Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 714
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robota wrze :)

Mąż na L4 - bliskie spotkanie kciuka z kątówką :rolleyes: ale nie obija się i nie marnuje czasu, robi na budowie cały czas. Właśnie kończą panele ścienne w dwóch pokojach, montują listwy wykończeniowe, dzisiaj chyba zamontują schody strychowe żeby można było układać panele w przedpokoju.

 

Szambo zamówione, prawdopodobnie będzie w środę. Musimy tylko dogadać się z koparkowym sąsiadem :)

W niedzielę planujemy wybrać kolor elewacji, ciężki wybór, na długie lata, ale trzeba...

 

Widać światełko w tunelu, małe bo małe ale za to coraz jaśniejsze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sypialnia w 80% gotowa - zamonotwane wszystkie listwy wykończeniowe, ściany pomalowane, podłogi wysprzątane.

Teraz pozostało rozłożyć panele podłogowe i przykleić tapetę na ściankę kolankową.

 

http://imageshack.us/a/img401/2672/p1040503m.jpg

 

http://imageshack.us/a/img210/3432/p1040495.JPG

 

Nasz okienka z pierwszym w tym roku śniegiem :)

http://imageshack.us/a/img6/3329/p1040501y.jpg

 

Szambo miało być w środę ale niestety koparkowy nie ma czasu i prawdopodobnie będzie w następny wtorek.

 

Kolor elewacji wybrany, poszło nawet gładko i szybko - mąż wybrał swoje kolory, ja swoje i nawet kilka nam się pokryło :yes: a wybraliśmy - odcienie zieleni :) a co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Robimy, robimy, cały czas coś robimy.

Niby do przodu ale jakoś efektów nie widać...

 

Mamy szambo - przyjechało we wtorek.

http://imageshack.us/a/img840/5585/p1040530g.jpg

 

Niestety jeszcze nie podłączone, bo przy kopaniu pod rurę do domu uszkodzony został wodociąg :( dzisiaj będzie naprawiany... całe szczęście że ten wodociąg doprowadza wodę tylko do nas...

 

Mamy już też panele na suficie w przedpokoju na górze:

http://imageshack.us/a/img534/5860/p1040544u.jpg

 

Teraz teściu musi jeszcze obrobić okno nad schodami i będzie się brał za górną łazienkę.

 

No i chłopaki podłączają piec. Też strasznie się to im ciągnie, ciągle czegoś brakuje, coś trzeba dokupywać. Już tyle materiału weszło w tą kotłownię, że boję się momentu kiedy zobaczę fakturę :bash: Już mam tej kotłowni dość - zaworki, kolanka, przejścia, pompy, redukcje .... Zanim puścimy ciepło na dom to chyba przez pół godziny będziemy kręcić zaworkami :eek:

http://imageshack.us/a/img823/4134/p1040549u.jpg

 

Mam tylko nadzieję że to wszystko będzie działać tak ja ma działać - bez żadnych problemów.

 

We wtorek, w czasie kiedy szambo "się" montowało, ja zamontowałam listwy przypodłogowe w salonie - od razu podłoga wygląda lepiej :)

 

Wczoraj był też pan od drzwi wewnętrznych - pomierzył, popatrzył i teraz czekamy na wycenę - na razie zdecydowaliśmy się na najtańsze, firmy DRE, zobaczymy cenę. W końcu mamy 13 szt. drzwi do zamontowania....

 

Acha - i czekamy na ociepleniowców. Na razie nasza kuchnia i garaż wyglądają tak:

http://imageshack.us/a/img842/9777/p1040536p.jpg

http://imageshack.us/a/img441/4621/p1040542d.jpg

 

 

I znowu dopada mnie jakieś zwątpienie - ciągnie się to i ciągnie, ciągle wyskakują jakieś niespodzianki, jak się człowiek za coś weźmie zaraz trzeba coś dorabiać, dokładać, poprawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu Ty się denerwujesz,że postępów nie widać...za to my wolelibyśmy wasze postępy jak nasze:P

 

jesteśmy mega wkurzeni..bo nasza budowa stoi od września..są szczyty i czekamy na konstrukcję dachu..wszystko już dawno zakupione i marnieje..łącznie ze ścianami w domu... :( :( :(

drewno na więźbę..było zaimpregnowane i zielony barwnik to potwierdzał..obecnie deszcz wypłukał wszystko a drewno mokre jak... :/

 

pamiętam, jak kiedyś martwiłaś sięmokrą piwnicą..to ci powiem, ze nasza piwnica do twojej się w ogoole nie porównuje - u nas wszystkie ściany są mokre jak nie wiem co...jak pada, to po kominie leje się woda..do piwnicy i wszędzie...

 

nasza budowa to jeden wielki mokry plac budowy..a robotników nie ma widać..bo mają inne roboty, próbowaliśmy szukać innych..ale ci na naszą kieszeń to są zajęci, a ci co zrobią od reki to są strasznie drodzy:/

 

i tak już mamy dosyć..stwierdziliśmy,że już gorzej być nie może i bardzie spiep..się tego nie da..więc czekamy na tych starych..a oni twierdzą ze dach do wiosny może zrobią...ło matko...

 

nie dość ze wpracy mam mega stres, to jeszcze budowa nie tak..już sapć po nocach nie mogę..śni mi się wszystko... bo tylko wkurzają mnie wszyscy z pytaniami, a czemu stoicie, czemu nie robicie budowy itp.. normalnie dół na maksa...

 

ale teraz to już postanowiłam odpuścić, bo już nic gorszego raczej nie może się stać..

 

a no i złodszieje grasują po budowie.. ślady zostawiają...ale na razie nie mają co kraść :p i oby spadali stamtąd!

teraz widzisz..u was to super idzie!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bye::bye::bye: Witaj,

zastanawiałam się czemu tak długo cię u nas nie ma, ale teraz już wszystko jasne...

Strasznie mi przykro że u Was takie kłopoty. Niestety wiem jak to jest jak trzeba liczyć się z każda złotówką. Człowiek już by chciał, jak najszybciej, ale niestety się nie da, bo brakuje kasy...

Ale głowa do góry - co się odwlecze to nie uciecze, lepiej późno niż wcale, w końcu i Wy będziecie mieli swój domek :)

 

A co u nas?

W końcu CIEPŁO :wave:

Kociołek odpalony w piątek, w sobotę już cieplutko w domku, można było robić bez kurtek :) Toż to luksus :D

Musimy jeszcze opanować ten kocioł i sterownik, jak na razie wszystko na czuja, bez pomocy doświadczonych chyba się nie obejdzie. Spotkanie z forumowym minertu konieczne :)

 

W sobotę udało mi się nakleić tapetę w sypialni na ściance kolankowej - wybór padł na BAMBUSY! :) wyglądają świetnie, ale zdjęcia nie zdążyłam zrobić...

 

Wodociąg naprawiony, woda jest, teraz tylko musimy podłączyć szambo, dzisiaj mąż z nim walczy :)

 

No i znowu coś do przodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ciągłym, nieustającym wrażeniem Waszej determinacji i pracowitości. No i zdolności! Bo chcieć to jedno, ale trzeba jeszcze umieć! :) Wow Madziu naprawdę jesteś fantastyczna. Ja się do Ciebie nie umywam, bo ani pół listwy nie zamontowałam samodzielnie... O płytkach nie wspomnę. Myślę, że satysfakcja z gotowego domu będzie gigantyczna. Bo i będzie, ba! już jest! z czego być zadowolonym. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Aniu naprawdę się zaczerwieniłam :oops::oops::oops:

Dziękuję!

 

No tak duma jest, tylko z drugiej strony wkurza to że tak długo to trwa...

 

Mój teściu ciągle chodzi i powtarza "Magda to wszystko potrafi zrobić"...jak zobaczy mnie z nowym narzędziem w ręku to stoi i patrzy, i duma, i uśmiecha się...

ostatnio znajomy też był w szoku jak mu powiedziałam że będę cięła kątówką - on powiedział że jego żona to jedynie sprzątała na budowie...

A mnie to po prostu kręci, cieszę się jak mogę coś zrobić, w czymś pomóc...

I nawet nie mam czasu posprzątać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik lekko zaniedbany ale za to na budowie praca wre :)

 

Nareszcie mamy podłączone szambo :wave: Na dworze dupka już lekko marzła :p

 

Mamy zamówioną kuchnię - ale nie powiem jaką - pokażę dopiero jak będzie poskładana :)

Może do końca miesiąca będzie, a jak nie to na Mikołaja na pewno:)

 

Dziś zamówiłam zlew i baterię do kuchni:

bez tytułu.JPG

 

bez tytułu1.JPG

 

 

Teściu sobie ostatnio u nas skręcił kolano (no jakiś pech na tej budowie normalnie) więc ma przymusowy urlop :) życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia :rolleyes:

 

No i tak to już jest - do przodu, powoli do przodu...

 

 

 

Hmmm, jakieś malutkie te zdjęcia...ale co trzeba to widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZekam z niecierpliwością na kuchnię :)

 

A jak elewacja?

 

Zdrówka dla Teścia!

 

Niestety chłopaki nie zdążyli - to znaczy pogoda im nie pozwoliła na otynkowanie domu.

Pozostaliśmy więc z domkiem ocieplonym styropianem i zaciągniętym klejem - na razie mamy szarą elewację :lol2: Kolor pojawi się na wiosnę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...