzona skromnosc !!/

 

mea wiem, że mamy podobne kuchnie, i twój układ wygląda naprawdę fajnie :)

Co do okna na lewo to zastanawiam się co tam dać - będą albo szafki albo sam blat, ale chyba jednak szafki (chyba jedna 80). Nie chcę dawać tam czegoś szerokiego do samego końca okna bo zaraz na przeciw zaczyna nam się komin, a w przejściu chciałabym jeszcze zmieścić jakiś stół. Więc to jest kolejna kwestia "do obmyślenia" :)

 

wersja 2 od wejscia nie widać garów na piecu tylko ładnie zabudowaną ścianę

no i pytanie gdzie lepiej wyprowadzic wyjscie do okapu nad płytą, na zewn ścianie to pewnie musisz pociągnac po suficie przez kuchnie ?

 

queene też przemawia do mnie to że zasłonię wszystkie gary, ale z drugiej strony obawiam się że taka wysoka, szeroka zabudowa trochę przytłoczy moją maleńką kuchnię. Chociaż mebelki będą jasne (może nawet białe)...hmmm

Co do okapu to już przewidzieliśmy możliwość ciągnięcia rury po suficie - sufit w kuchni będzie zabudowany :)

 

A co do kuchni to dla mnie wersja nr 2. Ale nie pytaj dlaczego, bo nie wiem Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to,ze ciąg lodowka, zlew, kuchenka zaczyna sie od lewej i dla mnie osobiście jest to wygodniejsze

 

rutinowa żona i to też jest jakaś podpowiedź :)

 

Dziękuję Wam wszystkim, będę myśleć dalej, pewnie aż do czasu zamówienia mebli :) Bo cóż tu robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

 

ooo..długo nie zaglądałam, a tu takie zmiany... świetnie! ;]

 

chciałam również wypowiedzieć się co, co kuchni...

ale powinnaś wiedzięć,że o gustach się nie dyskutuje :p ..bo przecież, ile ludzi tyle opinii..ale jednak trochę o wyglądzie i praktyczności :p

 

zdecydowanie wersja 1... ponieważ:

- masz rację, wersja 2 - te 2 slupki do samej gory bardzo przytłoczy "naszą" niewielką kuchnię, no i zabierze blat roboczy...a przyda się go troszkę

 

- jednak jest coś, co zmieniłabym w wersji 1 - nie podobają mi się szafki narożne... wygląda to okropnie..bo masz rózne figury, nie ma spójności..najpierw narożna, poźniej wąska, a poźniej znowu inna szerkokość, bo lodówka ... mnie się to nie podoba :/ ja lubię symetrię, jak wszystko ładnie wygląda i jest dopasowane :p

 

- no i zeby zwiększyć blat roboczy, zastanów się nad wydłużeniem pod okno drugie bardziej...

 

- co do zlewu..myślę, że nie mamy wybory..ze względu na dobrą ergonomię..musi być pod oknem ;]

 

życzę dobrego rozwiązania..w koncu kuchnia ma służyć na wiele, wiele lat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zostajemy przy wersji nr 1 !!!

Fakt- zawsze marzył mi się piekarnik w słupku, no ale jak się nie da...przeżyjemy to jakość. Te dwa słupki z lewej strony zmniejszyły by kuchnię, no i miałabym problem z wolną przestrzenią pod oknem.

A tak, mogę ją choć w części wykorzystać. Nie chcę stawiać blatu ani szafek na całej szerokości okna, bo jak już pisałam kilkakrotnie chciałabym jeszcze zmieścić jakiś stolik w przejściu do salonu.

A więc będzie tak:

http://img638.imageshack.us/img638/8656/25654037.jpg

 

http://img593.imageshack.us/img593/8111/88041971.jpg

 

http://img853.imageshack.us/img853/8805/14423783.jpg

 

Czyli pod oknem szafka 40 a dalej 80, kuchenka, narożnik....

 

Albo tak:

http://img830.imageshack.us/img830/277/30370168.jpg

 

Czyli blat 60, dalej szafka 60, kuchenka, narożnik....

 

Nad tym mam czas się jeszcze zastanowić :)

 

Zmieniłam też nieco górne szafki, myślę że tak jest bardziej symetrycznie i estetycznie, bez żadnych szafek narożnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz jest ślicznie!

:p

 

bez żadnych udziwnień..proste szafki górne o wiele ładniej wyglądają ;]

 

jeżeli chcesz stolik...to praktyczniejsze i ładniej będzie wyglądać wersja z szafkami, czy szufladami pod oknem..a nie z tą nogą..bo wtedy nóg aż za dużo...

 

zastananowiłabym się jeszcze nad przesunięciem zlewu bardziej w lewo (patrząc od przodu na okno) albo ociekacz dałabym z lewj strony (tylko, ze to utrudnienie dla praworęcznych) albo w oogóle sam zlewozmywak bez ociekacza... a dlaczego??

już tłumaczę...

po prawej stronie zlewu ...zapewne stanie czajnik elektryczny... a w gornych safkach szklaneczki, kubeczki, beda tez blisko talerzyki itp..sztucce...a jak to wygląda w zyciu codziennym??

idziesz do kuchni robić śniadanko.. wyjmujesz potrzebne rzeczy z lodówki zaraz na blat obok niej... w miedzy czasie, nalewasz wodę do czajnika..wyciagasz szkalneczki i robisz kawkę...i kanapeczki...wszystko po tej samej stronie...na jednym blacie...a ten ociekacz zabiera to miejsce, praktyczne?!? :p

łoł mam nadzieję, że ktoś ...coś... z tego zrozumiał :;]

pozdrawiam...

 

ps. no i dziękuję, za piękną wizualkę "naszej kuchni: ;] tylko..ze ja nie chcę stolika..i zastanawiam się, czy blat z szafkami wydłużyć aż do końca okna czy jeszcze dalej..do połowy ściany między oknami..ale jakoś nie mogę sobie tego wyrobić..i chyba zrobię tylko równo z oknem... każdy ma jakieś dylematy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aniewa za ten pomysł z ociekaczem, rzeczywiście mądrze pomyślane to przyrządzanie śniadanka :)

Oczywiście wszystkie pomysły dotyczące samych urządzeń AGD są jeszcze mile widziane, chciałam tylko mieć już kuchnie umeblowaną :p czy będzie zlewozmywak z ociekaczem czy nie, to jeszcze wyjdzie w praniu.

Ja na twoim miejscu nie wychodziłabym z blatem poza okno, chyba źle to będzie wyglądało, taki długi pas startowy :p

A jak tam u Was postępy? Kiedy zamierzacie startować z budową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
;]

 

przekonałaś mnie...pas startowy też mi nie odpowiada ;]

 

próbuję znaleźć praktyczne miejsce dla zmywarki, ale chyba się nie zmieści? :( jak myślisz?

 

Ja chcę zmywarkę wstawić koło lodówki,ale u nas będzie mała zmywarka (45 cm)

Można też spróbować umieścić ją koło okna (koło kuchenki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...