Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 714
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

;]

 

chciałam zapytać..jak schody czy są wygodne? nie lubię schodów zabiegowych..bo zawsze trzeba chodzić przy ścianie, powoli... czy w adeli są ok i swobodnie po srodku mozna chodzic?

chcielismy je przerobić, ale wymaga to zbyt wielu zmian w projekcie..przesunięcia itp.. więc pozostanie nam przyzwyczaić się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie schody są OK, my nie mamy z nimi żadnego problemu. Młody też sobie już z nimi dobrze radzi, choć początkowo schodzenie z nim "za rączkę" było trochę kłopotliwe. Ale wystarczy, że dziecko schodzi po prawej stronie i już problemu nie ma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli...ale do przody :)

Niniejszym oświadczam że pierwsze zakupy pt. PODŁOGI za nami!

Zakupiliśmy kafelki do kotłowni, niestety nie było ich na stanie więc musimy trochę na nie poczekać:

http://sklep.majsterpl.pl/image/1975/default/Gres+szkliwiony+Rodos+33%2C3+x+33%2C3_list.jpg?rand=902606627

 

W rzeczywistości nie są takie różowe....

 

Kupiliśmy też panele do pokoju na dole - Klon antyczny (chyba tylko z nazwy :p).

 

Mamy na oku jeszcze kilka podłogowych inspiracji, ale na razie szukamy najtańszej oferty :)

Fajnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hej:)

czekamy na dalszą relację w sprawie "wykończeniówki" ;0)

 

kafle położone? piec wybrany?

jesteśmy ciekawi jak wam idzie:P

 

pozdrawiamy

 

Witaj,

z piecem na razie daliśmy sobie spokój, chyba dopiero na jesień go kupimy... no chyba że trafimy na jakąś promocję :) Teraz już temperatury powoli idą do góry,w razie potrzeby dogrzejemy "kozą" i można robić :)

Na razie kafle czekają na transport - 30 kartonów to trochę za dużo na naszego kombika więc planujemy wypożyczyć przyczepkę i przewieźć wszystko na raz.

Dokupiliśmy trochę tych kafelek żeby cała piwnica (no prawie cała, oprócz "pokoju zabaw" męża :D ) był w jednych kafelkach.

 

Teraz rozglądamy się za kaflami do łazienek. Na pierwszy rzut pójdzie chyba dolna łazienka, ale mimo jej niewielkich rozmiarów i tak wydatek to będzie spory. Chcemy mieć całe ściany (aż po sufit) w kafelkach. Chcemy coś prostego, spokojnego bez zbędnych udziwnień. Wiadomo, łazienka niewielka więc nie ma co szaleć. Mi się podobają biało-szare łazienki, mąż bardziej obstaje przy beżach...a może jakiś mocniejszy kolor - zieleń, pomarańcz, fiolet...poszukamy, zobaczymy...

Wkleję kilka pomysłów z płytkami Paradyż Kwadro:

http://img535.imageshack.us/img535/8950/azienkastokrotka.jpg

 

http://img442.imageshack.us/img442/2746/azienka2.jpg

 

http://img84.imageshack.us/img84/2185/azienkabegonia.jpg

 

http://img856.imageshack.us/img856/2572/azienkakonwalia.jpg

 

Na razie to takie luźne propozycje. Widać że nie szalejemy z dekorami :)

 

Na dużą łazienkę też już mamy pomysł, chcemy zaznaczyć wnękę prysznicową, a resztę stonować, może coś takiego:

http://img192.imageshack.us/img192/1765/azienkaduahortensja2.jpg

 

http://img718.imageshack.us/img718/632/azienkaduahortensja.jpg

 

 

Zastanawiamy się też od czego zacząć? :p

Chyba wykafelkujemy sobie tą piwnicę i zaczniemy ocieplać poddasze, póki jeszcze nie ma upałów. Bo jak przyjdzą upały to nikomu nie bedzie się chciało bawić z wełną :p A jeszcze co do poddasza - zdecydowaliśmy że zamiast płyt k-g będziemy dawać panele - teściowie tak mają i nie wygląda to źle. Po za tym odpada malowanie, no i nie widać pęknięć...

 

A może najpierw zajmiemy się dołem - zrobimy pokoik, salon, łazieneczkę i kuchnię, a na jesień weźmiemy się za poddasze....

Hmmm, sama nie wiem - pewnie jak zawsze WYJDZIE W PRANIU :D

 

Jedno jest pewne - do grudnia musimy zamieszkać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wow..podziwiam, ze chce ci się robić te wizualki... ja to kompletnie z tego zielona i jak kiedyś znalazłam jakiś program do tego,to nad jednym pomieszczeniem siedziałam cały dzień...dlatego zostawiam to profesjonalistom.i jak bede się "urządzać" -pewnie za ładnych kilka lat- to wybiorę się do sklepu, który takie wizualki robi, gdy kupuje się u nich:P

 

widzę,że my -kobitki- lubimy się w tych samych barwach;] ja też uwielbiam biało-szare..ale białe to tylko dodatki i meble:) obecnie mam białą -całą- łazienkę i nigdy więcej!!! fugi już po 2 tyg. nie były białe...niestety :/

 

co do wizualek -górna łazeinka - podoba mi się... ale dlaczego wstawiasz pralkę w tak piękną łazienkę, chyba ze ja zabudujesz? ja planuję tę wstrętną głośną i dużą maszynę do piwnicy przenieść ;]

 

a na dole..będziecie mieli tj, na wizualizacji? chyba estetyczniej byłoby mieć zlew po drugiej stronie..tylko nie wiem jak z funkcjonalnością i wymiarami faktycznie, czy tak pasowałoby?...bo moja łazienka nadal na papierze tylko...aj czekamy czekamy na maj :) a i też jak najskromniej lubię bez udziwnien, wielu dekorów - a no i jak oplaci mi się mój gust:P

 

co do paneli - to moja szwagierka, też tak sobie urządziła i nie narzeka... ja obecnie mieszkam na poddaszu i dopiero 4 lata tu jesteśmy, wszystko niby było nowe, a niestety tak pęka ze fuj... ale niestety mi nie podobają się te panele..może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? albo pęka, albo panele?? hmm... :) a co tańsze? hihi

 

powodzonka w zakupach..

ps. czekamy aż pochwalisz się, co wybrałaś za kafelki do łazienek... ja stawiam na szarości ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak patrzę patrzę i nie widzę łazienki z adeli na wizualce u ciebie? przecież obok drzwi i tak nie zmieści się pralka, bo na projekcie w tym miejscu komin jest...albo wy macie inaczej..musiałabym przejrzeć wątek ze zdjęciami jeszcze raz ;]

co planujesz obok prysznica? po lewej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei :)

1. jak na razie mam mały przestój w pracy więc wykorzystuje czas na prywatne cele :p po kilku próbach nawet wstawianie kafli staje się łatwe, niestety nie wszystkie kafle są dostępne w programie, muszę jeszcze obczaić jak wstawić większą bibliotekę kafli.

 

2. rzeczywiście biała fuga trochę mnie odstrasza, zwłaszcza na większej powierzchni, więc wolałabym jednak odcienie szarości, może w połączeniu z fioletem bądź czerwienią.

 

3. górna łazienka i pralka - w programie nie udało mi się wstawić drzwi wejściowych do łazienki, te które sa to są drzwi wyjściowe na balkon i tam chce ukryć pralkę, za prysznicem (tak jak jest w projekcie). Też początkowo chciałam mieć pralkę w piwnicy ALE: po pierwsze musiałabym mieć jakąś pompę żeby odprowadzić wodę, po drugie nie bardzo mamy tam teraz miejsce na pralkę - jest kotłownia, obok mąż robi sobie "pokój zabaw" no i musi być jeszcze miejsce na "przechowywanie" :) Tak więc pralka wyląduje na górze.

 

4. co do dolnej łazieneczki - początkowo tutaj miała być pralka, pod oknem, dlatego taki układ. Tak przygotowaliśmy instalację wod. - kan. i teraz chyba już nie będziemy tego zmieniać tego układu. Chociaż jeszcze nie mówię NIE, nie mamy tam tynków więc jakbyśmy się uparli można by było poprawić nieco instalację. Dlaczego rezygnuję z pralki tutaj - bo i tak będziemy głównie "przebierać" się w łazience na górze więc po co latać z brudnymi rzeczami?

 

5. panele zamiast płyt k-g - koszty są porównywalne, panele można kupić już za 17-20 zł/m2, nie trzeba szpachlować i malować...na szczęście nam panele odpowiadają więc nie musimy szukać innych rozwiązań :)

 

Uff, chyba już....

 

Acha - w tym tygodniu mają przyjechać pooglądać okna (co i jak trzeba wyregulować) i pomierzyć parapety wewnętrzne. Chyba zdecydujemy się na parapety z MDF w okleinie drewnopodobnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. :p

 

2. naprawdę odradzam białą fugę..nawet się nie zastanawiaj..ale zdjęć nie będę pokazywać, jako dowód :p

szarości z czerwienią -jestem na tak, ladnie też z pomarańczem...(obecnie mam takie połączenie kolorów w swoim pokoiku-salonie:P) fiolet -zależy jaki odcień..:)

 

3. oczywiście mężuś jest Ważny (naj, naj .:p) i swój pokój musi mieć :p hehe i to jedyny dobry argument ze pralka na gorze..przyjmuję :p ;] he... za wnęką nie

będzie jej widać. bedzie ok...ale nurtuje mnie drugie wytłumaczenie - jaką pompę do pralki - mój małż nic nie wspominał o tym...albo zapomniał :/ muszę zapytać...

 

4. łazienkę na dole..o jeżeli masz możliwość...to pomęcz męża o zmianę rurek, aby zlew był na przeciwko...myślę,że będzie ładniej i wygodniej:)..ale może ywpowiedzą się ci co mają podobnie? ja na razie mogę jedynie stwierdzić...doradzić estetycznie...:)

 

no to się wypowiedziałam :p ;] pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa.... i jeszcze pozwolę sobie...odp. w sprawie okien...

masz białe w środku...więc zrób białe parapety...obojętnie z czego, byle białe! :)

zadnych imitacji drewna...poźniej będzie pomieszanie z poplątaniem -bo wszędzie inne kolory w domu - a to fronty kuchenne, a to podłogi, schody,, meble...no chyba ze planujesz powtorzyc taki sam motyw-drewna-w kazdym pomieszczeniu...ale i tak zawsze będzie inny odcień...

 

ps. obecnie w domu- mam najzwyklejsze białe plastikowe parapety i ba...są praktyczne, nie widać kurzu:P no i ładnie komponują się z białymi oknami:)...

mogę zrobić tobie fotki, jak chcesz...

no i sąsiadka. maa białe okna i parpert drewnopodobny i mnie się to nie podoba..ale to tylko mój gust:)

 

ps. u siebie-jeżeli będziemy mieli kaskę, tao zrobimy z konglomeratu białego (imitacja kamienia), a jak nie to te najzwyklejsze białe cudeńka plastikowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa.... i jeszcze pozwolę sobie...odp. w sprawie okien...

masz białe w środku...więc zrób białe parapety...obojętnie z czego, byle białe! :)

zadnych imitacji drewna...poźniej będzie pomieszanie z poplątaniem -bo wszędzie inne kolory w domu - a to fronty kuchenne, a to podłogi, schody,, meble...no chyba ze planujesz powtorzyc taki sam motyw-drewna-w kazdym pomieszczeniu...ale i tak zawsze będzie inny odcień...

 

ps. obecnie w domu- mam najzwyklejsze białe plastikowe parapety i ba...są praktyczne, nie widać kurzu:P no i ładnie komponują się z białymi oknami:)...

mogę zrobić tobie fotki, jak chcesz...

no i sąsiadka. maa białe okna i parpert drewnopodobny i mnie się to nie podoba..ale to tylko mój gust:)

 

ps. u siebie-jeżeli będziemy mieli kaskę, tao zrobimy z konglomeratu białego (imitacja kamienia), a jak nie to te najzwyklejsze białe cudeńka plastikowe:)

 

Hmm rzeczywiście nie chyba tego nie przemyślałam, może rzeczywiście lepiej białe, muszę je zobaczyć na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nurtuje mnie drugie wytłumaczenie - jaką pompę do pralki - mój małż nic nie wspominał o tym...albo zapomniał :/ muszę zapytać...

 

 

Chodzi o to na jakiej głębokości będziecie mieli wyjście pod kanalizacje - pralka musi być powyżej tego wyjścia żeby woda mogła spokojnie odpłynąć do kanalizacji/ szamba. W przeciwnym wypadku potrzebna jest pompka, która przepompuje tą wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:)

i jakie parapety wybraliście?

 

Kurcze cały czas się zastanawiam- teraz już sama nie wiem...

Białe - były by chyba najodpowiedniejsze, łatwiej wpasować do wnętrza, ale mąż znowu twierdzi że będą się szybko brudzić a z czasem zżółkną... i już sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walcz o białe dzielnie:) jeśli wewnątrz, to tylko białe..i wbrew wszystkiemu...to na białych mniej widać kurz, niż na ciemniejszym odcieniu..tu akurat mąż nie ma racji...

co do tego,że będą żółknąć...to akurat prawda..ale okna tez, więc nie będzie widać różnicy..poza tym zanim zżółkną minie kilka-kilkanascie ładnych lat... także polecam białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...