Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemyślane komentarze Beaty i Krzysia


Recommended Posts

Dzięki Beatko! twoje informacje są dla mnie bezcenne!!!! Siedzę teraz nad kosztorysem do banku i te wszystkie dane, które mi podajesz bardzo mi pomagają.

U nas też po malutki zaczyna coś się dziać! Narazie robimy podłączenie wody, w poniedziałek odbieramy prawomocne pozwolenie na budowę!!! Geodeta ma się zjawić we wtorek a w czwartek być może będziemy troszkę równać i zbierać hamus - pisze może bo sama wiesz jak to w życiu jest ...no i ta pogoda! Na 15-go ma wejść ekipa

( oby) od fundamentów. W przyszłym tygodniu jedziemy kupić materiały pod fundament - i w tym miejscu jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za wszystkie wnikliwe informacje jakie mi podałaś. Dzięki temu wiem mniej więcej na czym stoję a to dużo ułatwia!

Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak Beatko - dobrze pamiętasz - tam właśnie będzie pralnio -suszarnia. Mieszkam w bloku i bardzo brakuje mi tu tego - dlatego gdy szukałam projektu to brałam pod uwagę min. możliwość wygospodarowania miejsca na takie pomieszczenie ( gdyby oczywiście w projekcie nie było ujęte.) Co do stropu to jeszcze ci konkretnie nie powiem bo mąż właśnie biega , szuka, kalkuluje........zaś robocizna tzn. strop, podciągi, słupy : ok.9.000 - dodam jeszcze, że podciągi wyjdą u nas dwa bo jena ze ścian działowych zostanie wzmocniona ( nośna). Nie wiem kiedy zaczniemy - chcieliśmy w tym tygodniu ale tak pada, że teraz chyba miesiąc suszy musiałoby być żebyśmy wjechali jakimś ciężkim sprzętem - zaczynamy się oswajać z myślą, że nic w tym roku nie zdziałamy :(

Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Super to wszystko wygląda......jak widać pomimo ogromnych komplikacji dopieliście swego!

U mnie tez robota już ruszyła - dziś zalewamy fundamenty....bardzo się z tego powodu ciesze

- szczerze powiedziawszy nie liczyłam już , że się to w tym roku uda.

Mam nadzieje, że pogoda jeszcze kilka dni będzie łaskawa i uda się skończyć stan zero........

Póki co wciąż kombinuje z wnętrzem...ostatnio wpadłam na pomysł żeby do dużej łazienki wejście było również

z przyległego pokoju ( to ma być nasza sypialnia). Jak to mówi nasz kierbud pewnie jeszcze dużo pozmieniamy.

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wszystko wygląda......jak widać pomimo ogromnych komplikacji dopieliście swego!

U mnie tez robota już ruszyła - dziś zalewamy fundamenty....bardzo się z tego powodu ciesze

- szczerze powiedziawszy nie liczyłam już , że się to w tym roku uda.

Mam nadzieje, że pogoda jeszcze kilka dni będzie łaskawa i uda się skończyć stan zero........

Póki co wciąż kombinuje z wnętrzem...ostatnio wpadłam na pomysł żeby do dużej łazienki wejście było również

z przyległego pokoju ( to ma być nasza sypialnia). Jak to mówi nasz kierbud pewnie jeszcze dużo pozmieniamy.

pozdrawiam Monika

 

 

Witam Cię Moniczko

 

No u nas nareszcie coś widać,cieszę się że i u Ciebie cos ruszyło można by powiedzieć idziemy łeb w łeb :yes::D

A i pomysłów widzę że masz miliony :D ale i dobrze.Ja chyba już przemyślałam wszystko;) Teraz byle do wiosny.

Pozdrowionka i buziaczki:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj!

To prawda idziemy " łeb w łeb" ale to super mam przynajmniej możliwość z kimś się skonsultować.....a to jak do tej pory było bardzo cenne! i za to Ci bardzo dziękuje!

U mnie w sumie prace już prawie zakończone jeszcze tylko w sobotę koparkowy wsypie piasek do środka a ekipa zagęści i po wszystkim - znaczy jak narazie. Ocieplenie fundamentów też zrobiliśmy od razu....znaczy ekipa zrobiła. Na dzień dzisiejszy mogę już chyba napisać, że nie będzie to tani domek - ale cóż taki nam się podoba - mam jedynie nadzieje że podołamy. Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Monika

 

My nie robiliśmy ocieplenia fundamentów to dopiero na wiosnę. A nasz koparkowy to z tym wsypaniem piachu do środka się za bardzo nie śpieszy bo najpierw musi go nazwozić;) i też nic więcej nie będziemy robić.Ale za to nie mogę się doczekac wiosny.

Monika a jak u Was z dzrewem? Bo u nas kiepsko!

A domek rzeczywiście nie będzie tani,choc myślę że to dach pochłonie niezłą sumkę:cool: ale klamka zapadła i nie ma odwrotu, choć ja się bardzo cieszę bo będę "kiedyś" miała swój wymarzony domek.

 

 

Pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się ciesze, że kiedyś będę miała swój własny domek :) U nas dalsza część budowy zacznie się dopiero gdzieś koło czerwca.....i mam nadzieje, że pójdzie bardziej sprawnie niż do tej pory. Co do drzewa to przyznam szczerze, że jeszcze nie dawałam projektu do wyceny więc konkretnej ceny nie mogę ci podać - po za tym pamiętaj, że u mnie strop nie będzie drewniany. Więc chodzi o drzewo to tylko na samą wieźbę. A co do tego, że sporo ten "daszek" będzie kosztował to się zgadzam - sama robocizna za wieźbę i krycie wyszła u nas 12 tys. a gdzie jeszcze materiały? Ale za to domek będzie śliczny i myślę, że nawet teraz znając przypuszczalne koszty nie zdecydowałabym się na inny. Pozdrawiam Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam serdecznie.Po raz któryś przeglądam wasz dziennik i widzę że ostatni mój wpis to był czerwiec ...trochę czasu temu :( Mam prośbę o w miarę dokładny koszt jaki ponieśliście na fundamenty .A i jeszcze jedno właśnie odebraliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Beatko! Dawno się nie odzywałam ale wciąż do ciebie zaglądam i czytam wszystkie wpisy......

też nie mogę się doczekać wiosny choć u nas robota przy budowie pełną parą ruszy dopiero w maju - wczesną wiosną zamierzamy

tylko rozprowadzić kanalizacje i popracować nad utwardzeniem terenu...reszta musi zaczekać......

Nie siedzimy jednak bezczynnie....zamawiamy pomalutku materiały...i tak mamy już pustaki, stal, okna też zamówione....na wycenę blacho-dachówki

czekamy- ma być w przyszłym tygodniu....facet od dachu zaklepany....no i najważniejsze dostaliśmy kredyt więc nie ma strachu, że nie podołamy finansowo....

Rok zapowiada się dość ciekawie :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

cześć witajcie , czemu tu już nikt nie pisze? czy ktoś buduje przemyślanego w województwie śląskim? bardzo bym chciała zobaczyc go w realu. Jeśli ktoś byłby tak miły i pozwolił mi na to to prosze o info na [email protected]

pozdrawiam wszystkich "przemyślanych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cześć witajcie , czemu tu już nikt nie pisze? czy ktoś buduje przemyślanego w województwie śląskim? bardzo bym chciała zobaczyc go w realu. Jeśli ktoś byłby tak miły i pozwolił mi na to to prosze o info na [email protected]

pozdrawiam wszystkich "przemyślanych"

 

Witaj basiaorzesze

Chyba jeszcze śpimy po tej zimie.:rolleyes:Ja buduję na południu wlkp.,ale śląskie niedaleko

co prawda jeszcze nie ma co podziwiać ale zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Już się nie mogłam doczekać na te fotki...zaglądałam do Ciebie chyba co dziennie....:)

Pięknie już to u Ciebie wygląda....u nas też ściany rosną ...jesteśmy jednak troszkę z tyłu....

ale tylko troszkę....zauważyłam, że masz dodatkowe drzwi - w garażu? a może to drzwi do kotłowni?

Jeszcze jedno pytanie czy podnosicie ściany o jeden pustak? niektórzy tak robią ponoć zyskują dzięki temu więcej światła w pomieszczeniach....

Tez się nad tym zastanawiam.....

czekam na dalsze fotki pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Monika:)

 

Strasznie długo czekaliśmy na tą naszą ekipę,miałam nerwy ;)ale wreszcie przyszli i nie mogę uwierzyć że budujemy swój własny domek.

Tak,mamy drzwi dodatkowe w garażu z boku,zmniejszyliśmy też okna w garażu, łazience i kotłowni.Nie podnosiliśmy ścian ,jest tak jak w projekcie.

 

Ogromnie się cieszę że i Wy nie próżnujecie.Ma nadzieję że fotki w dzienniku są,zaraz tam pędzę, z ciekawości:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zmniejszyłam i teraz żałuje....:(

niestety okna już są więc nie moge nic zmienić :(

Dziś robia mi słupy wewnątrz ( u nas jest ich dwa) jutro te na zewnątrz....

Teraz gdy mam juz w środku troszke scian ( u mnie jak pamietasz w środku są niektóre nośne) to

nabiera to wyglądu...wielkość pomieszczeń mnie zaskoczyła...pokoje wydają się być całkiem spore

a pralnio - suszarnia tez wyszła całkiem spora...zastanawiamy sie teraz czy by tam nie zrobić takiego dodatkowego

pokoiku na potrzeby ewentualnych gości...musze to jeszcze przemyśleć...na szczęście mam na to jeszcze czas :)

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...