Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakątek Maine Coon :)


Piczman

Recommended Posts

Dla mnie masakrą jest wychodzenie "siku" :roll:

Na prawdę wolę raz na 2 dni sprzątać kuwetę, to nie jest uciążliwe według mnie.

Przy okazji chciałem zapytać jakie jest wasze zdanie na temat wychodzenia kota z domu.

Hodowca mówi: "nie wychodzić i nie pokazywać innego Świata", inni że i tak kota nie utrzymam w domu.

Ja tam nic przeciwko nie mam wychodzeniu ale nie mam ogrodzenia i na wsi często biegają bezpańskie pieski.

Wypuszczać/nie wypuszczać :roll: , nie wiem jaką podjąć decyzje .

 

Póki co nie był nigdy poza domem ,,,

 

1. Postaw się w sytuacji kota czy tez byś tak chciał?

2. Kot jest łowcą i uwielbia zajęcia w terenie

3. Moja Kocilla wazy tylko 3,5 kg ale byle kundel na naszej działce jej nie podskoczy bo wcale nie ucieka tylko atakuje. Poza działka ucieka i jest pieruńsko szybka :o Alfin jest wielki więc problem to ewentualnie beda miały psy

4. Jak będziesz miał trawnik to myslę ze z czasem docenisz walory łowcze kota, nasza kita utrzymuje nierównowagę biologiczną pomiędzy nią a kretami i nornicami.

Właśnie mam nadzieje że niedługo wyłapie to tałatajstwo. :evil:

5. Niestety na NIE jest to że może go ktoś ukraść i to powstrzymało mnie przed kupnem takiego kocura :-? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Póki co to Depi atakuje go co chwilę i w d... ma że jest 4 x mniejszy :lol:

Myślę że każdy powinien sam zdecydować a nie trzymać się zasad.

Czyli iść za głosem serca 8)

 

PS. Mam jeszcze czas do namysłu bo przed domem mam coś na co nie mam ochoty patrzeć a co dopiero spacerować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to Depi atakuje go co chwilę i w d... ma że jest 4 x mniejszy :lol:

Myślę że każdy powinien sam zdecydować a nie trzymać się zasad.

Czyli iść za głosem serca 8)

 

PS. Mam jeszcze czas do namysłu bo przed domem mam coś na co nie mam ochoty patrzeć a co dopiero spacerować :(

 

Tu nie ma żadnych zasad zrobisz jak uważasz, a Alfin to jeszcze kocie dziecko tak mniej więcej 4-klasista poczekaj jeszcze z 3-4 miesiące zobaczysz co się będzie działo nie wiadomo kogo w tedy trzeba będzie przed kim chronić :lol: (biedny Depi). Myślę że się z czasem przyzwyczai do działki i będzie ok.

Nasza kotka daje się złapać na ręce poza działką tylko mnie inni nie mają szans. Nie wiem czy próbowałeś dogonić kota, to jest bardzo bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
Wczorajsze jajko na miękko, nawet nie wiem czy koty moga to jeść :)

 

http://img59.imageshack.us/img59/3764/img2061y.jpg

 

Zwróćcie uwagę na ogon, jest niezwykły :D

Podobno jakaś pasta specjalna jest zamiast szamponu do pielęgnowania tej pięknej kity :p

 

Daga, a myślałem że tu już nie zaglądasz :wink:

 

uważaj żeby twoja żona nie zaczęła wykorzystywać tej kity i pewnego wieczora powiedziała że jesteś już jej nie potrzebny ;)

 

aaaaa i daj temu psu więcej jedzenia bo nie wiem czy on nie chudnie ;)

 

kot cudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dachowca - 7 lat. Blokowy. 5 lat mieszkał z nami w bloku i ngdy nie wypuszczaliśmy go na dwór, choć ciągnęło go do wyjścia z mieszkania. Ostatnie 2 lata mieszkał z nami w domu. Bardzo chciał wychodzić na ogród. Czasami go wypuszczaliśmy ale tylko na rozciąganej smyczy :lol: Skutek był taki, że zawinął się w ciągu 7 dni :evil: :evil: Prawdopodobnie zjadł jakąś trutkę, którą ktoś wyrzucił pod naszym płotem. Sami żadnych trutek nie stosowaliśmy.

Nasz Maniek na pewno nie będzie wychodził. W zeszłym roku próbował wychodzić na taras, próbował przechodzić przez płot, więc wtedy uruchamialiśmy węża z wodą :lol: Wiadomo,że koty wody nie lubią więc wtedy zwiewał w bezpieczne miejsce czyli do domu. :lol:

W tym roku planujemy mu kupić wolierę i będzie wilk syty i owca cała :lol:

 

Jeśli chodzi o pastę dla kota. Nigdy nie pastowaliśmy kota :lol:

Od hodowcy Mańka dowiedzieliśmy się, że w związku z jego długą sierścią dochodzi do skudleń, najczęściej w okolicy nasady ogona i pod łapkami. Wynika to z tego, że nie dochodzi powietrze do okolic, które kot przyciska. Zalecono nam tak dla kota i okazał się strzałem w dziesiątkę. Absorbuje wilgoć i nie trzeba go golić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daga, a myślałem że tu już nie zaglądasz :wink:

 

No wiesz? jak możesz ..... :roll:

pewnie , że zaglądam .... powiem więcej - systematycznie czytam , jeno nie zawsze kiedy zaglądam to piszę .... :roll: :D

i pamiętaj .... ja wzrokowiec - foty chcem .... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Piczman proponuję zakupić karmę suchą firmy Mastery jest to karma SUPER PRO stworzona już naprawdę na najwyższym poziomie - mi polecił hodowca i powiem szczerze że jest bardzo bagata we wszystko :) Może dokup nawet kociakowi w celu urozmaicenia suchej karmy ... co do saszetek ...wrrrr brrrrr o jej tylko nie to ... ugotuj w małym garnuszku pierś kurczaka i dodaj jedną małą nózkę ( to starczy na jakies 3-4 dni mozesz wiecej to mozna zamrozić)zamaist mokrej karmy podawaj własnie to do tego na konówkę łyżeczki dodaj Beapchar-salvikal(cała puszeczka starczy na bardzo długo to jest wapno) plus Biogen-kt tez na koncówke łyżeczki to jest probiotyk plus tez na koncówke łyżeczki muliwitaminy ( jak mam polecone od hodowcy firmy Vetyl ma wszystkie niezbędne witaminki dla rozwoju naszym maluszków) ... i to wszystko wymieszaj z łyżką rosołku z tych piersi do tego kurczaczek i podaj kotku rano lub wieczorem ...kolejna porcja kurczaka wieczorem bez niczego. Oczywiście sucha karma cały czas do tego woda czały czas.Dokup jeszcze pastę Gimoet-Baby Paste i na paluszku podawaj kotek z wielka chęcia ją zje :) Nie pomyśl że się madrze tylko radze ponieważ konsultowałam się naprawdę z dobrymi hodowlami nie tylko w Polsce jak zadbac o maluszka aby był zdowy duży i piekny :) Poniżej pare fotek Hektorka :) który ma 14 tygodni , waży 2500 kg i jest kochaniusi :)

 

http://img684.imageshack.us/img684/3983/img6699g.jpg

 

http://img693.imageshack.us/img693/9748/img6883q.jpg

 

http://img94.imageshack.us/img94/3695/kotkomora2.jpg

 

http://img696.imageshack.us/img696/8434/img6512j.jpg

 

http://img704.imageshack.us/img704/7220/img6884k.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa dziękuje Rybka74 :) :) :) Sama się w nim zakochałam na Amen :) Jest przecudowny to pierwszy mój MCO wcześniej miałam dwa kociaki dachowce mamę i synka niestety po 2 latach walki o Turbisia odszedł :/ ale dziś mam Hektorka który jest przecudowny i jak każdy MCO wyjątkowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...