Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki napis na tort?


kania

Recommended Posts

Dziewczyny, jak bedziecie robily tort, to pamietajcie, ze masa do powlekania tortu i figurki sa dosc ciezkie. Lekki tort na bitej smietanie moze Wam oklapnac a bita smietana zacznie wychodzic bokami (ja tak mialam niestety). Jezeli chcecie bita smietane, to lepiej dodac do niej sporo zelatyny. Torty w stylu angielskim - te piekne na obrazkach i na filmach, to najczesciej sam biszkopt, babka jogurtowa lub keks.

Bita smietana rozpuszcza mase cukrowa. Najlepiej caly tort - z wierzchu i po bokach posmarowac maslem utartym z cukrem pudrem dla wyrownania powierzchni i odizolowania masy cukrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za ostrzeżenie.

U mnie masy to krem na budyniu - do zlepiania i sernikowa (podstawą jest twaróg i galaretka) - biszkopt jasny i ciemny. Nie powinno się ugiąć pod masą, bo w wersji "nieeleganckiej", czyli z polewą czekoladową jest raczej sztywny i nie ugina się podczas krojenia. Ale nie będę lepić syreny z masy - może raczej jakieś muszelki i rozgwiazdę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kania - sliczny ten torcik !

Literki pewnie wykrawaczkami/foremkami :wink:

Ja w sobote mój pierwszy popełniłam :lol: Z lekka nieudolny i z przygodami bo ani zamówione masy nie doszły, ani barwniki, więc masy musiałam klecić sama (co wcale nie jest takie trudne) i to na 2 razy bo z pierwszej partii nie starczyło na obłozenie to później musiałam kombinować i zamaskować ubytki :roll: a barwniki kupiłam do jajek i mieszałam :lol: a różowy z barszczyku Knorra - dzięki kania :wink:

 

Teraz jestem juz o pare spraw mądrzejsza :wink:

A wyszło tak:

 

http://i41.tinypic.com/bhgnsg.jpg

 

http://i42.tinypic.com/259hiip.jpg

 

z checią pobawiłabym się jeszcze ale kto to będzie jadł?? Ja na diecie jestem :wink:

 

Kania - a podstawka to widze z folii alu? Na koniec dopiero przenosisz na nią czy od razu i na niej już dekorujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elutek - dziękuję za miłe słowa :)

Oczywiście napis zrobiłam za pomocą wykrawaczek, bo zrobić ładny odręczny napis na torcie jest dość trudno. Poza tym wydawało mi się, że takie drukowane literki pasują do tortu dla dziecka.

Arcobaleno może nawet lepiej, że musiałaś kombinować z załataniem boków, bo wyszło Ci śliczne "gniazdko" z liści :D W ogóle bardzo ładny torcik - taki florystyczny.

Ciasto od razu kładę na podkładce.

Widzę, że kolor fiołków wyszedł Ci raczej fioletowy niż różowy. Ja dawałam barszcz Winiary i wychodzi zdecydowanie badziej różowy. W takim razie muszę wypróbować kiedyś Knorra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kania - fiolet jest z barwników do jajek ;)

Ten drugi to miał być róż właśnie, ale to kombinacje alpejskie : fiolet, pomarańcz na końcu barszcz i wyszedł taki "klatkowy" róż :lol: (to określenie jeszcze z czasów mieszkania w bloku :wink: )

 

W nastepną sobotę następny mały torcik bo znajomi przyjeżdżają i się domagają ;)

A i już mam pierwsze zamówienie na urodziny 4-latka :D Zażyczył sobie tort z postacią z bajki, która nie jest głównym jej bohaterem i której foto ciężko w necie znaleźć, ale na szczęście mam kanał MiniMini :lol: Zastanawiam się tylko jak przyklejasz te cięższe ozdoby do tortu??

MOże nadziać je na wykałaczkę?? :o :lol: Na co w ogóle kleisz ozdoby?

Ja kleiłam na rozpuszczony w mikrofali żelek ( taki słodycz dla dzieci) ale średnio mi się jego zastosowanie podobało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różyczki i misiek na tortach, które pokazałam były na wykałaczkach. Wszystkie pozostałe elementy (np. wszystkie elementy misia, które były dość ciężkie) pięknie się przykleiły zwyczajnie na wodę lub białko. Można kupić też klej spożywczy ale jak dla mnie to trochę lipa, bo kiepsko trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dla forumek, ktore mysla o torcie na chrzest swoich maluchow (wykonanie wlasne ale wzor zadany). Za tydzien bede miala do pokazania nastepny tort na chrzciny - wysyp chrztow na wiosne, moze sie przyda do podpatrzenia

 

http://img9.imageshack.us/img9/8234/p1000407r.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/9066/p1000412u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...prawdę mówiąc ta masa nie ma wyrafinowanego smaku ale wata cukrowa w sumie też nie :wink:

Ja traktuję ją raczej jako ozdobę ale jak mam dobry dzień, to potrafię nawet dopatrzyć się w niej nuty marcepanowej.

Jeżeli ktoś tę masę traktuje poważnie konsumpcyjnie, to proponuję dodać np. olejek migdałowy. Jeżeli chodzi o dzieci, to nie wybrzydzają i jedzą wszystko jak leci :lol:

Arcobaleno, no piękny ten tulipan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o żesz Dziewczyny moje Kochane :o jakie Wy tu cuda robicie :D GRATULUJĘ :D .....a żem z tych ciekawskich ...to sama takie cudo spróbuje na Swieta wyczarować :D

jestem pod wrażeniem :D

Nigdy nie robiłam innego tortu niz okragły ......

a więc ciasto-biszkopt na blaszce nie w tortownicy sie piecze,tak ?- wykrawa z niego dpowiednią figurę i przykrywa masą cukrową ....tak ?

Kania a Ty jakie masy do tortu stosujesz ? ja ostanio odkryłam kremy do tortów Dr Otekera i sa całkiem niezłe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka bardzo mi miło, że się zaraziłaś tortowaniem :D

Masy najczęściej robię na bazie bitej śmietany i dodaję owoce, rodzynki w alkoholu, orzechy włoskie, migdały, kawałki czekolady - co kto sobie życzy. Smaczna jest bita śmietana z dodatkiem białej czekolady, z tym, że trzeba jej dać dość sporo, żeby smak był wyczuwalny. Bitą śmietanę najlepiej usztywnić żelatyną. Są osoby, które życzą sobie masę budyniową - tę również przygotowuję samodzielnie. Oczywiście każda tortowa masa będzie odpowiednia, więc można popuścić wodze fantazji w tym temacie.

Ozdoby z cukru są długowieczne - można je przygotować sporo wcześniej na spokojnie. Ja właśnie tak dziubię je, w miarę wolnego czasu, przez cały tydzień, aby wykorzystać np. w piątek.

Tak wyglądały np. różyczki z mojego tortu w opakowaniu o jajkach na kilka dni zanim wylądowały na torcie. Z tego co wiem, jubilatka przechowuje je do dziś i wyglądają jeszcze bardzo ładnie. Termin spożycia masy cukrowej na opakowaniu jest dość odległy.

http://img687.imageshack.us/img687/228/p1000355t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki - gratuluję wam zdolności manualnych oraz wizji artystycznych! W sobotę mój tatusiek ma urodziny - szykuję dla niego tort z marcepanem, musem czekoladowym, wisienkami w wódeczce wymoczonymi! Zastanawiam się nad sposobem dekoracji. Może mi coś podrzucicie?

 

Tak, wałkuję nieźle przy tym kombinując, co zrobić, żeby się nie przyklejało do wałka i blatu :roll: :lol:

Ja ostatnio nauczyłam się wykorzystywać folię strecz! Wkładam masę pomiędzy dwie warstwy i działam wałkiem :wink: Jest niesamowicie pomocna również podczas przenoszenia i układania :D

 

No cóż...prawdę mówiąc ta masa nie ma wyrafinowanego smaku(...)

(...) potrafię nawet dopatrzyć się w niej nuty marcepanowej.

Jeżeli ktoś tę masę traktuje poważnie konsumpcyjnie, to proponuję dodać np. olejek migdałowy...

Olejek migdałowy można zastąpić również cukrem migdałowym (swojskiemu marcepanowi dodaje charakteru :wink: ), cukrem cynamonowym, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...