Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemyślane komentarze Beaty i Krzysia


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My jesteśmy ze Swarzędza i tam będziemy stawiać nasz domek.Okolice Kępna, hm... a dokładnie skąd, bo mój mąż pochodzi z Kępna i tam mieszkają jego rodzice:)Studiowaliśmy w Poznaniu i tak już tu zostaliśmy;)Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz, czy ściana miedzy łazienką a pomieszczeniem gospodarczym jest działowa, czy nośna, bo ta łazienka nie jest za duża, a chcemy i wannę i prysznic w tej łazience zmieścić.Kombinuję jak tu ją powiększyć;), a szkoda mi trochę pokój zmniejszać. Pozdrowionka i miłej niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem na tym samym etapie budowy co wy - tzn czekają mnie jeszcze podciągi i tarasy

Podobnie prawda?

http://i56.tinypic.com/sl4aw7.jpg

 

Moje pytanie:

ile stempli użyliście ?

nie wtopiliście w podciągi drutów do przytwierdzenia dachu ?

jaki robicie dach (kąt pokrycie)?

nie boicie się pękającego sufitu na drewnianym stropie ? bo ja trochę tak (no ale decyzja już podjęta -i też będe miał drewniany)

a tu jak by się komuś przydało mój układ

http://i55.tinypic.com/az2ix.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoBee bardzo ciekawe rozwiązania widzę no i ścianki w środku też już macie:D

Odpowiedam na pytania;

*stempli zużyliśmy ok.100 szt.

*druty do przytwierdzenia dachu są ale nie w podciągach tylko na wieńcu

*kąt dachu 27.5st,kryjemy dachówka ceramiczną robena dach dędzie tez deskowany stąd te wzmocnienia

*strop drewniany mam teraz gdzie obecnie mieszkam i nic nie pęka a dom stoi 15 lat i mam nadzieję że w przemyślanym też nie będzie się nic działo:D

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam ponownie

Czy orientowaliscie się może jakich katownukow uzyjecie na belkach drewnianych stropu? Wg projektu są bmf gdzie jednego typu potrzeba ok. 200 szt - cena za jeden !ok. 15 zł. Do tego kotwy. I drugi typ bmf 90! Macie może jakaś inna alternatywę?

Ile będzie kosztował was dach - mianowicie wiezba- robocizna.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...

Musze przyznać że już zaczęłam się troszkę martwić...długo się nie odzywałaś...ale teraz widzę,

że masz śliczny domek i już jestem spokojna. Naprawdę pięknie wam to wyszło!

W sumie jesteśmy na tym samym etapie - u nas tez SSZ zakończony.

Dopiero teraz widać, że jest on naprawdę duży! Super lubię takie przestrzenne pomieszczenia-

chociaż z drugiej strony troszkę się martwię o koszt ich wykończenia...

Korzystając z okazji chciałabym życzyć Tobie oraz Twojej rodzince wszystkiego co najlepsze w tym nadchodzącym Nowym Roku 2012!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Moniczko!:welcome:Bardzo dziekuję za życzenia i za to że nie zapomniałaś o Mnie, ja również życzę Wam wszystkim wszystkiego dobrego w tym Nowy Roku,abyście zamieszkali w swoim "przemyślanym" szybciej niż moglibyście się spodziewać:)

 

No tak jak widać mamy SSZ uff,czasem było ciężko ten dach i podciągi....nie zapomnę tego do końca życia,ale myślę że najgorsze mamy za sobą,przynajmniej tak mi się wydaje:rolleyes:każdy mówi że wykończeniówka jest najgorsza,ale chyba nie będzie tak źle w porównaniu z kosztem dachu( w naszym przypadku).Dom jest naprawdę piękny i dośc przestronny w środku,w mojej miejscowości każdy kto koło nas przejeżdża to mówi;ale piękny dom.jaki duży albo jaka tu rezydencja się buduje;)jak dla nas to dom jest piękny,ale nie przesadnie duży:).Teraz czekamy na elektryka,a w czerwcu chyba dopiero tynki wewn.pomału chomikujemy też materiały do ocieplenia domku.Sama jestem ciekawa ile uda nam się w tym roku zrobić,bo poprzedni był super:)i mam nadzieję że w 2013 zamieszkamy w przemyślanym.

 

Pozdrawiam i zaraz śmigam do Twojego dziennika:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

Witaj Jacekg80:bye: Dziękuję za miłe słowa..

Prawda jest taka że jesteśmy juz po tynkach,nacieszyć sie nimi nie mogę.Zanim przyszli tynkarze wzięłam miarę i przemierzyłam te ściany i wyszło mi 415m,potem przyjechał szef ekipy i mierzył ale niezbyt dokładnie,on chciał tylko wiedzieć ile mniej więcej materiału ma zamówić no i jemu wyszło ok.390m.Dla mnie lepiej bo mniej pomyslałam:rolleyes:,ale na koniec znowu mierzył no i wyszło 415m.Tynki mamy cementowo-wapienne CEKOL robione maszynowo i wyszło świetnie jestem zadowolona.:lol2:

Pozdrawiam i życze powodzenia w budowie bo domek jest boski :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Naprawdę pięknie to już u was wygląda :) Ja jestem na etapie elektryki...a w pierwszych dniach maja zaczynamy hydraulikę

i mam też pytanie - czy robicie ogrzewanie podłogowe? Ja wciąż się nie mogę zdecydować a czas goni..

pozdrawiam Monika

 

 

Cześć Monia

 

Oj dawno Cię tu nie było,pomyslałam że szalejesz i pomału się wprowadzasz do"przemyslańca":) My hydraulikę będziemy robić dopiero na przyszły rok,ale podlogówka będzie napewno prawie wszędzie oprócz tych trzech pokoi i grzejniki też będą bo zmarzluch jestem;) Odzywaj się częściej bo smutno tu bez Ciebie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mam ostatni czasu stąd te rzadkie odwiedziny :( budowa jest bardzo czasochłonna ...wciąż jeździmy i coś kupujemy oglądamy, wybieramy...elektryk wciąż o coś pyta chce od raz znać odpowiedź...kurcze a ja muszę czasami troszkę pomyśleć...ech dużo tych decyzji ...:( Pewnie sama wiesz o tym aż za dobrze :)

Co do podłogówki to tez się w końcu dałam przekonać :) taka mała odrobina luksusu :) Mąż namawia mnie tez na system odzyskiwania ciepła tzw. rekuperacje...sama nie wiem? Niestety to kosztuje :(.

Obiecuje zaglądać częściej i masz racje przytulnie już się u was zrobiło:)

pozdrowionka Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanka80 ścianka między garażem a kotłownią jest działowa,łazienka nie jest za duża i my niestety powiększyliśmy ją kosztem pokoju.Mam nadzieję że nie będziemy żałować.:( A jesteśmy z Mroczenia:yes:

 

Pozdrawiam

Cześć, też planujemy powiększyć łazienkę kosztem pokoju i mam pytanie o ile ją powiększyliście?? Oryginalny wymiar = 193 cm szerokości ale wygląda to na długą klitkę.

Tynki też planujemy cementowo-wapienne, ponoć są lepsze, ale u nas to jeszcze "daleka" przyszłość. Apropo elektryków: ile wzięli za punkt świetlny??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...